ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
09 жовтня 2023 року ЛуцькСправа № 140/28693/23 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Ковальчука В.Д., розглянувши заяву відповідача про забезпечення доказів в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Кузьмівка-Агро про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області звернулось із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Кузьмівка-Агро про стягнення податкового боргу в сумі 74576,00 грн.
Ухвалою судді від 19 вересня 2023 року відкрито провадження в даній адміністративній справі, розгляд якої призначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
06.10.2023 до суду надійшла заява відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Кузьмівка-Агро про забезпечення доказів шляхом витребування у позивача оригіналів усіх доказів (які подавались у копіях/електронних копіях), що долучені ним до первинної позовної заяви, які просить оглянути у судовому засіданні.
Заяву про забезпечення доказів слід залишити без руху з таких мотивів та підстав.
Згідно з частиною першою статті 115 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом доказів, у тому числі за місцем їх знаходження, забороною вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язанням вчинити певні дії щодо доказів.
Відповідно до частини 2 статті 116 КАС України за подання до суду заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.
Частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI (далі Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону встановлено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік від 03 листопада 2022 року №2710-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2684,00 грн.
Таким чином, заява про забезпечення доказів повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 805,20 грн (2684 грн х 0,3), однак до заяви про забезпечення доказів відповідач не додав доказів сплати судового збору у наведеному розмірі.
У заяві про забезпечення доказів відповідач просить звільнити Товариство з обмеженою відповідальністю Кузьмівка-Агро від сплати судового збору у зв`язку із скрутним фінансовим становищем товариства, однак на підтвердження цього не надав жодних доказів.
Відповідно до частин 1, 2 статті 8 Закону №3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідач у заяві про забезпечення доказів посилається на пункт частини 1 статті 8 Закону №3674-VI, як на підставу та можливість звільнення юридичної особи від сплати судового збору, однак даний пункт частини 1 статті 8 цього Закону визначає предмет позову, а саме: захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. У даному випадку предметом позову у цій справі є стягнення податкового боргу з відповідача, а тому відповідач не навів належних підстав для звільнення його від сплати судового збору.
З урахуванням наведеного суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення доказів.
Відповідно до частини 3 статті 116 КАС України до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 169 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, заяву про забезпечення доказів слід залишити без руху як таку, що не відповідає вимогам статі 116 КАС України, та надати відповідачу десятиденний строк з дня отриманні цієї ухвали для подання суду доказів сплати судового збору у сумі 805,20 грн.
Керуючись статтями 116, 169 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення доказів.
Заяву про забезпечення доказів залишити без руху.
Встановити відповідачу строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку неусунення недоліків заяви у встановлений судом строк заяву і додані до неї документи будуть повернуті заявнику без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.Д. Ковальчук
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114063758 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні