ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09.10.2023м. Дніпро Справа № 904/5263/23
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранссервіс Дніпро" (50046, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, Військове містечко - 35, буд. 37, кв. 25; ідентифікаційний код 43001822)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС Дніпро" (49130, м. Дніпро, просп. Миру, буд. 41; ідентифікаційний код 43375331)
про стягнення 235 200 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Укртранссервіс Дніпро" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№4968/23 від 02.10.2023) до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС Дніпро" про стягнення 235 200 грн. 00 коп. - коштів за користування майданчиком для паркування (28 місць) за адресою: м. Дніпро, Донецьке Шосе, буд. 3А за період березень - вересень 2023.
Також просить судові витрати покласти на відповідача.
Суд вважає, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Відповідно до пунктів 2, 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Як вбачається, позивачем у позовні заяві зазначено адресу позивача, яка не відповідає його місцезнаходженню, так відповідно до долученого судом до матеріалів справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходження позивача: 50046, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, Військове містечко - 35, буд. 37, кв. 25, проте позивачем у позовній заяві зазначено іншу адресу позивача, а саме: 49000, м. Дніпро, Донецьке Шосе, буд. 3А.
Також позивачем у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, позивачем у переліку додатків (у пунктах №6 та №7) не зазначено найменування документів, що додаються до позовної заяви, замість найменування зазначено набір літер та цифр.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек, поштова накладна та опис вкладення з переліком документів.
Будь-яких виключень з приводу ненаправлення відповідачу будь-яких копій документів, які є додатками до позову, приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять.
Отже, позивач зобов`язаний направити відповідачу усі без винятку копії документів, які є додатками до позовної заяви, поданої до господарського суду.
Як вбачається, до позовної заяви позивачем додано роздруківку трекінгу щодо поштового відправлення №4912501443780, відповідно до якого відправлення вручено 18.08.2023, та фіскальний чек щодо вказаного відправлення, проте з наданих документів не вбачається, які саме документи містилися у поштовому відправленні №4912501443780 та якому саме адресату вони були скеровані.
Отже, позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом; судовий збір включається до складу судових витрат (стаття 1 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви позовної майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", з 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684 грн.
Позивачем у позовній заяві заявлено майнову вимогу - про стягнення 235 200 грн. 00 коп. Отже, розмір судового збору за розгляд даної позовної заяви становить 3 528 грн. 00 коп. (235 200 грн. 00 коп. х 1,5%).
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, оскільки позовна заява була подана до суду в електронній формі, розмір судового збору складає 2 822 грн. 40 коп. (3 528 грн. 00 коп. х 0,8)
Як вбачається, позивачем не надано доказів сплати судового збору або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, позовна заява подана з порушенням вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: - надати суду докази сплати судового збору в розмірі 2 822 грн. 40 коп. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; - зазначити місцезнаходження позивача відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; - у переліку додатків (у пунктах №6 та №7) зазначити найменування документів, що додаються до позовної заяви; - зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; - надати суду докази відправлення відповідачу позовної заяви з усіма доданими до неї документами.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранссервіс Дніпро" (50046, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, Військове містечко - 35, буд. 37, кв. 25; ідентифікаційний код 43001822) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС Дніпро" (49130, м. Дніпро, просп. Миру, буд. 41; ідентифікаційний код 43375331) про стягнення 235 200 грн. 00 коп. - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати суду докази сплати судового збору в розмірі 2 822 грн. 40 коп. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (з доказами направлення відповідачу);
- зазначити місцезнаходження позивача відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (з доказами направлення відповідачу);
- у переліку додатків (у пунктах №6 та №7) зазначити найменування документів, що додаються до позовної заяви (з доказами направлення відповідачу);
- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (з доказами направлення відповідачу);
- надати суду докази відправлення відповідачу позовної заяви з усіма доданими до неї документами.
Роз`яснити позивачу , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 09.10.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114064443 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні