Ухвала
від 10.10.2023 по справі 45/137б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

10.10.2023р. Справа № 45/137б

Господарський суд Донецької області у складі судді Величко Н.В.

при секретарі судового засідання Кравець А.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за клопотанням арбітражного керуючого Вербицького О.В., від 19.08.2023 № 02-02-98/758

про оголошення в розшук, арешт та затримання автотранспортних засобів боржника, -

у справі за заявою ініціюючих кредиторів:

1) Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі м.Макіївки (ЄДРПОУ 21958109),

2) Макіївської об`єднаної державної податкової інспекції, м.Макіївка (ЄДРПОУ 34516396)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ханженковський завод двигунів", м.Макіївка (код ЄДРПОУ 05461467)

про банкрутство, -

представники не з`явились, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні господарського суду на стадії ліквідаційної процедури знаходиться справа № 45/137б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ханженковський завод двигунів", ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Вербицького О.В.

Через підсистему "Електронний суд" 21.08.2023 від арбітражного керуючого Вербицького О.В. надійшло клопотання від 19.08.2023 № 02-02-98/758 про оголошення в розшук, арешт та затримання автотранспортних засобів боржника (вх.№ 07-10/3363/23), а саме: автомобіль марки ГАЗ 33021, рік випуску 1998, № кузова (шасі, VIN) НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 ; автомобіль КАМАЗ 55111, рік випуску 1991, № кузова (шасі, VIN) НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_4 , місцезнаходження яких не відомо; заборонити будь-яким особам вчиняти дії по відчуженню та перереєстрації вищезазначених транспортних засобів, що зареєстровані за ТОВ "Ханженковський завод двигунів" без згоди ліквідатора.

Ухвалою суду від 25.09.2023 призначено до розгляду клопотання арбітражного керуючого Вербицького О.В. на 10.10.2023; запропоновано кредиторам (комітету кредиторів) у строк до 06.10.2023 надати суду письмові пояснення по суті клопотання арбітражного керуючого Вербицького О.В. від 19.08.2023 № 02-02-98/758 про оголошення в розшук, арешт та затримання автотранспортних засобів боржника.

Станом на дату проведення даного судового засідання від кредиторів не надійшло пояснень по суті поданого ліквідатором клопотання.

Матеріали справи свідчать, що судом було створено всім учасникам судового процесу належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, та надано достатньо часу для надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень. Окрім того, судом було дотримано всіх необхідних вимог щодо повідомлення кредиторів та ліквідатора боржника про здійснення розгляду даної справи.

Враховуючи, що явка уповноважених представників сторін обов`язковою не визнавалась, сторони повідомлені про хід розгляду справи у встановленому порядку, тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами у відсутність представників сторін.

Дослідивши клопотання ліквідатора про оголошення в розшук, арешт та затримання автотранспортних засобів боржника, перевіривши надані докази та надавши їм правову оцінку, суд зазначає таке.

Як убачається, ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Ханженковський завод двигунів" здійснювались заходи щодо виявлення автотранспорту боржника шляхом надсилання на адресу Головного сервісного центру МВС відповідного запиту.

Згідно листа Головного сервісного центру МВС № 31/16684-16325-2023 від 27.07.2023, наданого ліквідатору, станом на 27.07.2023 в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів містяться відомості щодо зареєстрованих за боржником транспортних засобів, серед яких є 2 зареєстрованих автотранспортних засобів, а саме:

ГАЗ 33021, 1998 року випуску, дата держреєстрації 31.07.1999, № кузова (шасі, VIN) НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 ;

КАМАЗ 55111, 1991 року випуску, дата держреєстрації 31.07.1999, № кузова (шасі, VIN) НОМЕР_5 , номерний знак НОМЕР_4 .

Як зазначає ліквідатор, місцезнаходження вказаних транспортних засобів невідомо, перевірити наявність цих транспортних засобів за місцем їх державної реєстрації неможливо, що суперечить інтересам кредиторів.

Відповідно до статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ч. 1 ст. 40 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів.

Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику вчиняти без згоди арбітражного керуючого правочини, а також зобов`язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном або цінними паперами без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

Частиною 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що з моменту відкриття провадження у справі, зокрема, арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Частиною 1 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.

Відповідно до статті 12 Кодексу арбітражний керуючий користується всіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися до господарського суду та суду загальної юрисдикції у випадках, передбачених цим Кодексом. Під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо та з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено).

Згідно поданого клопотання за місцем реєстрації юридичної особи боржника вищевказані транспортні засоби відсутні, місцезнаходження належних боржнику транспортних засобів невідоме, та будь-яка інформація стосовно вищевказаних транспортних засобів відсутня.

Відповідно до приписів чинного законодавства України, право оголошувати в розшук автотранспортні засоби мають органи Державної виконавчої служби в порядку статті 36 Закону України «Про виконавче провадження» та правоохоронні органи відповідно до законодавства, що регулює їх діяльність.

Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України «Про виконавче провадження» у разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов`язковою для виконання поліцією. Тимчасове затримання та зберігання поліцією на спеціальних майданчиках чи стоянці виявленого за результатами розшуку транспортного засобу боржника здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розшук транспортного засобу боржника припиняється в разі його виявлення, про що виконавцем не пізніше наступного робочого дня виноситься постанова про зняття майна з розшуку.

Відповідно до п.п. 1, 3, 4 розділу 3 Порядку взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України 30.01.2018 №64/261/5 (надалі - Порядок №64/261/5) підставою для залучення поліцейських до розшуку транспортного засобу боржника є постанова державного, приватного виконавця про такий розшук; постанова державного, приватного виконавця про розшук (зняття майна з розшуку) транспортного засобу боржника, постанова начальника відділу державної виконавчої служби про скасування постанови державного виконавця про розшук (зняття майна з розшуку) транспортного засобу боржника надсилається до ІПНП (інформаційний портал Національної поліції) в електронному вигляді з використанням ЕЦП державного, приватного виконавця, який виніс відповідну постанову, через АСВП (автоматизована система виконавчого провадження) не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення; про виявлення та затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук, поліцейський інформує державного, приватного виконавця шляхом надсилання повідомлення через ІПНП (інформаційний портал Національної поліції) до АСВП (автоматизована система виконавчого провадження).

Згідно п.п. 5, 6 розділу 3 Порядку №64/261/5 тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється поліцейськими відповідно до Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 №1102. Вилучення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника із спеціального майданчика чи стоянки здійснюється державним, приватним виконавцем на підставі вимоги державного, приватного виконавця, яка є обов`язковою для виконання.

Порядок тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 за №1102, визначає процедуру тимчасового затримання транспортних засобів працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції (далі - поліцейські), зберігання таких транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, а також їх повернення (далі - Порядок №1102).

Тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється також у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження" (п. 2 Порядку №1102).

За наявності правових підстав, передбачених пунктом 2 цього Порядку, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом його блокування або доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (п. 2-1 Порядку №1102).

У разі тимчасового затримання транспортного засобу складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу (за формою згідно з додатком до Порядку №1102). У разі тимчасового затримання транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу повинно бути обов`язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження" (п. 4 Порядку №1102).

Про тимчасове затримання транспортного засобу боржника поліцейський письмово повідомляє державному виконавцю, приватному виконавцю не пізніше наступного робочого дня з дня затримання із зазначенням місця зберігання транспортного засобу (п. 8 Порядку №1102).

Вилучення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника із спеціального майданчика чи стоянки здійснюється державним виконавцем, приватним виконавцем на підставі вимоги (п. 12 Порядку №1102).

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 35 Законом України "Про Національну поліцію" поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо транспортний засіб перебуває в розшуку.

Проаналізувавши зазначені положення, суд дійшов висновку про відсутність законодавчого врегулювання питання щодо оголошення в розшук транспортних засобів на підставі судового рішення під час провадження у справі про банкрутство, оскільки, вищевказані нормативно-правові акти передбачають обов`язки органів Національної поліції України вчиняти відповідні дії на підставі, зокрема, постанови державного/приватного виконавця.

Водночас, відповідно до частини 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

За таких обставин, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону під час розгляду питання щодо оголошення в розшук транспортних засобів, які належать боржнику.

Відповідно до статей 1, 2 13 Закону України «Про Національну поліцію України» Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

1) забезпечення публічної безпеки і порядку;

2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидії злочинності;

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Статтею 13 Закону України «Про Національну поліцію України» визначено Національну поліцію України як центральний орган управління поліцією.

Відповідно до пункту 26 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію України» Національна поліція України здійснює оперативно-розшукову діяльність відповідно до закону.

Також відповідно до статті 26 вищевказаного закону Національна поліція здійснює Формування інформаційних ресурсів поліцією. Поліція наповнює та підтримує в актуальному стані бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, стосовно бази даних, що формуються в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону (п.18).

Враховуючи, що Національна поліція України є центральним контролюючим органом територіальних органів поліції, зобов"язання останнього вчинити відповідні дії щодо повідомлення розпорядника майна про місце затримання та зберігання автомобілів не суперечать вищевказаним нормам чинного законодавства.

Наказом Міністерства внутрішніх справ № 497 від 13.06.2018, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 липня 2018 року за № 787/32239 затверджено Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми "Гарпун" інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі також -"Інструкція").

Відповідно до Інструкції, в ІП "Гарпун" накопичуються усі відомості про транспортні засоби усіх типів (автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них ТЗ та мопеди) та номерні знаки ТЗ, що розшукуються у рамках кримінального, виконавчого проваджень, проваджень у справах про адміністративні правопорушення, оперативно-розшукової діяльності, а також за ухвалою слідчого судді, суду.

Враховуючи вищевикладене, оскільки місцезнаходження належного боржнику рухомого майна невідоме, а ліквідатор боржника позбавлений повноважень безпосередньо вимагати від територіальних органів поліції оголосити транспортні засоби в розшук без вчинення відповідних дій правоохоронними органами, з метою недопущення затягування процедури ліквідації у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ханженковський завод двигунів" та недопущення порушень прав та законних інтересів кредиторів та боржника, оскільки необґрунтоване затягування строку проведення ліквідаційної процедури призводить до настання ряду негативних правових наслідків, суд вважає, що такі дії як подання клопотання про накладання арешту та оголошення у розшук транспортних засобів обумовлені принципами добросовісності, розумності та повноти дій ліквідатора, що передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, а тому подане ліквідатором клопотання підлягає задоволенню.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом (ст. 326 ГПК Україин).

Керуючись ст.ст. 40, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» арбітражного керуючого Вербицького О.В. від 19.08.2023 № 02-02-98/758 про оголошення в розшук, арешт та затримання автотранспортних засобів боржника - задовольнити.

2. Оголосити в розшук транспортні засоби, які зареєстровані за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» (код ЄДРПОУ 05461467), а саме:

Марка, модель: ГАЗ 33021;

Рік випуску: 1998;

Дата держреєстрації: 31.07.1999;

№ кузова (шасі, VIN): НОМЕР_1 ;

Номерний знак: НОМЕР_2.

Марка, модель: КАМАЗ 55111;

Рік випуску: 1991;

Дата держреєстрації: 31.07.1999;

№ кузова (шасі, VIN): НОМЕР_5 ;

Номерний знак: НОМЕР_4 .

3. Накласти арешт на транспортні засобі, які зареєстровані за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» (код ЄДРПОУ 05461467), а саме:

Марка, модель: ГАЗ 33021;

Рік випуску: 1998;

Дата держреєстрації: 31.07.1999;

№ кузова (шасі, VIN): НОМЕР_1 ;

Номерний знак: НОМЕР_2.

Марка, модель: КАМАЗ 55111;

Рік випуску: 1991;

Дата держреєстрації: 31.07.1999;

№ кузова (шасі, VIN): НОМЕР_5 ;

Номерний знак: НОМЕР_4 .

4. Зобов?язати Національну поліцію України (01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) оголосити в розшук та внести до відповідних пошукових баз даних (в тому числі з включенням до системи відеоконтролю «Рубіж», «Гарпун» та інших систем відеоконтролю) транспортні засоби, які зареєстровані за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» (код ЄДРПОУ 05461467), зазначені вище.

5. Національній поліції України повідомити Господарський суд Донецької області та ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» арбітражного керуючого Вербицького О.В. (адреса: 50084, м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 82-4; електронна пошта: aleceyarbitr@gmail.com) про результати вжитих заходів щодо розшуку транспортних засобів, які зареєстровані за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» (код ЄДРПОУ 05461467).

6. Після виявлення та затримання транспортних засобів Національною поліцією України повідомити про це Господарський суд Донецької області та ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Ханженковський завод двигунів» - арбітражного керуючого Вербицького О.В. (адреса: 50084, м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 82-4; електронна пошта: aleceyarbitr@gmail.com). Затримані транспортні засоби передати ліквідатору.

7. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання - 10.10.2023 та може бути оскарження до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів

8. Ухвала є виконавчим документом.

9. Ухвалу направити до виконання Національній поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10).

Суддя Н.В. Величко

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення10.10.2023
Оприлюднено13.10.2023
Номер документу114064636
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —45/137б

Ухвала від 10.10.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 18.07.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 16.06.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.05.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 15.05.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 28.04.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 11.04.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 17.03.2023

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні