Ухвала
від 10.10.2023 по справі 917/1834/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

10.10.2023 Справа № 917/1834/23

Суддя Господарського суду Полтавської області Ореховська О.О. , розглянувши

заяву ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

ВСТАНОВИВ:

Через систему "Електронний суд" фізична особа ОСОБА_1

(РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулась до Господарського суду Полтавської області суду із заявою ( заява вх. № 1958/23 від 05.10.2023) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв`язку з неможливістю погасити заборгованість у розмірі 550 926, 58 грн.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними; існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Частиною 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства визначений перелік додатків які повинні бути додані до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно п.4) ч.2 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність повинні містити перелік документів, що додаються до заяви.

Заявником у заяві (вх. №1958/23 від 05.10.2023) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не наведений належний перелік додатків - документів доданих до заяви, який повинен містити реквізити кожного доданого до заяви документа ( вихідний номер, дату документа, тощо). Натомість перелік додатків наведений заявником в заяві має наступний вигляд:

1. Витяг УБКІ, Обревко Ю. pdf

2. Декларації. Обревко Ю.pdf

3. Документи ак. Обревко Ю.pdf

4. Кредитні договори Обревко Ю.pdf

5.Особисті.Обревко Ю.pdf

6. Процесуальні. ОСОБА_2 pdf

Вищевказаний перелік додатків який не містить жодних реквізитів доданих до заяви документів унеможливлює ідентифікацію документів доданих заявником до заяви.

В порушення п.2) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано документи, що підтверджують наявність(відсутність ) у боржника статусу фізичної особи - підприємця.

В порушення п.3) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано конкретизованого списку кредиторів і боржників із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів (боржників), а також щодо кожного кредитора (боржника) - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

В порушення п.4) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна;

В порушення п.5) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно;

В порушення п.6) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;

В порушення п.7) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано копії документів про вчинені боржником (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;

В порушення п.8) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано відомості про всі наявні рахунки/електронні гаманці боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках, електронних гаманцях;

В порушення п.9) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано копія трудової книжки (за наявності);

В порушення п.10) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано відомості про роботодавця (роботодавців) боржника;

В порушення п.13) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не надано інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини

Згідно з ч. 4 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства, разом із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржник зобов`язаний подати пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів).

Пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів) заявником до заяви не доданий.

Відповідності до статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства обов`язок подання документів, на підставі яких виникла заборгованість заявника, покладений на заявника.

Звертаючись до господарського суду із заявою про відкриття справи про неплатоспроможність фізична особа - боржник повинна розкрити повну та вичерпну інформацію про загальну суму заборгованості та строк виконання зобов`язань, а також документально підтвердити таку інформацію належними та допустимими доказами у розумінні вимог статті 76-77 ГПК України, що також передбачено пунктами 3, 14 частини третьої статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства.

При ініціюванні справи про неплатоспроможність фізичної особи наявність заборгованості чи можливість невиконання грошових зобов`язань найближчим часом має підтверджуватися доказами у відповідному обсязі, виходячи з правової природи правовідносин між боржником та кредитором/кредиторами. Такими доказами можуть бути, серед іншого, судові рішення, правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи) та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання боржником своїх зобов`язань, а у випадку загрози неплатоспроможності - потенційну можливість такого невиконання.

У заяві боржник зазначає про наявність заборгованості перед 26 банківськими та мікрокредитними установами. При цьому заявником не надано жодного кредитного договору в підтвердження наявності кредитних зобов`язань боржника. Хоча в додатках до заяви зазначено заявником у якості додатку №4 "Кредитні договори ОСОБА_3 ", вдсутність цього додатку підтверджується актом Господарського суду про відсутність додатку №4.

Водночас надана боржником роздруківка кредитної історії, складена Українським бюро кредитних історій, яка не підписана ані письмово, ані електронним цифровим підписом відповідною посадовою особою кредитного бюро, відповідно до статті 77 ГПК України не є належним та допустим доказом, який би підтверджував наявність кредитних зобов`язань боржника. Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 08.11.2022 у справі № 909/937/21.

Нормами ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на вищевикладене керуючись ст. 37, 115, 116 Кодексу України з питань банкрутства 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України та, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишити без руху.

2. Встановити строк п"ять днів з дня вручення даної ухвали фізичній особі ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

3. Встановити фізичній особі ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність шляхом надання

- належного перелік документів, що додаються до заяви, який повинен містити реквізити кожного доданого до заяви документа ( вихідний номер, дату документа, тощо);

- проекту плану реструктуризації боргів боржника, який повинен відповідати вимогам ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства;

- судові рішення, правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарські кредитні операції та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи) та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання боржником своїх кредитних зобов`язань перед всіма кредиторами перелік яких наведений боржником в заяві , а у випадку загрози неплатоспроможності - потенційну можливість такого невиконання;

- документи передбачені пунктами 2) - 10) та п.13) ч.3 статті 116 Кодексу України з процедур банкрутства.

4. Копію ухвали направити боржнику, в т.ч. на офіційну електронну адресу за якою особа зареєстрована в системи "Електронний суд".

Ухвала набрала законної сили 10.10.2023 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ореховська О.О.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення10.10.2023
Оприлюднено12.10.2023
Номер документу114065643
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1834/23

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 09.04.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 30.01.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 12.12.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 10.10.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні