Справа № 183/273/22
№ 2/183/668/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2023 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Сороки О. В.,
секретаря судових засідань Шевченко О.С.,
розглянувши, в порядку загального позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро", Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрне підприємство "Придніпровське" про розірвання договору оренди землі,
за участю:
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,-
в с т а н о в и в:
У січні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми «Олімпекс-Агро» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрне підприємство «Придніпровське», в якому в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 16 травня 2023 року, просив розірвати договір оренди земельної ділянки площею 3,0 га, з кадастровим номером 1223281000:02:004:0081, від 11.03.2005 року № 04:05:126:01268, з урахуванням змін та доповнень, викладених у Додатковій угоді № б/н від 01.11.2016 року, Додатковій угоді № б/н від 29.03.2018 року (про заміну сторони та внесення змін до Договору оренди) до Договору оренди землі № б/н, укладений між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро", яке в подальшому безоплатно відступило свої права та обов`язки новому Орендареві Товариству з обмеженою відповідальністю «Аграрне підприємство «Придніпровське».
В обґрунтування свого позову ОСОБА_1 посилається на те, що йому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ДП № 130058 від 09 грудня 2002 року, виданого на підставі розпорядження голови Новомосковської районної державної адміністрації № 967 від 07 жовтня 2002 року, на праві приватної власності належить земельна ділянка загальною площею 3,00 га, кадастровий номер 1223281000:02:004:0081, що розташована на території Василівської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області.
Між позивачем та ТОВ АФ «Олімпекс-Агро» (відповідач-1) було укладено договір оренди земельної ділянки без номеру та дати, державна реєстрація якого проведена 10 січня 2005 року за № 04:05:126:01268, відповідно до якого ОСОБА_1 надав ТОВ АФ «Олімпекс-Агро» в строкове платне користування належну йому земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 3,00 га, кадастровий номер 1223281000:02:004:0081, терміном на чотири роки одинадцять місяців двадцять дев`ять днів, який в подальшому був пролонгований без згоди позивача.
01 листопада 2016 року між ОСОБА_1 та ТОВ АФ «Олімпекс-Агро» було укладено додаткову угоду без номеру до означеного вище договору оренди землі.
За змістом додаткової угоди, сторонами було вирішено:
- п. 1.1. продовжити строк дії договору, змінивши п. 2.2. договору оренди землі виклавши його в наступній редакції: «Договір укладено до 31.12.2028 року».
У відповідності до п. 1.2. додаткової угоди від 01.11.2016 року було вирішено збільшити розмір орендної плати, змінивши п. 5 Договору виклавши його перший абзац в наступній редакції: «За користування вказаною в договорі земельною ділянкою орендар нараховує орендодавцю щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 6,5% від грошової оцінки землі…, що становить 7033,96 грн., а також на підставі попередньої заяви орендодавця, проводить безкоштовну поставку 1 тони соломи до садиби орендодавця, оранку та культивацію присадибної ділянки орендодавця до 0,40 га в територіальних межах орендаря, сплачує за орендодавця податок з доходів фізичних осіб, нарахований законодавством».
29 березня 2018 року між ОСОБА_1 , Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірмою «Олімпекс-Агро» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Аграрне підприємство «Придніпровське» було укладено додаткову угоду про заміну сторони та внесення змін до договору оренди землі б/н.
Відповідно п. 1 даної додаткової угоди від 29.03.2018 року, зі згоди орендодавця, вираженої шляхом підписання даної угоди, орендар передає, а новий орендар приймає на себе права та обов`язки сторони (орендаря), передбачені в договорі оренди.
Також було вирішено внести зміни/доповнення в договір оренди в п. 2.2.,2.3 Орендна плата, Розділу 2 Умови договору та викласти його у наступній редакції:
- «п. 2.2. За користування вказаною в договорі земельною ділянкою орендар нараховує орендодавцю щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 7,5% від грошової оцінки землі, та становить 8116,11 грн., а також проводить безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та здійснює безкоштовну оранку та культивацію присадибної ділянки орендодавця до 0,40 га в територіальних межах орендаря, на підставі поданої письмової заяви орендодавцем»;
- «п. 2.3. Договір діє до 31 грудня 2028 року, але в будь-якому випадку даний договір та право оренди за даним договором є чинним до моменту збирання врожаю орендарем».
Таким чином, ОСОБА_1 наполягає на тому, що у спірному договорі, з урахуванням додаткових угод, визначено три форми орендної плати: грошову; натуральну, яка є самостійною та підлягає виплаті (виконанню); відробіткову, яка є самостійною та підлягає виплаті (виконанню).
На момент звернення позивача до суду відповідач так і не провів в повній мірі розрахунок за оренду земельної ділянки у грошовій формі.
Крім того, починаючи з 2018 року по 2021 рік включно, позивач неодноразово звертався до відповідачів із заявами про виплату орендної плати у грошовій та натуральних (поставки 1 тони грубих кормів (соломи) до садиби орендодавця, послуги по обробітку присадибної земельної ділянки орендодавця до 0,40 га (оранка та культивація)) формах, але відповідачами жодного разу відповіді чи послуг надано не було.
Позивач вважає, що систематичне невиконання відповідачами своїх обов`язків за договором оренди земельної ділянки щодо сплати орендної плати є грубим порушенням його прав, оскільки він не отримав ті блага, на які розраховував, а також вважає, що є всі достатні підстави для розірвання договору оренди, так як систематичне невиконання відповідачами своїх обов`язків порушує принцип добросовісного виконання договірних зобов`язань.
29 березня 2023 року відповідачем по справі - ТОВ Аграрне підприємство «Придніпровське» (відповідач-2) подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач-2 просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідач-2 стверджує, що з 2018 року ним виконувались всі умови Договору з урахуванням Додаткової угоди від 29.03.2018 року, вчасно нараховувалась та сплачувалась орендна плата за користування земельною ділянкою позивача.
ТОВ «АП «Придніпровське» заперечує твердження позивача про наявність грошової заборгованості із виплати орендної плати в грошовій формі, що підтверджується довідкою про доходи та розрахунком по орендній платі за землю, відповідно до якого, у період з 2018 по 2021 роки товариством вчасно та повною мірою було виплачено ОСОБА_1 грошові кошти за користування земельною ділянкою. Також, відповідач 2 наполягає на тому, що додатковою угодою від 29.03.2018 року не передбачено таких самостійних форм орендної плати, як натуральна та відробіткова, а тому безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та оранка і культивація присадибної ділянки за свою суттю не є самостійними формами орендної плати, а є додатковими обов`язками орендаря, надання яких передбачено лише на основі звернення орендодавця із відповідною письмовою заявою. Однак, жодних заяв від позивача на адресу товариства не надходило. Крім того, позивачем не надано жодного письмового доказу на підтвердження понесених ним витрат по обробітку землі та поставці соломи до його садиби (а.с. 37-42).
Ухвалою суду від 24 січня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду в порядку загального позовного провадження, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання (а.с. 33).
В судовому засіданні представник позивача адвокат Олійник О.А. позов підтримала, з підстав, викладених у ньому, а також надала пояснення по суті та просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача ТОВ «АП «Придніпровське» Руднєва І.В., позовні вимоги не визнала з підстав викладених у відзиві, просила відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Представник відповідача ТОВ АФ «Олімпекс-Агро» у судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, клопотання про відкладення розгляду справи та відзиву на позовну заяву не подано.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Суду надано копію державного акту на право приватної власності на землю серії І-ДП № 130058 від 09 грудня 2002 року, виданого на підставі розпорядження голови Новомосковської районної державної адміністрації № 967 від 07 жовтня 2002 року, відповідно до якого ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 3,00 га, що розташована на території Василівської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 11).
Також, суду надано копію договору оренди земельної ділянки без номеру та дати, державна реєстрація якого проведена 11.03.2005 року за № 04:05:126:01268, що був укладений між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірмою «Олімпекс-Агро», відповідно до якого орендодавець ОСОБА_1 передав, а орендар Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Олімпекс-Агро» прийняв в оренду земельну ділянку № НОМЕР_1 площею 3,00 га, вартістю згідно кадастрової оцінки державного органу земельних ресурсів, яка на момент укладання договору становить 31673,00 грн.
Відповідно до п. 2.2 Договору відповідач-1 зобов`язався сплачувати позивачеві щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 1,5 (однієї цілої п`яти десятих) відсотка від грошової оцінки землі, що становить 475,10 грн. за один рік.
Строк видачі орендної плати до 30 грудня поточного року (а.с. 12-13).
01 листопада 2016 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірмою «Олімпекс-Агро» було укладено Додаткову угоду без номеру до Договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до умов якого продовжено термін дії Договору до 31 грудня 2028 року (п. 1.1) та збільшено розмір орендної плати у грошовій формі, а саме у розмірі 6,5 (шість цілих п`ять десятих) відсотків від грошової оцінки землі, що становить 7033,96 грн. (п. 1.2), а також визначено, що на підставі попередньої заяви орендодавця, орендар проводить безкоштовну доставку 1 тонни соломи до садиби орендодавця, оранку та культивацію присадибної ділянки орендодавця до 0,40 га. та сплачує за орендодавця податок з доходів фізичних осіб, нарахований на суму орендної плати за цим договором у розмірі та у порядку, встановленому законодавством (а.с. 14).
Судом встановлено, що 29 березня 2018 року між ОСОБА_1 , ТОВ АФ «Олімпекс-Агро» та ТОВ «АП «Придніпровське» укладено додаткову угоду про заміну сторони та внесення змін до договору оренди землі (а.с. 15).
Відповідно до п. 1 додаткової угоди від 29 березня 2018 року, зі згоди орендодавця орендар передає, а новий орендар приймає на себе права та обов`язки сторони орендаря, передбачені в договорі оренди.
Відповідно до п. 4.1 додаткової угоди від 29 березня 2018 року, сторони домовились внести зміни в абзац 1 п. 2.2 договору, розділу «Орендна Плата» та викласти його в наступній редакції: «п. 2.2. За користування вказаною в Договорі земельною ділянкою орендар нараховує орендодавцю щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 7,5 % (сім цілих п`ять десятих) відсотків від грошової оцінки землі, що становить 8116,11 грн. (вісім тисяч сто шістнадцять гривень 11 копійок), а також проводить безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та здійснює безкоштовну оранку та культивацію присадибної земельної ділянки Орендодавця до 0,40 га, в територіальних межах орендаря, на підставі поданої письмової заяви орендодавцем.».
Відповідно до п. 4.2 додаткової угоди від 29 березня 2018 року, сторони домовились внести зміни в абзац 1 п. 2.3 Термін дії Договору, Розділу 2 Умов Договору оренди та викласти його в наступній редакції: «Договір діє до 31 грудня 2028 року, але в будь-якому випадку даний договір та право оренди за даним договором є чинним до моменту закінчення збирання врожаю орендарем».
Відповідно до умов договору, зміненого та доповненого додатковими угодами, в разі переходу права власності до інших осіб Договір оренди зберігає чинність для нового власника.
Правовідносини, що виникли між стронами, врегульовані наступними нормами закону.
Відповідно до вимог статті 124ЗК України передача землі в оренду здійснюється на підставі цивільно-правової угоди.
Згідно зі статтею 13Закону України«Про орендуземлі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
У статті 21Закону України«Про орендуземлі» передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.
Статтею 22Закону України«Про орендуземлі» встановлена форма орендної плати, де зазначено, що орендна плата справляється у грошовій формі.
За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.
За положеннями статті 24Закону України«Про орендуземлі» орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Частиною першою статті 32Закону України«Про орендуземлі» передбачено, що на вимогу однієї зі сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об`єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України.
Водночас у пункті д) частини першої статті 141ЗК України передбачено таку підставу припинення права користування земельною ділянкою як систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Отже, згідно зі статями 13, 21Закону України«Про орендуземлі» основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі. У разі систематичної несплати орендної плати за користування земельною ділянкою, тобто систематичне порушення договору оренди земельної ділянки може бути підставою для розірвання такого договору.
Відповідно до частини другої статті 651 ЦК Українидоговір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених законом або договором. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що вказані положення закону, які регулюють спірні відносини, вимагають саме систематичної (два та більше випадків) несплати орендної плати, передбаченої договором, як підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки, що також є істотним порушенням умов договору, оскільки позбавляє позивача можливості отримати гарантовані договором кошти за те, що його земельну ділянку використовує інша особа.
В обґрунтування позовних вимог, як на підставу розірвання договору оренди земельної ділянки, позивач посилається на те, що відповідач не провів в повній мірі розрахунок за оренду землі в грошовій формі за період з 2018 року по 2021 рік, крім того у період з 2018 року по 2021 рік не виконувались зобов`язання щодо безкоштовної поставки соломи, а також щодо оранки та культивації присадибної ділянки.
Заперечуючи проти позову, представником відповідача надано платіжні документи про виплату орендної плати з 2018 року по 2021 рік включно, в розмірах,передбачених договором оренди.
За інформаційною довідкою про доходи від 24 березня 2022 року за № ПРС000030 ТОВ АП «Придніпровське» виплатило ОСОБА_1 орендну плату після утримання податків за 2019 2021 роки на загальну суму 26133,39 гривень, з яких: 10.2019 року 8711,00 грн.; 09.2020 року 8711,00 грн.; 06.2021 року 8711,29 грн. (а.с. 46).
Згідно платіжного доручення №1412513257 від 10 червня 2021 року ТОВ АП «Придніпровське» виплачено ОСОБА_1 орендну пату за договором оренди землі за 2021 рік в сумі 17422,58 грн. (а.с. 47).
Відповідно до відомості на виплату готівки №00000001704 від 04 жовтня 2019 року ТОВ АП «Придніпровське» виплачено ОСОБА_1 орендну пату за договором в сумі 8711,00 грн., про що свідчить підпис про одержання коштів (а.с. 48).
Крім того, у відповідності до видаткового касового ордеру від 5 липня 2019 року ТОВ АП «Придніпровське» надавало позивачеві нецільову матеріальну допомогу у розмірі 3200,00 гривень, що підтверджено підписом ОСОБА_1 (а.с. 49).
На підтвердження виплати позивачеві орендної плати за 2018 рік суду надано відомість про виплату готівки від 04.12.2018 року на уму 2177,82 грн., на суму 1500 грн., від 28.03.2018 року на суму 871 грн., від 17.08.2018 року на суму 6533 грн. (а.с. 75-78).
Згідно зі статтями 13,21Закону України«Про орендуземлі» основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі. У разі систематичної несплати орендної плати за користування земельною ділянкою, тобто систематичне порушення договору оренди земельної ділянки може бути підставою для розірвання такого договору.
Суду не надано належних та допустимих доказів про те, що відповідачем за період з 2018 рік по 2021 рік не сплачено орендну плату у розмірах та в строки, визначені відповідними договорами, що не може бути підставою для розірвання такого договору.
Вирішуючи питання щодо розірвання договору оренди з підстав систематичного невиконання боржником зобов`язання з безкоштовної поставки соломи, а також з оранки та культивації присадибної ділянки, судом встановлено, що пунктом 4.1. Додаткової угоди від 29 березня 2018 року внесено зміни до п 2.2 Договору оренди та викладено в наступній редакції: «За користування вказаною в договорі земельною ділянкою орендар нараховує орендодавцю щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 7,5% від грошової оцінки землі, та становить 8116,11 грн., а також проводить безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та здійснює безкоштовну оранку та культивацію присадибної ділянки орендодавця до 0,40 га в територіальних межах орендаря, на підставі поданої письмової заяви орендодавцем».
За змістом ст.76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, що мають значення для вирішення справи.
За змістом ст. 77,78ЦПК України належними є докази, що містять інформацію щодо предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Обставини, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
На підставі ст.81ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Статтею 22 Закону України«Про орендуземлі» встановлена форма орендної плати у грошовій формі. Лише за згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.
Згідно статті 626ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (стаття 628 ЦКУкраїни).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами відповідно до положень статті 629 ЦК України.
Сторонами договору визначено щорічну орендну плату в грошовій формі, а також орендар проводить безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та здійснює безкоштовну оранку та культивацію присадибної земельної ділянки орендодавця до 0,40га в територіальних межах орендаря на підставі поданої письмової заяви орендодавцем.
На підтвердження того, що в період з 2018 року по 2021 рік оранка та культивація присадибної земельної ділянки позивача відповідачем взагалі не проводилась, як і не поставлялася солома до садиби позивача, ОСОБА_1 надав копії надрукованих заяв на ім`я директора ТОВ «АП «Придніпровське» про здійснення поставки соломи та здійснення оранки та культивації його присадибної ділянки. Однак заяви не містять ні вхідної реєстрації, ні помітки, що вони передавалися орендареві, чи направлялися поштою.
Представник відповідача заперечував проти того, що ОСОБА_1 звертався до орендаря з такими заявами, пояснивши, що всі заяви реєструються у відповідному журналі.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що надані заяви не є належним доказом систематичного невиконання орендарем умов договору, які б були підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки. Інших доказів не надано.
Договором передбачено, що орендар проводить безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця та здійснює безкоштовну оранку та культивацію присадибної земельної ділянки орендодавця на підставі поданої письмової заяви орендодавцем. При відсутності погодженого сторонами порядку виконання встановленого договором обов`язку відповідача проводити безкоштовне завезення соломи до садиби орендодавця, здійснення ним оранки та культивації присадибної ділянки, виконання такий дій за звичаями ділового обороту має відбуватися у спосіб поданням відповідних заявок орендодавця, на підтвердження яких позивач не надав доказів, оскільки безкоштовна доставка придбаної ним соломи чи виконання інших робіт (оранка, культивація присадибної ділянки) неможлива без волевиявлення позивача та доведення його до відома ТОВ АП «Придніпровське».
За таких обставин позивачем не надано належних та допустимих доказів того, що він відповідно до умов договору звертався до орендаря в установленому порядку з такими заявами і орендар безпідставно їх не виконав, а отже твердження позивача щодо невиконання відповідачем умов договору оренди в частині надання вказаних послуг в період з 2018 року по 2021 рік не доведені, а відтак відсутні ознаки систематичності несплати відповідачем орендної плати і відповідно відсутні підстави для розірвання договору оренди.
За встановлених обставин, беручи до уваги відсутність належних правових підстав для розірвання договору оренди землі, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
У відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України судові витрати покладаються на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 76-82, 89, 141, 263, 265 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро", Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрне підприємство "Придніпровське" про розірвання договору оренди землі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ;
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро", код ЄДРПОУ 30195842, адреса місцезнаходження: 512300, Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Голубівка, вул. Лесі Українки, 10.
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрне підприємство "Придніпровське", код ЄДРПОУ 41102163, адреса місцезнаходження: 512300, Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Голубівка, вул. Лесі Українки, 10.
Суддя О. В. Сорока.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114074774 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні