Справа №760/17190/23 2/760/8973/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 серпня 2023 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Віал-трейд», про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Віал-трейд», про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.
Під час ознайомлення з матеріалами зазначеної позовної заяви судом встановлено, що її подано без додержання вимог, визначених статтями 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), з огляду на таке.
Пунктом 4 частини третьої статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Крім того, відповідно до вимог пункту 5 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина п`ята статті 177 ЦПК України).
Так, за приписами норм статей 42, 48 ЦПК України, сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач, якими можуть бути фізичні і юридичні особи, держава.
У відповідності до роз`яснень Верховного Суду України у пункті 9 постанови Пленуму від 27 лютого 2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи», відповідачами у справі про захист гідності, честі чи ділової репутації є фізична або юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію, а також автор цієї інформації.
Належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник вебсайту, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві. Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу та/чи місце проживання (місцезнаходження) неможливо встановити, а також коли інформація є анонімною і доступ до сайта - вільним, належним відповідачем є власник вебсайту, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість та умови для поширення недостовірної інформації. Дані про власника вебсайту можуть бути витребувані відповідно до положень процесуального законодавства в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет.
Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 листопада 2019 року у справі № 904/4494/18, провадження № 12-110гс19.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати недостовірною та такою, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію інформацію, розміщену стосовно неї на сайті з доменним ім`ям « ІНФОРМАЦІЯ_1 », визначаючи відповідачами ОСОБА_2 та Товариство з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна».
Водночас, позивачем не надано доказів, що саме відповідачі є авторами відповідного інформаційного матеріалу, який просить визнати недостовірним позивач, а також належність вищевказаних сторінок особам, визначеним позивачем у якості відповідачів по справі.
Крім того, позивачем зазначено відповідачем Товариство з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна» яке надає послуги з реєстрації доменних імен та хостинга в Україні, однак позивачем не визначено зміст вимог до нього.
Усуваючи недоліки, позивачеві необхідно взяти до уваги викладене та надати суду докази, які підтверджують, що саме ОСОБА_2 та Товариство з обмеженою відповідальністю «Хостінг України» є авторами поширеної оспорюваної інформації та/або власниками вебсторінок, на яких було розміщено відповідну інформацію, а також визначити зміст вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна».
Відповідно до частин першої-третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду; якщо позивач не усунув недоліки у встановлений судом строк, заява вважатиметься неподаною і повертається позивачеві.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 175-177, 185, 260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Віал-трейд», про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Надати позивачу строк у десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили негайно після її підписання суддею, заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Л. М. Ішуніна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 13.10.2023 |
Номер документу | 114076495 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Ішуніна Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні