Рішення
від 11.10.2023 по справі 904/4199/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.10.2023м. ДніпроСправа № 904/4199/23

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МФ ЛОГІСТИКС", с. Старі Кодаки, Дніпропетровська область

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОДУКТ ПЛЮС", смт. Петриківка, Дніпропетровська область

про стягнення заборгованості

Суддя Ярошенко В.І.

Без участі (виклику) представників сторін

ПРОЦЕДУРА

Товариство з обмеженою відповідальністю "МФ ЛОГІСТИКС" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОДУКТ ПЛЮС" в якому просить суд стягнути заборгованість за Договором № 265-3Е від 08.02.2023 у розмірі 498 293, 84 грн, з яких: сума основного боргу у розмірі 421 500 грн та пеня у розмірі 76 793, 84 грн.

Ухвалою суду від 07.08.2023 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МФ ЛОГІСТИКС" залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви та надати суду докази надсилання на адресу відповідачу позову з додатками (поштовий опис вкладення з поіменним переліком предметів).

Товариство з обмеженою відповідальністю "МФ ЛОГІСТИКС" 14.08.2023 подало заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 15.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; відповідачу для подання відзиву на позов встановлено 15-тиденний строк з дня отримання даної ухвали.

Суд наголошує на тому, що зі своєї сторони ним здійснені всі необхідні заходи щодо належного повідомлення учасників справи про розгляд цієї справи.

Згідно із частинами 2, 3 статті 120 Господарського процесуального суду України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Пунктом 10 частини 2 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" встановлено, що в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) містяться відомості про юридичну особу, зокрема, щодо її місцезнаходження. Ухвала суду від 15.08.2023 була надіслана відповідачу на його адресу, вказану в ЄДР, а саме: 51800, Дніпропетровська обл, Петриківський р-н, смт. Петриківка, провулок Музейний, буд. 2а.

Відповідно до положень частини 6 статті 242 Господарського процесуального суду України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

При цьому, частина 7 статті 120 Господарського процесуального суду України зобов`язує учасників судового процесу повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

18.09.2023 на адресу суду повернувся направлений відповідачу конверт із копією ухвали суду від 15.08.2023, до яких відділенням поштового зв`язку додано довідку про причину невручення поштового відправлення - "адресат відсутній за вказаною адресою".

Вказаний факт свідчить про належне повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі та можливість подання до суду заяв по суті справи.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондується із частиною 2статті 178 цього Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За викладених обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

З огляду на викладене, з метою дотримання принципів господарського судочинства, суд розглянув справу в межах розумного строку.

В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України судом прийнято рішення у справі.

АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача викладена у позовній заяві

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором № 265-3Е про надання транспортно-експедиторських послуг в частині повної та своєчасної оплати.

Позиція відповідача

Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подання відзиву на позов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ

08.02.2023 між Товариством з обмеженою відповідальністю «МФ ЛОГІСТИКС» (далі Експедитор, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКОПРОДУКТ ПЛЮС» (далі Замовник, відповідач) було укладено Договір № 265-ЗЕ про надання транспортно-експедиторських послуг (далі Договір).

Згідно з пунктом 1.1 Договору Експедитор зобов`язався від свого імені і за рахунок коштів Замовника здійснювати комплекс робіт з організації перевезень вантажів автотранспортом в приміських, міських, міжміських, міжобласних і міжнародних сполученнях, фрахтуючи для цих цілей автотранспорт третьої сторони - Перевізника, а Замовник оплачує ці послуги.

Відповідно пункту 2.1 Договору обов`язок Експедитора - виконувати доручення Замовника згідно з його транспортними заявками.

Пунктами 6.1, 6.2 Договору встановлено, що для виконання робіт Замовник перераховує Експедитору провізну плату, розмір та строки якої зазначаються в Транспортній заявці. Ця сума включає в себе винагороду Експедитора та вартість послуг Перевізника. Валюта платежу гривня.

Розрахунок проводиться в розмірі 100% оплати до вивантаження вантажу з автомобіля на підставі виставленого рахунку, якщо інше не обумовлено в Транспортній заявці. Оплатою вважається надходження коштів на розрахунковий рахунок Експедитора.

Сторони дійшли згоди про те, що у разі відсутності на розрахунковому рахунку Експедитора грошових коштів за надані транспортно-експедиторські послуги згідно умов Транспортної заявки (провізної плати), Експедитор має право на утримання такого вантажу до моменту фактичного зарахування коштів на свій розрахунковий рахунок. При цьому Замовник компенсує всі витрати, пов`язані з простоєм автомобіля, охороною та зберіганням такого вантажу, вантажно-розвантажувальними роботами за період не надходження оплати.

За фактом надання послуг Експедитор надає Замовнику електронною поштою копії товарно-транспортної накладної, акта виконаних робіт (наданих послуг) з подальшим направленням оригіналу.

Відповідно до пункту 6.3 договору розмір плати Експедитору і вартість перевезення провізної плати визначається Сторонами, виходячи з актуальної ситуації на транспортному ринку та обсягу наданих транспортно-експедиторських послуг.

Здача-приймання послуг за цим Договором підтверджується актом виконаних робіт (наданих послуг), підписаного Сторонами, із зазначенням загальної суми послуг, що включає вартість послуг Експедитора.

Акт виконаних робіт (наданих послуг) ініціюється Експедитором і надається Замовнику. Замовник протягом 10 (десяти) календарних днів підписує і повертає Експедитору акт виконаних робіт (наданих послуг) або надає мотивовану відмову від прийняття наданих послуг. Якщо у встановлений строк Експедитор не отримує підписаний акт виконаних робіт (наданих послуг) або мотивовану відмову Замовника, то зобов`язання Експедитора вважаються виконаними з дотриманням всіх умов Договору (пункт 6.8 договору).

Пунктом 6.9 Договору сторони передбачили, що у разі прострочення оплати наданих послуг Експедитора, Замовник сплачує Експедитору неустойку (пеню) в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу. У разі прострочення оплати вартості наданих послуг більше ніж на десять календарних днів, Замовник сплачує Експедитору двісті вісімдесят чотири відсотки річних від простроченої суми за користування чужими грошовими коштами.

Згідно з пунктом 6.10 Договору загальна ціна цього Договору є договірною та складається з сум актів виконаних робіт (наданих послуг) за кожне перевезення, що були підписані протягом строку дії цього Договору та зафіксованих Сторонами у виставлених рахунках.

Сторони дійшли згоди, що всі експедиторські послуги, надані Експедитором Замовнику в період дії даного Договору, регламентовані цим Договором та спрямовані на виконання його умов.

Договір діє з моменту його підписання Сторонами протягом одного року. У разі відсутності письмового звернення з відмовою від продовження дії цього Договору будь-якої з Сторін за 30 днів до закінчення строку, Договір вважається подовженим на кожний наступний календарний рік (пункт 9.1 Договору).

Відповідно до умов договору відповідачем були надані, а позивачем прийняті до виконання заявки на транспортно-експедиційні послуги:

- транспортна заявка № 720 від 08.02.2022.

За умовами Заявки, ТОВ «МФ Логістикс» взяло на себе зобов`язання з організації перевезення за маршрутом м. Царичанка (Дніпропетровська область (Україна) м. Сан-Джорджо-ін-Боско (Італія). Вантаж: макуха.

Вартість послуг 110 000 (Сто десять тисяч гривень 00 копійок) UAH. Оплата здійснюється в безготівковому розрахунку згідно виставленого рахунку в гривні в повному обсязі до вивантаження вантажу.

- транспортна заявка № 774 від 28.02.2022.

За умовами Заявки, ТОВ «МФ Логістикс» взяло на себе зобов`язання з організації перевезення за маршрутом с. Маломихайлівка (Дніпропетровська область (Україна) м. Сан-Джорджо-ін-Боско (Італія). Вантаж: макуха.

Вартість послуг 120 000 (Сто двадцять тисяч гривень 00 копійок) UAH. Оплата здійснюється в безготівковому розрахунку згідно виставленого рахунку в гривні в повному обсязі до вивантаження вантажу.

- транспортна заявка № 782 від 01.03.2022.

За умовами Заявки, ТОВ «МФ Логістикс» взяло на себе зобов`язання з організації перевезення за маршрутом с. Маломихайлівка (Дніпропетровська область (Україна) м. Сан-Джорджо-ін-Боско (Італія). Вантаж: макуха у біг-бегах.

Вартість послуг 120 000 (Сто двадцять тисяч гривень 00 копійок) UAH. Оплата здійснюється в безготівковому розрахунку згідно виставленого рахунку в гривні в повному обсязі до вивантаження вантажу.

- транспортна заявка № 786 від 02.03.2022.

За умовами Заявки, ТОВ «МФ Логістикс» взяло на себе зобов`язання з організації перевезення за маршрутом с. Маломихайлівка (Дніпропетровська область (Україна) м. Сан-Джорджо-ін-Боско (Італія). Вантаж: макуха у біг-бегах.

Вартість послуг 120 000 (Сто двадцять тисяч гривень 00 копійок) UAH. Оплата здійснюється в безготівковому розрахунку згідно виставленого рахунку в гривні в повному обсязі до вивантаження вантажу.

На виконання умов договору та транспортних заявок до нього експедитор надав клієнту транспортні та експедиційні послуги на загальну суму 470 000 грн, що підтверджується наступними документами:

- Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 720 від 18.02.2023 на суму 110 000 грн;

- Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 774 від 09.03.2023 на суму 120 000 грн;

- Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 782 від 14.03.2023 на суму 120 000 грн;

- Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 356 від 14.03.2023 на суму 120 000 грн.

Усі акти надання послуг підписані Замовником без будь-яких зауважень та заперечень.

Також на виконання умов договору позивачем виставлено відповідачу наступні рахунки:

- № 720 від 20.02.2023 на суму 110 000 грн;

- № 774 від 09.03.2023 на суму 120 000 грн;

- № 782 від 14.03.2023 на суму 120 000 грн;

-№ 786 від 14.03.2023 на суму 120 000 грн.

Відповідач лише частково оплатив суму заборгованості у розмірі 48 500 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 68 від 08.05.2023 на суму 20 000 грн, № 69 від 09.05.2023 на суму 18 500 грн, № 75 від 16.05.2023 на суму 10 000 грн.

Для досудового врегулювання спору позивач на адресу відповідача направив претензії № 1 від 14.06.2023 та № 2 від 30.06.2023 про сплату заборгованості, які були отриманні останнім, що підтверджується матеріалами справи.

Заборгованість, яка лишилася не сплаченою становить 421 500 грн.

Вищезазначені обставини і стали причиною виникнення спору. Крім суми основного боргу у розмірі 421 500 грн позивач просить стягнути пеню у розмірі 76 793, 84 грн.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ

Щодо правовідносин сторін

Статтею 11 Цивільного кодексу України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (статті 626, 627, 628 Цивільного кодексу України).

Відповідно до положень частини 1 статті 9 Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність", частин 1, 3 статті 929 Цивільного кодексу України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) обов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу. Умови договору транспортного експедирування визначаються за домовленістю сторін, якщо інше на встановлено законом, іншими нормативно-правовими актами.

Правовідносини сторін у даній справі виникли за договором, який за своєю правовою природою є договором транспортного експедирування.

Згідно із частиною 2 статті 9 Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність", яка кореспондується з частиною 1 статті 930 Цивільного кодексу України, Договір транспортного експедирування укладається у письмовій формі.

Частиною 13 статті 9 Закону України "Про транспортно-експедиторську діяльність", передбачено, що факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Щодо суми основного боргу

За змістом статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з статтею 909 Цивільного кодексу України за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).

Згідно зі статями 525 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Матеріалами справи підтверджується надання позивачем транспортних послуг на загальну суму 470 000 грн, що підтверджується підписанням уповноваженими особами Актами здачі-прийняття виконаних робіт (надання послуг), копії яких містяться у матеріалах справи.

Відповідач лише частково оплатив надані послуги у розмірі 48 500 грн.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Пунктами 6.1, 6.2 Договору встановлено, що для виконання робіт Замовник перераховує Експедитору провізну плату, розмір та строки якої зазначаються в Транспортній заявці. Ця сума включає в себе винагороду Експедитора та вартість послуг Перевізника. Валюта платежу гривня.

Розрахунок проводиться в розмірі 100% оплати до вивантаження вантажу з автомобіля на підставі виставленого рахунку, якщо інше не обумовлено в Транспортній заявці. Оплатою вважається надходження коштів на розрахунковий рахунок Експедитора.

За змістом наданих Заявок, оплата здійснюється в безготівковому розрахунку згідно виставленого рахунку в гривні в повному обсязі до вивантаження вантажу.

Отже, строк виконання відповідачем зобов`язання з оплати є таким, що настав.

Відповідач, в порушення взятих на себе зобов`язань за договором, вартість наданих послуг у визначений договором строк не оплатив, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед позивачем, розмір якої, яка складає 421 500 грн.

Доказів сплати боргу в сумі 421 500 грн відповідачем суду не надано.

За таких обставин, суд оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи, дійшов висновку, що позовні вимоги у розмірі 421 500 грн підлягають задоволенню.

Щодо суми пені

Відповідно до положень статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

У сфері господарювання, згідно з частиною 2 статті 217, частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України, застосовуються господарські санкції, зокрема, штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 Цивільного кодексу України).

Нормою частини 6 статті 232 Господарського кодексу України встановлено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Пунктом 6.9 Договору сторони передбачили, що у разі прострочення оплати наданих послуг Експедитора, Замовник сплачує Експедитору неустойку (пеню) в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу. У разі прострочення оплати вартості наданих послуг більше ніж на десять календарних днів, Замовник сплачує Експедитору двісті вісімдесят чотири відсотки річних від простроченої суми за користування чужими грошовими коштами.

Позивач на підставі пункту 6.9 договору нарахував та просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 76 793, 84 грн загальний період із 14.03.2023 по 25.07.2023.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок пені, суд встановив, що він є арифметично неточним. Однак, оскільки заявлена позивачем до стягнення з відповідача сума пені знаходиться у межах здійсненого судом перерахунку, то вимоги в цій частині позову підлягають задоволенню у повному обсязі в розмірі 76 793, 84 грн.

Щодо витрат на професійну правничу допомогу

У позові позивач просить суд покласти на відповідача витрати на правову допомогу адвоката у розмірі 3 500 грн.

У якості доказів надання Адвокатським бюро «ЛОУАТЕК» Товариству з обмеженою відповідальністю «МФ «ЛОУАТЕК» юридичних послуг під час розгляду справи № 904/4199/23 позивачем долучено до суду: договір № 0108/22/3 про надання юридичних послуг від 24.07.2023, акт виконаних робіт по договору № 0108/22/3, платіжну інструкцію № 413 від 25.07.2023 на суму 3 500 грн.

24.07.2023 між Адвокатським бюро «ЛОУАТЕК» та Товариством з обмеженою відповідальністю «МФ «Логістикс»» було укладено договір № 0108/22/3 про надання юридичних послуг.

Відповідно до пункту 1.1 договору за замовленням Клієнта, Об`єднання зобов`язується надати юридичні послуги з надання правової допомоги у будь-яких кримінальних, господарських, адміністративних, цивільних провадженнях (справах) та/або надавати будь-яку правову допомогу (відповідно до ст. 59 Конституції України та Рішення Конституційного Суду України від 30.09.2009 року у справі № 1-23/2009) (далі - Юридичні послуги), а Клієнт зобов`язується оплатити їх в порядку та на умовах встановлених даним Договором.

Гонорар та завдання Об`єднання, вартість послуг за цим Договором визначаються за домовленістю між Сторонами шляхом укладення Додаткових угод до цього Договору (пункт 4.2 Договору).

Пунктом 4.3 договору встановлено, що послуги мають бути оплачені за вимогою Об`єднання за виставленим рахунком протягом 3 (трьох) робочих днів з дня отримання рахунка від Об`єднання.

Договір набирає чинності з дня його підписання та діє до « 31» грудня 2024 року. В частині розрахунків, договір діє до здійснення повного виконання зобов`язань щодо розрахунків (пункт 6.1 договору).

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Статтею 123 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до акту виконаних робіт від 25.07.2023, фактично адвокатом були надані позивачу юридичні послуги на загальну суми 3 500 грн, які складаються з:

1) консультація по договору № 265-ЗЕ про надання транспортно-експедиторських послуг - 1 000, 00 грн

2) Складання позовної заяви по стягненню заборгованості з відповідача ТОВ «ЕКОПРОДУКТ ПЛЮС» по Договору № 265-ЗЕ про надання транспортно-експедиторських послуг 2 500, 00 грн.

Підписаним Актом Клієнт підтвердив, що за змістом і результатами Правової допомоги, що надана Бюро претензій не має.

Відповідно до платіжної інструкції № 413 від 25.07.2023 позивач перерахував на рахунок бюро оплату за надання правової допомоги у сумі 3 500 грн

Розмір фактичних витрат позивача на правову допомогу адвоката підтверджений належними доказами та співмірний із складністю справи, часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт, обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, ціною позову.

За таких обставин, витрати позивача на правову допомогу адвоката у розмірі 3 500 грн слід покласти на відповідача.

СУДОВІ ВИТРАТИ

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору у сумі 7 526, 91 грн покладаються на відповідача.

Керуючись статями 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 165, 178, 233, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Екопродукт Плюс» (51800, Дніпропетровська обл, Петриківський р-н, смт. Петриківка, провулок Музейний, буд. 2а; ідентифікаційний код 40428144) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МФ Логістикс» (52072, Дніпропетровська область, с. Старі Кодаки, вул. Осипенко, буд. 19; ідентифікаційний код 44622265) суму основного боргу в розмірі 421 500 грн, пеня у розмірі 76 793, 84 грн, витрати на професійну правничу допомогу у сумі 3 500 грн та витрати по сплаті судового збору у розмірі 7 526, 91 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.І. Ярошенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.10.2023
Оприлюднено13.10.2023
Номер документу114085068
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —904/4199/23

Судовий наказ від 13.11.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Рішення від 11.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 15.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ярошенко Вікторія Ігорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні