Справа № 161/17489/23
Провадження № 1-кс/161/5311/23
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи
10 жовтня 2023 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого детектива Територіального управління БЕБ у Волинській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у нежитловому приміщенні магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2», що за адресою: АДРЕСА_1,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що в провадженні Територіального управління БЕБ у Волинській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72023020000000024 від 21 квітня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3 ст.204, ч.1 ст. 212 КК України.
Додатково встановлено, що збут незаконно виготовлених рідин, що використовуються в електронних сигаретах та електронні сигарети реалізуються на території Волинської області та інших населених пунктів через мережу магазинів під брендом « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та «ІНФОРМАЦІЯ_2» без марок акцизного збору, а також через поштові відправлення по всій території України, з попереднім замовленням через сайт ІНФОРМАЦІЯ_3, з отриманням коштів на банківську картку або ж через платіжну систему переказів.
Також, в матеріалах кримінального провадження є показання свідків - покупців електронних сигарет, що вказують на погану якість придбаної продукції, відсутність марок акцизного податку на придбаних електронних сигаретах, та реалізацію товару без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до положень Податкового кодексу України: п. 215.1. ст. 215 до підакцизних товарів належать, зокрема рідини, що використовуються в електронних сигаретах; п. 14.1.56-4. ст. 14 рідини, що використовуються в електронних сигаретах, - рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях; п. 226.1. ст. 226 у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов`язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару; п. 14.1.107. ст.14 визначено, що марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Так, згідно наданої інформації, незаконно виготовлені рідини, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачів), предмети, які є частинами для виготовлення кінцевого продукту фальсифікованих рідин, знаряддя та обладнання для незаконного виготовлення рідин для електронних сигарет (випаровувачів), документи фінансово-господарської діяльності, в яких зафіксовано походження, зберігання, транспортування та збут незаконно виготовлених рідин, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачах), знарядь та обладнання для виготовлення та вживання, чорнові записи, які можуть свідчити про спосіб незаконного виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту рідин для електронних сигарет (випаровувачів), комп`ютерна техніка, мобільні телефони, смартфони, жорсткі диски, USB-накопичувачі, флеш картки, оптичні носії інформації, інші технічні засоби, які місять відомості щодо обставин вчинення злочинів, асортименту зазначеного товару та сировини, бази даних осіб, які є постачальниками недоброякісної сировини, контрафактних рідин для електронних сигарет (випаровувачів), щодо походження, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених рідин, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачах), банківські картки, грошові кошти, одержані злочинним шляхом та інші предмети і речі, що свідчать про вчинення злочину вказаними вище особами, знаходяться у нежитловому приміщені магазину мережі «ІНФОРМАЦІЯ_2», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №348927773 від 03.10.2023 року, право власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1, зареєстроване за гр. ОСОБА_4 ( НОМЕР_1 ), ТОВ «Геліос Капітал» (код 37887212), ПАТ «Ощадбанк» (код 00032129), гр. ОСОБА_5 ( НОМЕР_2 ), ПП «Укрсервісконстракт» (код 35734544), гр. ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), гр. ОСОБА_7 ( НОМЕР_4 ), гр. ОСОБА_8 ( НОМЕР_5 ), гр. ОСОБА_9 ( НОМЕР_6 ), гр. ОСОБА_10 ( НОМЕР_7 ), гр. ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), гр. ОСОБА_11 ( НОМЕР_2 ), АКБ «Укрсоцбанк» (09303015), ТОВ «С.В.С.» (37572514) .
В судове засідання прокурор та старший детектив не з`явились, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності та підтримання поданого письмового клопотання, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Крім того, ч. 1 ст. 235 КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення обшуку, передбачених ст.234 КПК України, тому слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 72023020000000024 від 21 квітня 2023 року, слід надати дозвіл на обшук.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 72023020000000024 від 21 квітня 2023 року на проведення обшуку у нежитловому приміщені магазину мережі «ІНФОРМАЦІЯ_2», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, право власності на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за вказаною адресою зареєстроване за гр. ОСОБА_4 ( НОМЕР_1 ), ТОВ «Геліос Капітал» (код 37887212), ПАТ «Ощадбанк» (код 00032129), гр. ОСОБА_5 ( НОМЕР_2 ), ПП «Укрсервісконстракт» (код 35734544), гр.. ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), гр. ОСОБА_7 ( НОМЕР_4 ), гр.. ОСОБА_8 ( НОМЕР_5 ), гр. ОСОБА_9 ( НОМЕР_6 ), гр. ОСОБА_10 ( НОМЕР_7 ), гр. ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), гр. ОСОБА_11 ( НОМЕР_2 ), АКБ «Укрсоцбанк» (09303015), ТОВ «С.В.С.» (37572514), з метою відшукання і вилучення речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, а саме: незаконно виготовлені рідини, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачів), предмети, які є частинами для виготовлення кінцевого продукту фальсифікованих рідин, знаряддя та обладнання для незаконного виготовлення рідин для електронних сигарет (випаровувачів); документи фінансово-господарської діяльності в яких зафіксовано походження, зберігання, транспортування та збут незаконно виготовлених рідин, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачах), знарядь та обладнання для виготовлення та вживання; чорнові записи, які можуть свідчити про спосіб незаконного виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту рідин для електронних сигарет (випаровувачів); комп`ютерна техніка, мобільні телефони, смартфони, жорсткі диски, USB-накопичувачі, флеш картки, оптичні носії інформації, інші технічні засоби, які місять відомості щодо обставин вчинення злочинів, асортименту зазначеного товару та сировини, бази даних осіб, які є постачальниками недоброякісної сировини, контрафактних рідин для електронних сигарет (випаровувачів), щодо походження, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених рідин, що використовуються в електронних сигаретах (випаровувачах), банківські картки, грошові кошти одержані злочинним шляхом; інші предмети і речі, що свідчать про вчинення злочину та мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Обшук провести до 10 листопада 2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 114087003 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Артиш Я. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні