Єдиний унікальний номер 448/1504/23
Провадження № 2/448/473/23
У Х В А Л А
іменем України
11.10.2023 суддя Мостиського районного суду Львівської області Гіряк С.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до Мостиської міської ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності в порядку спадкування за законом,
встановив:
1.11.09.2023 на адресу Мостиського районного суду Львівської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Мостиської міської ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності в порядку спадкування за законом.
2.Зазначена позовна заява ухвалою від 18 вересня 2023 року була залишена без руху, оскільки, подана з порушенням вимог встановлених статтями175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК).
3.Позивачубулозапропоновано встрокпротягомп`яти днівзднявручення ухвалипрозалишенняпозовної заявибезруху,привестизаявуу відповідністьззвимогамиЦивільного процесуального кодексу України.
4. Копія вищевказаної ухвали суду надіслана позивачу поштовим відправленням «Укрпошта» рекомендованим листом за адресою вказаною у позовній заяві, таке повернулося до суду із зазначенням дати його вручення позивачу ОСОБА_1 26.09.2023, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
5.Таким чином, у встановлений судом строк, станом на 11.10.2023, позивач не усунув вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви, отже, вимоги до позовної заяви, визначені ЦПК України не виконав, жодних заяв чи клопотань з приводу неможливості виконання ним вимог ухвали до суду не надіслав.
6.Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
7.Європейський суд зазначає, що право на суд не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулювання з боку держави («Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 року).
8.У відповідності до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
9.Відповідно до ч.6 ст. 185 ЦПК України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено.
10.Копія позовної заяви залишається в суді.
11.Згідно з ч.7 ст.185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
12.В зв`язку з наведеним, повернення позовної заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, оскільки, після усунення вказаних вище невідповідностей вимогам закону, позивач має право повторного звернення до суду із вказаною позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 185, 258-260 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Мостиської міської ради про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності в порядку спадкування за законом, визнати неподаною та повернути позивачу.
2.Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
3.Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
4.У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття нової ухвали суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
5.Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного суду.
6.Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Ухвала суду складена та підписана 11.10.2023.
Суддя Світлана ГІРЯК
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2023 |
Оприлюднено | 13.10.2023 |
Номер документу | 114103558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Гіряк С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні