11.10.23
Справа № 522/13585/23
Провадження № 2/522/5514/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2023 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого - судді Чернявської Л.М.,
при секретарі судового засідання Купцова С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в місті Одесі справу за позовом овариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія КОІН» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послуг,
В С Т А Н О В И В:
10 липня 2023 року до суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія КОІН» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послуг.
В обґрунтування позову зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «КОІН» на підставі договору № 1 від 09.02.2022 року «Про відшкодування комунальних витрат» та договору № 2 від 09.02.2022 року «Про надання послуг» надає відповідачу житлово-комунальні послуги з постачання електричної енергії, холодної води та водовідведення, природнього газу та технічного обслуговування мереж газопроводу приміщення, а також, управління житловим комплексом, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (житловий комплекс « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).
Згідно із довідкою керуючої ЖК «Лімнос» № 5 від 05.07.2023 року, станом на 05.07.2023 року ОСОБА_1 , проживає та є власником вказаного вище приміщення. Відповідач користувався наданими послугами згідно вищевказаних договорів, але їх не оплатив, в результаті чого за період з 01.01.2022 року по 30.06.2023 року утворилась заборгованість яка станом на 05.07.2023 р. становить 19 489 грн 43 коп., що підтверджується бухгалтерською довідкою № 60.
У зв`язку з чим, просили стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія КОІН» борг у розмірі 19 489 гривень 93 копійки за надання житлово-комунальних послуг.
Ухвалою суду від 11 липня 2023 року відкрито провадження по справі, встановлено спрощений порядок розгляду справи.
11 жовтня 2023 року від представника Позивача до суду надійшла заява про слухання справи за відсутності, не заперечували проти заочного розгляду справи.
В судове засідання 11 жовтня 2023 року сторони не з`явились, сповіщались належним чином.
Виклик відповідача здійснювалось через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України та за останнім відомим місцем проживання.
Ухвала суду про відкриття провадження у даній справі розмішена в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на електронному сайті Приморського районного суду м. Одеси, тобто ухвала суду є доступною для ознайомлення та загальновідомою.
Відповідно до ч.1 ст.44 ЦПК України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ст.280 ЦПК України, відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечував проти такого вирішення справи.
Суд, на підставі ст. 281 ЦПК України, ухвалив розглядати справу заочно.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, з огляду на неявку всіх учасників справи, не здійснювалось.
Верховний Суд у постанові від 01.10.2020 у справі № 361/8331/18 зазначив про те, що якщо учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, не відкладаючи розгляду справи, він може вирішити спір по суті. Основною умовою відкладення розгляду справи є не відсутність у судовому засіданні сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «КОІН» на підставі договору № 1 від 09.02.2022 року «Про відшкодування комунальних витрат» та договору № 2 від 09.02.2022 року «Про надання послуг» надає відповідачу житлово-комунальні послуги з постачання електричної енергії, холодної води та водовідведення, природнього газу та технічного обслуговування мереж газопроводу приміщення, а також, управління житловим комплексом, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (житловий комплекс «ЛІМНОС»).
ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 (житловий комплекс « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).
Згідно з бухгалтерською довідкою №60 від 05.07.2023 року ОСОБА_1 має заборгованість по оплаті комунальних послуг за період з 01.01.2022 по 30.06.2023 року, яка станом на 05.07.2023 р. становить 19 489 грн 43 коп.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином і в строк відповідно до вказівок закону, договору.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово- комунальних послуг.
Згідно зі статтею 5 Закону № 2189-VІІІ до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги (послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами).
Частина 1 статті 6 Закону № 2189-VІІІ встановлює, що учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.
Згідно з п. 6 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Статтями 7, 8 вищевказаного Закону № 2189-VІІІ визначені права та обов`язки споживачів й виконавця комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством і умовами договорів, а обов`язком споживача є укладення договору про надання житлово- комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплата наданих житлово-комунальних послуг за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Обов`язком виконавця надання є надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. При цьому, п. 1 ч. 2 ст. 7 Закону № 2189-VІІІ передбачено, що споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 2189-VІІІ споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Згідно зі ст. 12 Закону України № 2189-VІІІ надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
За змістом ст.ст. 67. 68, 162 ЖК України наймач чи власник житла зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги по затвердженим тарифам. Плата за комунальні послуги вноситься щомісячно.
Статтею 322 Цивільного кодексу України встановлено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Серед обов`язків співвласників багатоквартирного будинку, визначених у статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності на багатоквартирний будинок», є наступні: виконання рішення зборів співвласників; тимчасова оплата за споживання житлово-комунальних послуг.
Таким чином, Закон покладає обов`язок утримання квартири та сплати житлово- комунальних послуг на власника квартири у багатоквартирному будинку.
У частині першій статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово- комунальних послуг розглядаються на основі договірних зобов`язань, проте відповідно до частини першої статті 20 цього Закону споживач має право, зокрема, отримувати тимчасово та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору про надання житлово-комунальних послуг.
Такому праву прямо відповідає визначений у пункті 5 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зобов`язання споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення. в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Положеннями ст.ст. 526. 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено уст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до положень ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.
Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно п. 2.2.1. Договору № 2 від 16.03.2021р. «Про надання послуг», замовник (споживач) зобов`язаний своєчасно оплачувати надані послуги, передбачені у п. 1.2. цього договору за ціною і строки, встановлені цим договором.
Відповідно п. 3.2. Договору № 2 від 16.03.2021р. «Про надання послуг» плата вноситься на рахунок виконавця (управителя) щомісяця, не пізніше 10 числа місяця, що настає за розрахунковим. За домовленістю між сторонами може бути нарахована передоплата.
Згідно п. 2.3. Договору № 1 від 16.03.2021р. «Про відшкодування комунальних витрат», користувач берез на себе зобов`язання не пізніше 10 числа кожного місяця користування, відшкодовувати комунальні витрати у розмірі визначеному в п.п. 1.2-1.3. даного договору, шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Управителя.
Отже, суд вважає, що Відповідач, свої зобов`язання не виконав, оплату за надані послуги не здійснив у передбачені вказаними договорами строки, в зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 2 684 грн.
Керуючись ст.ст. 263-265, 280-282, 354 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «КОІН» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ,який проживаєза адресою: АДРЕСА_2 )на користьТовариства зобмеженою відповідальністю«Керуюча компаніяКОІН» (кодЄДРПОУ 40276718, юридична адреса: 65074, Одеська область, місто Одеса, провулок Сурикова 2А, офіс № 102) борг у розмірі 19 489 (дев`ятнадцять тисяч чотириста вісімдесят дев`ять) гривень 93 копійки за надання житлово-комунальних послуг.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ,який проживаєза адресою: АДРЕСА_2 )на користьТовариства зобмеженою відповідальністю«Керуюча компаніяКОІН» (кодЄДРПОУ 40276718, юридична адреса: 65074, Одеська область, місто Одеса, провулок Сурикова 2А, офіс № 102) судовий збір у розмірі 2 684 гривень.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення складено та підписано 12 жовтня 2023 року
Суддя Л. М. Чернявська
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2023 |
Оприлюднено | 13.10.2023 |
Номер документу | 114104105 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Чернявська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні