16/189-ПН-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.11.2007 Справа № 16/189-ПН-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. при секретарі Горголь О. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТНК-ВР Коммерс", м. Київ
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Юг-Ойл", м. Херсон
відповідача-2: ТОВ "Агропромисловий комплекс "Південний", м. Херсон
відповідача-3: ТОВ "Далекі холми", м. Луганськ
про заборону використання знаку для товарів і послуг
за участю
представників сторін:
від позивача : Старіков А. В. дов № 95 від 04.10.2007р.. представник;
від відповідача-1: Макаров В. В. довіреність № б/н від 18.09.2007р. представник;
від відповідача-2: не прибув
від відповідача-3: не прибув
ТзОв "ТНК-Комерс" звернувся до суду з позовом про захист прав інтелектуальної власності шляхом заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Юг-Ойл"
(відповідач-1) використовувати знак для товарів і послуг „ТНК" та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Юг-Ойл" демонтувати вивіски, логотипи та обладнання з позначенням торгового знаку "ТНК" на автозаправних станціях, що знаходяться за адресою: Херсонська обл., с.Чорнобаївка, автошлях МІ4 195 км; Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Щорса, 28; Херсонська обл., с.Посад-Покровське, ґгошлях М.14 167 км + 300 м.
В ході розгляду справи було встановлено, що ТзОВ "Юг-Ойл" використовує зазначені в позові автозаправочні станції на умовах оренди за договорами оренди від 01.02.07, 28.05.06, 02.11.06. укладеного з За угодою від 30.08.07, 06.09.07 та 07.09.07 сторони достроково розірвали зазначені договори. Ухвалою від 20.09.07 суд визнав відповідачем-2 у справі ТОВ “ Агропромисловий комплекс "Південий".
В ході розгляду справи відповідач –2 пояснив, що на підставі договору купівлі –продажу від 30.08.07 ним автозаправочні станції продані ТОВ "Далекі холми".
На підставі зазначеного ухвалою від 16.10.07 до розгляду справи залучено в якості відповідача-3 ТОВ "Далекі холми".
В ході розгляду справи позивач заявляв клопотання про призначення судової експертизи з питань інтелектуальної власності на предмет тотожності, проведення якої доручити науково-дослідному інституту інтелектуальної власності при Академії правових наук України. Ухвалою від 03.08.07 призначення судова експертиза, через що провадження у справі зупинялось.
Після надходження висновків судової експертизи ухвалою від 30.08.07 провадження у справі поновлено.
В судове засідання не прибув представник відповідача-3, хоча відповідно до приписів ст.64 ГПК України відповідач –3 належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Справа розглядається за матеріалами справи відповідно до ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши позивача, відповідачів, суд
в с т а н о в и в:
ВАТ "ТНК-ВР Холдінг" є власником Свідоцтва на знак для товарів і послуг № 19697 від 15.05.2001 р., яким зареєстровано торговий знак „ТНК" (надалі - "знак ТНК").
18.11.2006 р. між ВАТ "ТНК-ВР Холдінг" та Спільним українсько-німецьким ТОВ з іноземною інвестицією "Кершер" укладено ліцензійний договір №ТВН-1157/06, згідно умов його ВАТ „ТНК-ВР Холдінг" надав Позивачу право на використання знаку „ТНК" на території України з правом надання подальших субліцензій.
18.11.2006 р. між Спільним українсько-німецьким ТОВ з іноземною інвестицією "Дершер" та ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (позивач) укладено субліцензійний договір згідно умов якого СП ТОВ з іноземною інвестицією "Кершер" надав Позивачу право на використання знаку „ТНК" на території України з правом надання подальших субліцензій.
Відповідно до частини 3 пункту 2 ст. 20 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" вимагати поновлення порушених прав власника свідоцтва може за його згодою також особа, яка придбала ліцензію.
Листом від 13.03.2007 р. №018-018/0007и-ТБ власник знаку ТНК ВАТ „ТНК-ВР Холдінг" надало згоду позивачу на пред'явлення вимог до будь-яких юридичних осіб та громадян на території України про поновлення порушених прав власника торгівельних марок, що належать ВАТ „ТНК-ВР Холдінг", в судових органах України.
Згідно ст.16 Закону „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" позивач є особою, що має право на використання знаку ТНК та право забороняти іншим особам використовувати знак без його згоди.
Відповідно до пункту 4 статті 16 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" використанням знака визнається "нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення), а також застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано”.
Представниками позивача виявлені факти неправомірного використання знаку ТНК Товариством з обмеженою відповідальністю "Юг-Ойл" (відповідач-1), ТОВ "Агропромисловий комплекс "Південий" (відповідач-2), товариства з обмеженою відповідальністю “Далекі холми” (відповідач-3), які протягом 2006-07 були власниками та користувачами автозаправних станцій, що знаходяться за адресою:
- Херсонська обл., с.Чорнобаївка, автошлях М14 195 км;
- Херсонська обл., м.Нова Каховка, вул. Щорса, 28;
- Херсонська обл., с. Посад-Покровське, автошлях М.14 167 км + 300 м, оформлені з використанням торгового знаку ТНК.
Торговий знак ТНК розміщений на вивісках, стелах та іншому обладнанні АЗС. Як видно з фотокарток, що додаються до позовної заяви, торговий знак, який розміщений на АЗС Відповідача, тотожний зареєстрованому знаку ТНК.
Відповідач не отримував дозвіл на використання знаку ТНК та не укладав відповідні ліцензійні договори із Позивачем, власником знаку ВАТ "ТНК-ВР Холдінг", а також із СП ТОВ з іноземною інвестицією "Кершер".
Позивач вважає, що використання Відповідачем знаку "ТНК" на АЗС є незаконним використанням об'єктів права інтелектуальної власності.
За висновком судової експертизи об'єктів інтелектуальної власності № 362 від 27.08.07, проведеної науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Академії правових наук України позначення "ТНК", що використані при зовнішньому оформленні вказаних автозаправочних станцій, зображених на фотографіях є тотожними із знаками для товарів і послуг за свідоцтвом України № 19697.
Відповідно до п. 5 ст. 16 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", - Свідоцтво на знак для товарів і послуг надає його власнику "виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві" та, "якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги та позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати".
Неправомірне використання Відповідачами знаку "ТНК" на автозаправних станціях є поширенням неправдивих відомостей щодо суб'єкта підприємницької діяльності, який їх реалізує, що вводить в оману споживачів нафтопродуктів і завдає суттєвої шкоди правам та законним інтересам Позивача.
Оскільки Позивач володіє виключними правами на використання зазначеного торгового знаку на території України, подібні порушення завдають суттєвої шкоди його діловій репутації.
Відповідно до частини 3 пункту 2 ст. 20 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" - власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати.
Із огляду на встановлені факти, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню за рахунок відповідача-3, оскільки він на день розгляду справи є власником вищезазначених автозаправочних станцій.
Керуючись ст.ст. 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. Задовольнити позовні вимоги, заявлені до відповідача-3 - товариства з обмеженою відповідальністю “Далекі холми”.
2.В задоволенні позовних вимог до відповідача-1 та відповідача-2 відмовити.
3.Заборонити товариству з обмеженою відповідальністю "Далекі холми" використовувати знак для товарів і послуг "ТНК".
4. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Далекі холми" демонтувати вивіски, логотипи та обладнання з позначенням торгового знаку „ТНК" на автозаправних станціях, що знаходяться за адресою: Херсонська обл., с.Чорнобаївка, автошлях МІ4 195 км; Херсонська обл., м.Нова Каховка, вул. Щорса, 28; Херсонська обл., с.Посад-Покровське, автошлях М.14 167 км + 300 м.
5. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Далекі холми" ( м. Луганськ, вул. Дзержинського,52, код ЄДРПОУ 21843441, р/р в установах банків суду невідомі) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ТНК-ВР Комерс" (м. Київ, вул. Володимирська,12, р/р 26007001306504 в ЗАТ "ОТП Банк", МФО 300528, код ЄДРПОУ 33500195 ) витрати пов'язані зі сплатою державного мита в сумі 85 грн. та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
6. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Л.М. Немченко
Дата підписання рішення
відповідно до вимог ст. 84 ГПК України 16 листопада 2007р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1141140 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Немченко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні