Справа № 369/16450/23
Провадження №1-кс/369/3371/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2023 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю покурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Бучанського районного управління поліції Головного управління ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023112200000097 від 13.09.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчим відділом Бучанського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженніЄРДР №42023112200000097 від 13.09.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом ймовірної розтрати коштів сільського бюджету ІНФОРМАЦІЯ_1 при здійсненні капітального ремонту підвалу для облаштування найпростішого укриття в будівлі Комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області, проведеного в період 2022-2023 роках.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Києво-Святошинською окружної прокуратурою.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що 27 липня 2022 року між Комунальним закладом « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_5 Замовник та Приватним підприємством « ОСОБА_6 » (ІПН: НОМЕР_2 ), в особі директора ОСОБА_7 Підрядник, укладено договір підряду №270722/118.
Предметом договору є «Поточний ремонт підвалу для облаштування найпростішого укриття в будівлі Комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Білогородської сільськоїради Бучанськогорайону Київськоїобласті.
Предметом договору є здійснення технічного нагляду за об`єктом «Поточний ремонт підвалу для облаштування найпростішого укриття в будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області, за адресою: АДРЕСА_1 ».
В подальшому, після виконання будівельних робіт, складено та підписано акти прийому виконаних будівельних робіт №1 за серпень 2022 року та №2 за вересень 2022 року.
26.09.2023 у кримінальному провадженні призначено судову будівельно-технічну експертизу та спрямовано копії документів, які складені в рамках проведення вищезазначених робіт, однак для проведення зазначеної експертизи, експерту необхідно спрямувати оригінали документів.
На даний час з метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні оригіналів документів реєстраційної справи приватного підприємства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), розташований за адресою: АДРЕСА_2 , яка зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно п. 19 ч.1 ст. 3 КПК України, сторонами кримінального провадження з боку обвинувачення є слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Відповідно ч. 1 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Можливість здійснення вилучення пов`язане з необхідністю досягнення мети отримання доступу до документів, у відповідності до статті 99 Кримінального процесуального кодексу України сторона кримінального провадження зобов`язана надавати суду для дослідження оригінали документів.
Відповідно до частини 1 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до вимог частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до вимог частини 2 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до часини 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього кодексу.
У ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні може виникнути необхідність у проведенні експертиз. Відповідно до положень пункту 1.1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5, об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються лише оригінали документів.
Потреби досудового розслідування в оригіналах документів, які можуть бути процесуальним джерелом доказів та необхідні для проведення подальшого слідства у кримінальному провадженні, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи окремих осіб.
Враховуючи вимоги частини 1 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України вважаємо, що виклик особи, у володінні якої знаходяться документи, є недоцільним, оскільки може призвести до передчасного розголошення важливої для слідства інформації.
Беручи доуваги вищевикладенета ураховуючи,що оригіналидокументів щомістять охоронюванузаконом таємницю,які можутьбути використаніяк доказифакту таобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,мають суттєвезначення дляустановлення обставину кримінальномупровадженні,їх вилученнянеобхідне длядосягнення метиотримання доступудо документу,який іншимспособом неможливоотримати,тому напідставі вищевказаногопрокурор просивсуд надати дозвіл групі слідчих у кримінальному провадженні ЄРДР №42023112200000097 від 13.09.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України старшому слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_4 , начальнику відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_9 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів, вчинених проти життя і здоров`я особи СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_16 та прокурору Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської ОСОБА_17 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю вилучення їх оригіналів), а саме: до реєстраційної справи приватного підприємства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), розташований за адресою: АДРЕСА_2 , яка зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України(далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи доуваги вищенаведенета враховуючи,що уклопотанні тадоданих донього матеріалахкримінального провадженнявбачається наявністьдостатніх підставвважати,що документи,які знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих у кримінальному провадженні ЄРДР №42023112200000097 від 13.09.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України старшому слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_4 , начальнику відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_9 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів, вчинених проти життя і здоров`я особи СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , заступнику начальника відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_16 та прокурору Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської ОСОБА_17 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю вилучення їх оригіналів), а саме: до реєстраційної справи приватного підприємства « ОСОБА_8 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), розташований за адресою: АДРЕСА_2 , яка зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом двох місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Тетяна ДУБАС
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114115626 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні