Ухвала
від 11.10.2023 по справі 521/19848/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/19848/23

Провадження №2/521/5131/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2023 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді - Мазун І.А.,

при секретарі судового засідання Кусяк О.Е.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Одесі клопотання представника ТОВ «Концерт ЮА» Покотило Марини Борисівни про проведення підготовчого судового засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Компанія «Альфа», ТОВ «Концерт ЮА» про стягнення грошових коштів та пені в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів через систему відеоконференцзв`язку з посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Малиновського районного суду м. Одеси перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Компанія «Альфа», ТОВ «Концерт ЮА» про стягнення грошових коштів та пені.

11.10.2023р. до суду надійшло клопотання представника ТОВ «Концерт ЮА» Покотило Марини Борисівни про проведення підготовчого судового засідання, призначеного на 19.10.2023р. 11.00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів через систему відеоконференцзв`язку з посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.

Суд, розглянувши вищезазначене клопотання, дійшов висновку про відмову в його задоволенні з огляду на наступне.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Згідно ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Суд зазначає, що зала судових засідань, в якій проводяться судові засідання, не оснащена технічною можливістю проведення в порядку ст.212 ЦПК України судових засідань в режимі відеоконференції, про що зазначалося в ухвалі про відкриття провадження від 11.08.2023р., а інші облаштовані зали судових засідань для проведення відеоконференцій зайняті у зв`язку з великою кількістю кримінальних проваджень, де обвинувачені перебувають під вартою, великою кількістю матеріалів, які розглядаються слідчими суддями, розгляд проводиться в залах судових засідань з застосуванням аудіо - та відеофіксації, також наразі є нестабільною ситуація щодо енергетичного постачання, а отже можливість провести розгляд відповідної цивільної справи в режимі відеоконференції в передбаченіЦПКстроки є ускладненим.

Крім того, суд зазначає, що швидкість інтернету в суді є дуже низькою, що призводить до ускладнення відтворення судового процесу.

Аналіз норми законодавства свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Враховуючи відсутність технічної можливості проведення судового засідання у режимі відеоконференції, суд відмовляє в задоволенні клопотання представника ТОВ «Концерт ЮА» Покотило Марини Борисівни про проведення підготовчого судового засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Компанія «Альфа», ТОВ «Концерт ЮА» про стягнення грошових коштів та пені в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів через систему відеоконференцзв`язку з посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.

Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника ТОВ «Концерт ЮА» Покотило Марини Борисівни про проведення підготовчого судового засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Компанія «Альфа», ТОВ «Концерт ЮА» про стягнення грошових коштів та пені в режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду іззастосуванням власнихтехнічних засобів через систему відеоконференцзв`язкуз посиланнямна офіційномувеб-порталісудової владиУкраїни vkz.court.gov.ua. відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.А.Мазун

Дата ухвалення рішення11.10.2023
Оприлюднено16.10.2023

Судовий реєстр по справі —521/19848/23

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мазун І. А.

Ухвала від 11.10.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мазун І. А.

Ухвала від 11.08.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мазун І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні