Ухвала
від 16.10.2023 по справі 904/5358/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16.10.2023м. ДніпроСправа № 904/5358/23

Суддя Мельниченко І.Ф. , розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафто-Строй-Сервіс", с. Любимівка , Дніпровський р-н, Дніпропетровської обл.

до відповідача-1 Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Будсервіс", м. Київ

відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант", м. Дніпро

про скасування державної реєстрації права власності, зобов`язання повернути майно

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафто-Строй-Сервіс" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до відповідачів - Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Будсервіс" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант", в якому просить суд:

- скасувати державну реєстрацію права власності на автозаправний комплекс загальною площею 123,6 кв.м., який розташований на просп. Слобожанському, 2-Г у м. Дніпрі, за Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлант", проведену на підставі рішення державного реєстратора - приватного нотаріуса Дніпровського нотаріального округу Рудкевича Є.В. від 06.07.2016 № 30344331 (номер запису про право 15273765);

- скасувати державну реєстрацію права власності на автозаправочну станцію, яка складається з операторської (літ. 3-1) площею 90,5 кв.м., навісу (літ. И-1) та резервуару №1, що розташована на просп. Слобожанському, у м. Дніпро, за ТОВ "Атлант", проведену на підставі рішення державного реєстратора - приватного нотаріуса Дніпровського нотаріального округу Рудкевича Є.В. № 30342890 від 06.07.2016;

- зобов`язати ТОВ "АЗС-Будсервіс" та ТОВ "Атлант" повернути ТОВ "Нафто-Строй-Сервіс" автозаправний комплекс загальною площею 123,6 кв.м., який розташований на просп. Слобожанському, 2-Г у м. Дніпрі; автозаправочну станцію, яка складається з операторської (літ. 3-1) площею 90,5 кв.м., навісу (літ. И-1) та резервуару №1, що розташована на просп. Слобожанському, 1І у м. Дніпро.

Судові витрати позивач просить покласти на відповідачів.

Подана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Так, вимоги щодо форми та змісту позовної заяви визначається статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Частиною 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Відповідно до висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19 майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає грошовій оцінці.

Будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.

Водночас, у пункті 57 зазначеної вище постанови Великою Палатою Верховного Суду викладено висновок, згідно з яким до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що не піддається грошовій оцінці.

Згідно з вимогами пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року у розмірі 2 684,00 гривні.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено чотири позовні вимоги (дві вимоги немайнового характеру - скасувати державну реєстрацію права власності та дві вимоги майнового характеру - зобов`язання повернути майно).

Так, позивач просить зобов`язати повернути автозаправний комплекс, вартість якого відповідно до пункту 3 договору купівлі продажу від 23.02.2010 становить 230 600,00 грн., у зв`язку з чим за вказану позовну вимогу підлягає оплаті судовий збір у сумі 3 459,00 грн. (230 600,00 грн. х 1,5%.).

Також, позивач просить зобов`язати повернути автозаправочну станцію, вартість якої відповідно до пункту 3 договору купівлі продажу від 23.02.2010 становить 210 000,00 грн., у зв`язку з чим за вказану позовну вимогу підлягає оплаті судовий збір у сумі 3 150,00 грн. (210 000,00 грн. х 1,5%.).

Таким чином, звертаючись із позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафто-Строй-Сервіс" повинно було сплатити судовий збір у сумі 11 977,00 грн., проте, позивачем на надано доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).

Так, до вказаної позовної заяви не надано доказів відправлення на адреси відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається з тексту позовної заяви, остання містить посилання на державну реєстрацію права власності за ТОВ "АЗС-Будсервіс" та в подальшому за ТОВ "Атлант" на спірне майно (автозаправні станції), проте, доказів, які б підтверджували вказані обставини (витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна) до матеріалів позовної заяви позивачем не надано.

Враховуючи викладене, позовна заява подана позивачем без додержання вимог статей 164, 172 Господарського процесуального кодексу України

Згідно з частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафто-Строй-Сервіс" залишити без руху.

2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі на суму 11 977,00 грн.;

- надати належні докази, які підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви з доданими до неї документами;

- надати витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна (з відомостями про права власності щодо спірного нерухомого майна).

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Нафто-Строй-Сервіс", що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 16.10.2023 й оскарженню не підлягає.

Суддя І.Ф. Мельниченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено18.10.2023
Номер документу114184128
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5358/23

Ухвала від 31.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні