Ухвала
від 16.10.2023 по справі 724/2069/23
ХОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 724/2069/23 Провадження № 2/724/518/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 жовтня 2023 року суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Єфтеньєв О.Г., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Хотинський центр первинної медичної допомоги» Хотинської міської ради до ОСОБА_1 , Кооперативу «Авангард» про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

В С Т А Н О В И В:

До Хотинського районного суду Чернівецької області надійшла позовна заява Комунального некомерційного підприємства «Хотинський центр первинної медичної допомоги» Хотинської міської ради до ОСОБА_1 , Кооперативу «Авангард» про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

09.10.2023 року ухвалою Хотинського районного суду Чернівецької області позовну заяву залишено без руху.

16.10.2023 року на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху представником позивача надано до суду заяву якою повідомляється, що обвинувальний акт відносно ОСОБА_1 переданий на розгляд в Хотинський районний суд Чернівецької області і призначений до розгляду 30.10.2023 року.

Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до частини 6 статті 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Згідно до ч. 1, 2 ст. 127 Кримінального процесуального кодексу України, підозрюваний, обвинувачений, а також за його згодою будь - яка інша фізична чи юридична особа має право на будь-якій стадії кримінального провадження відшкодувати шкоду, завдану потерпілому, територіальній громаді, державі внаслідок кримінального правопорушення.

Шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Відповідно Постанови Пленуму Верховного Суду від 02.07.2004 року № 13 «Про практику застосування судами законодавства, яким передбачені права потерпілих від злочинів», особа, якій злочином заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду, набуває передбачених законом прав учасника процесу лише після визнання її потерпілим.

Визнання особи потерпілим у справі або відмова в цьому мають бути процесуально оформлені постановою органу досудового розслідування, слідчого, прокурора, судді або ухвалою суду.

Компенсація шкоди, як правило, здійснюється особою, яка вчинила злочин. Так, підозрюваний, обвинувачений, а також за його згодою будь-яка інша фізична чи юридична особа має право на будь-якій стадії кримінального провадження відшкодувати шкоду, завдану потерпілому внаслідок кримінального правопорушення. В іншому випадку шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову у кримінальному провадженні або позову, що подається в порядку цивільного судочинства, коли по справі винесено обвинувальний вирок суду, який набрав законної сили.

Як вбачається з матеріалів справи, позовної заяви та заяви представника позивача від 16.10.2023 року, щодо відповідача було складено обвинувальний акт та направлено до суду та призначено до розгляду 30.10.2023 року.

Позовна заява та заява від 16.10.2023 року не містить відомостей чи ухвалювався вирок та не містить посилань на докази, які б підтвердили наявність такого вироку. До позовної заяви не додано копію вироку суду.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно до п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Статтею 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вказані недоліки, вимоги чинного законодавства, суддя вважає що дану позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Хотинський центр первинної медичної допомоги» Хотинської міської ради до ОСОБА_1 , Кооперативу «Авангард» про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення слід залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання позивачем ухвали, для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 175, 185, 258, 260 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Хотинський центр первинної медичної допомоги» Хотинської міської ради до ОСОБА_1 , Кооперативу «Авангард» про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення - залишити без руху.

Надати позивачу або його представнику десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення зазначених недоліків.

У випадку не усунення вказаних недоліків до зазначеного строку, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню позивачеві.

Ухвала судді окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: Олександр Георгійович ЄФТЕНЬЄВ

СудХотинський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено18.10.2023
Номер документу114195832
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —724/2069/23

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Єфтеньєв О. Г.

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Єфтеньєв О. Г.

Ухвала від 09.10.2023

Цивільне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Єфтеньєв О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні