Справа № 635/2363/19
Провадження № 2/545/1996/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.10.2023 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області Потетій А.Г., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: РуськоТишківська сільська рада Харківського району Харківської області, Харківська районна державна адміністрація, про тлумачення заповіту та визнання права на спадщину в порядку спадкування за заповітом, -
в с т а н о в и в:
Позивач у 2019 році звернувся до Харківського районного суду Харківської області з позовом про тлумачення заповіту та визнання права на спадщину в порядку спадкування за заповітом.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 22.04.2019 року відкрито провадження у справі.
Розпорядженням голови Верховного Суду від 08.03.2022 за N 2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність судових справ, територіальна підсудність справ Харківського районного суду Харківської області на момент надходження справи до суду була визначена за Полтавським районним судом Полтавської області.
Відповідно до розпорядження голови Верховного Суду від 17.11.2022 за N 65 «Про відновлення територіальної підсудності судових справ окремих судів м. Харкова та Харківської області» територіальна підсудність судових справ Харківського районного суду Харківської області відновлена з 23.11.2022 року.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу пісдя надходження 15.08.2023 року розподілено на суддю Потетія А.Г.
Отже, справа надійшла до Полтавського районного суду Полтавської області після відновлення територіальної підсудності судових справ Харківського районного суду Харківської області.
Дослідивши матеріали справи та враховуючи той факт, що справа слухалася в Харківському районному суді Харківської області з 2019 року, ряд процесуальних дій передбачених законодавством проведено, суддя приходить до наступного.
Позови щодонерухомогомайна,які подаютьсядо судуза місцезнаходженнямцього майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Як вбачається з матеріалів справи, спірне майно знаходиться на території Харківського району Харківської області.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Одною із складових гарантованого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободправа на справедливий суд є право на розгляд справи судом створеним відповідно до закону («встановленим відповідно до закону»), що забезпечує процесуальну та матеріальну справедливість судових розглядів справ.
Згідно з статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини»суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свободта практику Суду як джерело права. У справі ЄСПЛ «Ейріпроти Ірландії»(Aireyv.Ireland,рішеннявід 9.10.1979) сформульовано правову позицію - «Конвенція гарантує не теоретичні та ілюзорні права, а права, що мають практичний вплив і є ефективними».
Враховуючи вищевикладене, те, що справа тривалий час перебувала на розгляді Харківського районного суду Харківської області, ряд процесуальних дій по справі проведено, спірне майно знаходиться на території Харківського району Харківської області, по даній категорії справ передбачена виключна підсудність, прихожу до висновку про необхідність передання цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: РуськоТишківська сільська рада Харківського району Харківської області, Харківська районна державна адміністрація, про тлумачення заповіту та визнання права на спадщину в порядку спадкування за заповітом до Харківського районного суду Харківської області для розгляду за підсудністю.
Керуючисьст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,ст.ст.30,31 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Передати цивільну справу №635/2363/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: РуськоТишківська сільська рада Харківського району Харківської області, Харківська районна державна адміністрація, про тлумачення заповіту та визнання права на спадщину в порядку спадкування за заповітом - для розгляду за виключною підсудністю до Харківського районного суду Харківської області.
Спір про підсудність справи між судами не допускається.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: А. Г. Потетій
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 18.10.2023 |
Номер документу | 114210609 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Потетій А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні