Ухвала
від 16.10.2023 по справі 916/4432/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"16" жовтня 2023 р.м. Одеса № 916/4432/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 4992/23 від 11.10.2023 Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» (вул. Краснослобідська, 40-А, м. Одеса, 65006) до 1) Департаменту комунальної власності Одеської міської ради (вул. Артилерійська, 1, м. Одеса, 65039) 2) Громадської організації «Дитячий спортивний клуб «Чорноморець 2018» (пр. Добровольського, 102, кв. 54, м. Одеса, 65025) 3) Одеського ліцею № 5 Одеської міської ради (вул. Балківська, 42/1, м. Одеса, 65006) про визнання незаконними та скасування наказів, визнання договору недійсним та зобов`язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Громадська організація «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, Громадської організації «Дитячий спортивний клуб «Чорноморець 2018» та Одеського ліцею № 5 Одеської міської ради, в якій просить суд:

- визнати незаконним та скасувати наказ Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 12.08.2022 № 507 «Про прийняття рішення щодо відмови в передачі в оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна у вигляді частини спортивного майданчика (футбольне поле), площею 1350 кв.м. від загальної площі 2400 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 42/1, Громадській організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса»;

- визнати незаконним та скасувати наказ Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 12.08.2022 № 508 «Про укладення договору оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна у вигляді частини спортивного майданчика (футбольне поле), площею 1350 кв.м. від загальної площі 2400 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 42/1, з Громадською організацією «Дитячий спортивний клуб «Чорноморець 2018»;

- визнати недійсним договір оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Одеси від 29.08.2022 № 508/2022, укладений між Департаментом комунальної власності Одеської міської ради, Громадською організацією «Дитячий спортивний клуб «Чорноморець 2018» та Одеською загальноосвітньою школою № 5 Одеської міської ради Одеської області;

- зобов`язати Департамент комунальної власності Одеської міської ради відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» і Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, розглянути заяви, що були подані Громадською організацією «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» та Громадською організацією «Дитячий спортивний клуб «Чорноморець 2018» щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна у вигляді частини спортивного майданчика (футбольне поле), площею 1350 кв.м. від загальної площі 2400 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 42/1 та визначити серед них особу (потенційного орендаря), з якою буде укладено договір оренди окремого індивідуально визначеного майна у вигляді частини спортивного майданчика (футбольне поле), площею 1350 кв.м. від загальної площі 2400 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 42/1.

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на те, що відповідач-1 безпідставно відмовив позивачу у передачі в оренду вищевказаного індивідуально визначеного майна.

Згідно з ч. 3 ст.162 ГПК України позовна заява, серед іншого, має містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (8); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (9).

За змістом ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Частинами 4 та 5 статті 91 ГПК України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч.1 ст.81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса», суд встановив, що її подано без додержання вимог ст. 162, 164 ГПК України, оскільки:

- позивачем не надано належним чином засвідчених копій документів, на які позивач посилається у позовній заяві, зокрема, позивач посилається на подану відповідачу-1 05.08.2022 заяву з додатками, зазначивши, що до позову позивачем додаються копії відповідних документів, разом з цим, матеріали позовної заяви не містять належним чином засвідчених копій всіх додатків до вищевказаної заяви (відсутні: статут на 13 арк.; звіт про використання доходів неприбуткової організації на 4 арк.; фінансова звітність мікропідприємства на 2 арк.);

- позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Крім цього, згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з ч.7 ст.12 ГПК України для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2023 рік установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2023 року - 2684 гривні.

За змістом ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Так, у позовній заяві позивачем заявлено суду клопотання про відстрочення судом сплати судового збору до ухвалення судового рішення у цій справі. Вказане клопотання мотивоване тим, що позивач знаходиться у скрутному фінансовому становищі, оскільки є неприбутковою організацією, водночас, у зв`язку з військовою агресією проти України та запровадженням воєнного стану, позивачем було прийнято рішення про звільнення усіх членів організації від сплати членських внесків.

Розглянувши вищевказане клопотання, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки з матеріалів позовної заяви судом не встановлено, що позивач відноситься до вичерпного переліку категорії осіб, визначених п. 1, 2 ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір, при цьому предметом позову у цій справі не є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Більше того, будь-яких доказів, які б підтверджували наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону матеріали позовної заяви не містять.

Згідно з ч.1, 2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З урахуванням вищевикладеного, позовну заяву Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» слід залишити без руху на підставі ст. 174 ГПК України із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.

Керуючись ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» про відстрочення сплати судового збору відмовити.

2. Позовну заяву Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Юніор-Спорт Одеса» за вх. № 4992/23 від 11.10.2023 залишити без руху.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:

- належним чином засвідчених копій документів усіх додатків до заяви від 04.08.2022 (статут на 13 арк.; звіт про використання доходів неприбуткової організації на 4 арк.; фінансова звітність мікропідприємства на 2 арк.);

- письмових пояснень із зазначеннням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- доказів сплати судового збору за подання позовної заяви з чотирма вимогами немайнового характеру у розмірі 10736,00 грн (2684 грн * 4).

4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили 16.10.2023 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено19.10.2023
Номер документу114222873
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності

Судовий реєстр по справі —916/4432/23

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні