Справа № 545/3758/22
Провадження № 2/545/234/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" вересня 2023 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого - судді : Гальченко О.О.,
при секретарі : Мамишевій А.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач 25.08.2022 року звернувся до суду із позовом до відповідачки про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла гр. ОСОБА_3 , про що Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області видане свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 та зроблено відповідний актовий запис № 13. За життя вона склала заповіт, згідно якого все своє майно заповіла ОСОБА_4 .
До складу спадкового майна ОСОБА_3 входило наступне нерухоме майно :
- земельна ділянка для товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900га. на території Мачухівської сільської ради Полтавського району;
- земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд площею 0,25 га ( уточнена площа згідно кадастрового плану 0,2456 га. ) в с. Соломахівка Полтавського району Полтавської області;
- земельна ділянка загальною площею площею 0,59 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, з якої згідно кадастрових планів 0,2500 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд та 0,3400 га. для ведення особистого селянського господарства;
- житловий будинок в АДРЕСА_1 ;
- житловий будинок із земельною ділянкою в АДРЕСА_2 .
Після смерті ОСОБА_3 . ОСОБА_4 прийняв спадщину та оформив земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900 га., що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом. Інше майно не було ним оформлене. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 .
Після смерті ОСОБА_4 до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини звернулися його діти : ОСОБА_1 ( позивач ) та ОСОБА_2 ( відповідачка ). Між собою позивач і відповідачка досягай згоди, що ОСОБА_2 оформить у власність житловий будинок із земельною ділянкою в АДРЕСА_2 , а все інше майно буде оформлене за ОСОБА_1 . Родинні зв`язки між позивачем та спадкодавцем підтверджуються свідоцтвом про народження позивача, копія якого додається.
Згідно ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов`язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців.
Під час підготовки документів до нотаріальної контори стало відомо, що в державному акті на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 004134 згідно якого ОСОБА_3 ( спадкодавець ) мала у власності земельну ділянку в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області загальною площею 0,59 га., допущена помилка у по-батькові власника ( спадкодавця ), а саме, замість : « ОСОБА_5 » зазначено : « ОСОБА_6 ». Дана помилка є суттєвою і позбавляє спадкоємця права на оформлення спадщини на земельну ділянку, ще належала спадкодавцю згідно державного акту серії ІІІ-ПЛ № 004134 від 26.11.1996. Для подальшого визнання права власності на спадкове майно необхідно спочатку встановите юридичний факт, а саме те, що державний акт на право приватної власності на землю виданий 26.11.1996 на підставі рішення виконавчого комітету Мачухівської сільської ради № 44 від 11.08.1996 та зареєстрований за № 316 дійсно належить ОСОБА_3 . Так, персональні дані власника в державному акті є помилково надрукованими оскільки правильне по-батькові власника значиться : « ОСОБА_5 », зокрема, так як у свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 . Іншим шляхом, а ніж в судовому порядку помилку виправити неможливо, так як, по-перше, відповідно до п.4.1. 4.4. «Інструкції про заповнення бланків державних актів на праві власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою», затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 за № 325, виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається. Також, не можливо внести зміни чи виправлення до державного акту, оскільки державні акти вже не є правоустановчими документами на землю, вищеназвана «Інструкція…» втратила чинність 09.09.2013 і внесення виправлень законодавством не передбачено. По-друге, будь-які дії з правоустановлюючим документом неможливо здійснити, так як власник помер.
Згідно ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до змісту Листа ВСУ від 01.01.2012 «Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ( п. 6 ч. 1 ст. 315 нова редакція ) ЦПК, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Нотаріус Полтавської районної державної нотаріальної контори 05.08.2022 виніс постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 359/02-31 з підстав відсутності оригіналів правоустановлюючих документів на житловий будинок та земельні ділянки в с. Кованчик Полтавського району. Наявніст, державні акти на землю підтверджуються лише їх копіями, а правоустановлюючого документу на житловий будинок взагалі немає. Крім того, спадкоємці мають між собою домовленість про поділ спадщини, але нотаріус після спливу шестимісячного строку після смерті спадкодавця не має права здійснювати перерозподіл спадкового майна між спадкоємцями.
Так, право власності спадкодавця на спадкове майно підтверджується наступними документами. Згідно довідки Мачухівської сільської ради Полтавського району від 22.08.2022 у погосподарській книзі № 47 особовий рахунок № НОМЕР_3 зазначено, що ОСОБА_3 була власником житлового будинку з господарськими спорудами в АДРЕСА_1 . Адреса будинку і назва вулиці була змінена, тож у технічному паспорті на житловий будинок, постанові нотаріуса та інших документах зазначено за старими даними будинок під номером 5. Отже, правильна адреса саме та, що вказана в довідці Мачухівської сільської ради від 22.08.2022 - АДРЕСА_1 .
Згідно технічного паспорту, виготовленого КП «БТІ та містобудування Полтавського району» Полтавської районної ради станом на 29.07.2022 спадкове нерухоме майно в АДРЕСА_1 складається з : житлового будинку «А-1,а» загальною площею 40,9 м.кв., сараю «Б», сараю «В», сараю «Г», погребу «г», вбиральні «Д», хвіртки № 1, огорожі № 2, воріт № 3, колодязю № 4.
Спадковий житловий будинок з господарськими будівлями був побудований у період з 1949 по 1990 роки ( згідно технічного паспорту ), а на той час, як зазначено в Листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013, погосподарські книги були особливою формою статистичного обліку, що здійснюється в Україні ( УРСР ) із 1979 року. Записи у погосподарських книгах визнавались в якості актів органів влади ( публічних актів ), що підтверджують право приватної власності.
Реконструкція чи самовільне будівництво відсутнє, оскільки за даними технічного паспорту всі будівлі і споруди були збудовані до 1990 року, тобто, згідно ст. 31 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» об`єкти, розташовані на територіях сільських рад, і які закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, а саме : індивідуальні ( садибні ) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські ( присадибні ) будівлі і споруди, прибудови не приймаються в експлуатацію за загальним порядком.
Земельні ділянки в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області площею 0,2500 га. та 0,3400 га. ( загальною площею 0,59 га. ) належали спадкодавцю на підставі державного акту серії ІІІ-ПЛ № 004134, земельна ділянка в с. Соломахівка Полтавського району належала на підставі державного акту серії ІІІ-ПЛ № 006016. Право власності спадкодавця на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900га. і підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 04.03.2015.
Згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст. 1296 ЦК України оформлення спадщини здійснюється шляхом видачи спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину. Як свідчить п. 23 Постанови Пленуму ВСУ № від 30.05.2008, у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Інших спадкоємців, що претендують і спадщину за законом чи заповітом крім позивача та відповідачки не має.
Відповідно до ст.. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що і заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо і випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є не порушним. Ніхто не може буї протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнані його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. В даному випадку позивач фактичним власником спадкового майна, так як його право на спадщину виникло з час відкриття спадщини після померлого батька.
У силу ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків ( спадщини ) в фізичної особи, яка померла ( спадкодавця ), до інших осіб ( спадкоємців ).
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до «Конвенції про захист прав людини основоположних свобод», кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і і умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Згідно Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 № 8 відповідачами у такій справі спадкоємці, які прийняли спадщину, тобто, сестра позивача ОСОБА_2 .
Позивач вважає, що він є спадкоємцем на нерухоме майно, зокрема : житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 площею 0,2500га. і земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в с. Кованчик Полтавсько району Полтавської області площею 0,3400га., земельну ділянку для будівництва обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_3 площею 0,2456га., земельну ділянку д. ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області площею 2,5900га. кадастровий номер : 5324083200:00:028:0012. Як вище зазначено, відповідачка не має наміру оформлювати вищеперелічене майно, про що може підтвердити в судовому засіданні при розгляді даної справи.
За даними архітектурно-будівельного висновку про технічний стан житлового будинку та господарських будівель на АДРЕСА_1 технічний стан основних конструктивних елементів будинку задовільний. Всі будівлі придатні для подальшої експлуатації за призначенням.
За оцінками спадкового майна, складеними ТОВ «Юридична компанія «Право. ЮА» вартість земельних ділянок в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області станова 121 953 грн., житлового будинку в АДРЕСА_1 100 041 грн., земельні ділянки в с. Соломахівка Полтавського району 72 050 грн., земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 94 107 грн. Ціна позову складає 388 151 грн. Судовий збір сплачується позивачем за немайнову та майнові вимоги, отже, судовий збір що сплачений позивачем за розгляд майнових вимог позовної заяви складає 3 881,51 грн. та судовий збір за немайнову вимогу - 496,20 грн. Інших судових витрат не передбачається.
Позивач підтверджує, що раніше не звертався до будь-якого суду з таким самим позовом з таким же предметом спору за участю таких самих сторін спору. Також, гарантує наявність у нього всіх доданих до позовної заяви документів в оригінальних примірниках, які при необхідності може надати суду на огляд, окрім державних актів на земельні ділянки в с. Соломахівка та в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області.
Прохав : Встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю ІІІ-ПЛ № 004134 виданий 26.11.1996 року на підставі рішення виконавчого комітету Мачухівської сільської ради № 44 від 11.08.1996 та зареєстрований в Книзі записів державних актів за № 316 дійсно належить ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Визнати за ним - ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер : НОМЕР_4 ) право власності на :
- житловий будинок «А-1,а» загальною площею 40,9 м.кв., сарай «Б», сарай «В», сарай «Г», погріб «г», вбиральню «Д», хвіртку № 1, огорожу № 2, ворота № 3, колодязь № 4, що знаходяться в АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900 га., кадастровий номер : 5324083200:00:028:0012, що знаходиться на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2500 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, що належала ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 004134 від 26.11.1996.
- земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,3400 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, що належала ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії III-ПЛ № 004134 від 26.11.1996.
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2456 га. в с. Соломахівка Полтавського району Полтавської області, що належала ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 006016 від 05.02.1998.
09.12.2022 відповідачка по первісному позову - ОСОБА_2 ( позивачка ) звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 ( позивача по первісному позову ) про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи тим, що після смерті ОСОБА_4 до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини звернулися вона та її брат - ОСОБА_1 . Між собою вони з братом досягли згоди, що вона оформлю. у власність житловий будинок із земельною ділянкою в АДРЕСА_2 , а все інше майно буде оформлене за її братом - ОСОБА_1 .
Нотаріальну угоду не було між ними укладено, що і стало підставою для звернення ОСОБА_1 до суду з відповідним позовом з метою оформлення права на спадщину в судовому порядку.
Згідно технічного паспорту, виготовленого станом на 23.02.2022 КП «БТІ та містобудування Полтавського району» нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 складається з : житлового будинку «А1,а,а1», гаражу «Б», гаражу «В», сараю «В1», літньої кухні «В2», сараю «В3», погребу «в», навісу «в1», навісу ( тимчасового ) «в2», сараю «Г», вбиральні «Д», гаражу ( тимчасового ) «Е», колодязю № 1, хвіртки № 2, огорожі № 5, хвіртки № 6, воріт з хвірткою № 7, огорожі № 8, огорожі № 9. Спадкова земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд розташована в АДРЕСА_2 зареєстрована за кадастровим номером : 5324080101:01:001:0142 та має площу 0,0948 га.
Її вимоги не суперечать інтересам ОСОБА_1 , тож, проти задоволення його позовних вимог не заперечує.
Згідно ст. 1296 ЦК України оформлення спадщини здійснюється шляхом видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину. Як свідчить п. 23 Постанови Пленуму ВСУ № 7 від 30.05.2008, у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки станом на 30.11.2022 вартість земельної ділянки становить 27 063 грн. Ринкова вартість житлового будинку в АДРЕСА_2 становить 193 347 грн. Виходячи з цього, ціна позову складає 220 410 грн. Розмір судового збору, що підлягає сплаті становить 2 204,10 грн.
Прохала : Визнати за нею - ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер : НОМЕР_5 ), право власності на :
-житловий будинок «А1,а,а1» загальною площею 93,0 м.кв. та житловою площею 59,6 м.кв., гараж «Б», гараж «В», сарай «В1», літню кухню «В2», сарай «В3», погріб «в», навіс «в1», навіс ( тимчасовий ) «в2», сарай «Г», вбиральню «Д», гараж ( тимчасовий ) «Е», колодязь № 1, хвіртку № 2, огорожу № 5, хвіртку № 6, ворота з хвірткою № 7, огорожу № 8, огорожу № 9, що знаходиться в АДРЕСА_2 .
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( кадастровий номер : 5324080101:01:001:0142 ) площею 0,948 га., що знаходиться в АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 12.12.2022 вимоги за зустрічним позовом об`єднані в одне провадження із первісним позовом.
В судове засідання сторони у справі не з`явилися, надавши суду заяви про розгляд справи у їх відсутності. Де представник позивача по первісному позову та відповідача за зустрічним позовом в особі адвоката Савчука О.В. первісний позов підтримав та не заперечував щодо зустрічного позову. Відповідачка, вона ж позивачка за зустрічним позовом свій позов підтримала та не мала заперечень щодо первісного позову. Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Полтавської райдержнотконтори поклався при вирішенні спору на розсуд суду. Тому, суд вважає за можливе розгляд справи по суті у відсутності не з`вившихся належно повідомлених сторін за наявності від них відповідних заяв по наявним матеріалам справи.
Судом встановлено всі обставини, на які в позовах послались сторони та вони доводяться матеріалами справи на а. с. 5 29, 42 52, а саме :
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла гр. ОСОБА_3 , про що Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області видане свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 та зроблено відповідний актовий запис № 13. За життя вона склала заповіт, згідно якого все своє майно заповіла ОСОБА_4 .
До складу спадкового майна ОСОБА_3 входило наступне нерухоме майно :
- земельна ділянка для товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900га. на території Мачухівської сільської ради Полтавського району;
- земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд площею 0,25 га ( уточнена площа згідно кадастрового плану 0,2456 га. ) в с. Соломахівка Полтавського району Полтавської області;
- земельна ділянка загальною площею площею 0,59 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, з якої згідно кадастрових планів 0,2500 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд та 0,3400 га. для ведення особистого селянського господарства;
- житловий будинок в АДРЕСА_1 ;
- житловий будинок із земельною ділянкою в АДРЕСА_2 .
Після смерті ОСОБА_3 . ОСОБА_4 прийняв спадщину та оформив земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900 га., що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом. Інше майно не було ним оформлене. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 .
Після смерті ОСОБА_4 до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини звернулися його діти : ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Між собою позивач і відповідачка досягли згоди, що ОСОБА_2 оформить у власність житловий будинок із земельною ділянкою в АДРЕСА_2 , а все інше майно буде оформлене за ОСОБА_1 .
Нотаріальну угоду не було між сторонами укладено, що і стало підставою для звернення ОСОБА_1 до суду з відповідним позовом з метою оформлення права на спадщину в судовому порядку.
Вимоги ОСОБА_2 не суперечать інтересам ОСОБА_1 .
Згідно ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до змісту Листа ВСУ від 01.01.2012 «Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ( п. 6 ч. 1 ст. 315 нова редакція ) ЦПК, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Нотаріус Полтавської районної державної нотаріальної контори 05.08.2022 виніс постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 359/02-31 з підстав відсутності оригіналів правоустановлюючих документів на житловий будинок та земельні ділянки в с. Кованчик Полтавського району. Наявніст, державні акти на землю підтверджуються лише їх копіями, а правоустановлюючого документу на житловий будинок взагалі немає. Крім того, спадкоємці мають між собою домовленість про поділ спадщини, але нотаріус після спливу шестимісячного строку після смерті спадкодавця не має права здійснювати перерозподіл спадкового майна між спадкоємцями.
Суд, дослідивши докази, якими обґрунтовується позов, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню відповідно до ст.328,392,1216,1218,1268,1276,1296ЦК України,так як право власностінабувається напідставах,що незаборонені законом.Визнання прававласності намайно череззвернення досуду несуперечить чинномузаконодавству.Сторони є спадкоємцями наспадщину,що залишиласьпісля смертіпомерлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Керуючись ст. 4, 5, 30, 263, 268, 315, 319 ЦПК України, ст. 15, 16, 182, 321, 328, 392, 1216, 1218, 1268, 1276, 1296 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Первісний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно та за зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту належності документу та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю ІІІ-ПЛ № 004134 виданий 26.11.1996 року на підставі рішення виконавчого комітету Мачухівської сільської ради № 44 від 11.08.1996 та зареєстрований в Книзі записів державних актів за № 316 дійсно належить ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визнати за ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер : НОМЕР_4 ) право власності на :
- житловий будинок літ. «А-1,а» загальною площею 40,9 м.кв., сарай літ. «Б», сарай літ. «В», сарай літ. «Г», погріб літ. «г», вбиральню літ. «Д», хвіртку № 1, огорожу № 2, ворота № 3, колодязь № 4, що знаходяться в АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5900 га., кадастровий номер : 5324083200:00:028:0012, що знаходиться на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2500 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, що належала гр. ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 004134 від 26.11.1996.
- земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,3400 га. в с. Кованчик Полтавського району Полтавської області, що належала гр. ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії III-ПЛ № 004134 від 26.11.1996.
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2456 га. в с. Соломахівка Полтавського району Полтавської області, що належала гр. ОСОБА_3 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 006016 від 05.02.1998.
Визнати за ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер : НОМЕР_5 ), право власності на :
-житловий будинок літ. «А1,а,а1» загальною площею 93,0 м.кв. та житловою площею 59,6 м.кв., гараж літ. «Б», гараж літ. «В», сарай літ. «В1», літню кухню ілт. «В2», сарай літ. «В3», погріб літ. «в», навіс літ. «в1», навіс ( тимчасовий ) літ. «в2», сарай літ. «Г», вбиральню літ. «Д», гараж ( тимчасовий ) літ. «Е», колодязь № 1, хвіртку № 2, огорожу № 5, хвіртку № 6, ворота з хвірткою № 7, огорожу № 8, огорожу № 9, що знаходиться в АДРЕСА_2 .
- земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( кадастровий номер : 5324080101:01:001:0142 ) площею 0,948 га., що знаходиться в АДРЕСА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення надруковано суддею в нарадчій кімнаті та є оригіналом.
Суддя: О. О. Гальченко
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2023 |
Оприлюднено | 19.10.2023 |
Номер документу | 114225543 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Гальченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні