Справа №751/8824/23
Провадження №1-кс/751/2200/23
УХВАЛА
17 жовтня 2023 р. місто Чернігів
Слідчий суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотанняпрокурора відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12023270000000034від 02.02.2023,за ознакамизлочину,передбаченого ч.2ст.308 КК України, про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор у кримінальному провадженні звернувся до суду з даним клопотанням посилаючись на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023270000000034від 02.02.2023,за ознакамизлочину,передбаченого ч.2ст.308 КК України.
Досудовим розслідуваннямвстановлено,що11.01.2021 ОСОБА_4 здійснив реєстрацію ТОВ «РЕОМЕД» (код ЄДРПОУ 43956676), про що подав відповідні документи до Христинівської районної державної адміністрації на зайняття діяльністю 86.22 - спеціальна медична практика (основний), 86.10 - діяльність лікарських закладів, 86.21 - загальна медична практика, 86.90 інша діяльність в сфері охорони здоров`я, 87.10 - діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання та 87.20 - надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію. Після реєстрації ТОВ «РЕОМЕД» ОСОБА_4 11.06.2021 було отримано у Міністерстві охорони здоров`я України відповідну ліцензію на зайняття зазначеною діяльністю та подано відповідні документи до КП «ФАРМАЦІЯ» про можливість на заняття такою діяльністю.
На початку серпня 2022 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, з єдиним умислом налагодили схему незаконного заволодіння наркотичними засобами шляхом шахрайства на території Чернігівської області.
21.07.2023 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,ОСОБА_7 та ОСОБА_6 вручені письмові повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених
ч. 2 ст. 308 КК України, а саме: у заволодінні наркотичними засобами шляхом шахрайства за попередньою змовою групою осіб,у заволодінні наркотичними засобами шляхом шахрайства, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб.
В результаті проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що до вчинення кримінальних правопорушень причетний ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , який за вказівкою ОСОБА_5 здійснював незаконне заповнення спеціальних рецептурних бланків ф-3 з використанням вигаданих даних, які в подальшому використовуються для придбання наркотичних та психотропних засобів, а також отримував від ОСОБА_5 грошову винагороду.
09.10.2023 у період часу з 07 год 06 хв. по 11 год. 52 хв. на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду міста Чернігова від 05.10.2023 за місцем проживання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого в останнього виявлено та вилучено: мобільний телефон марки «One Plus 8T», моделі «КВ2005»,ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-карткою номер НОМЕР_3 ; чотири банківські картки: «Восток Банк» номер НОМЕР_4 ; «Восток Банк» номер НОМЕР_5 ; «Приват Банк» номер НОМЕР_6 ; «Універсал Банк» номер НОМЕР_7 ; блокнот з чорновими записами та договір №13-т/3 ФМБ від 29.08.2022 про надання освітньої послуги на 2 арк., у яких містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_8 ; медична документація ФОП « ОСОБА_4 », до якої належать листки призначень на 9 арк., скріплені відривні корінці в кількості 71 шт. від рецептів, та інші документи.
Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, зокрема проведення експертизи вилученого мобільного телефону, відповідно до вимог ст. 242 КПК України.
Щодо вилучених банківських карток, чорнових записів, сім-карток, вказані речі підлягають дослідженню шляхом проведення слідчих дій, передбачених Главою 20 КПК України.
Здійснити аналіз документів та дослідити мобільну техніку на місці обшуку не представилось можливим у зв`язку з великим обсягом інформації.
Повернення вказаних речей ОСОБА_8 чи іншим особам може призвести до їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі, відчуження.
Просить суд накласти арешт на майно, яке вилучено 09.10.2023 в квартирі, де проживає ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_2 , із забороною відчуження, розпорядження та користування його власникам та іншим особам
В судове засідання слідчий та прокурор у кримінальному провадженні не з`явились, від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання без його участі.
Власник майна ОСОБА_8 в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання про арешт майна, вилученого за місцем його проживання, без його участі, заперечень проти задоволення клопотання не має.
Вивчивши додані до клопотання матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з витягом з ЄРДР, Головним управлінням національної поліції в Чернігівській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 12023270000000034від 02.02.2023,за ознакамизлочину,передбаченого ч.2ст.308 КК України.
Згідно зухвалою слідчогосудді Новозаводськогорайонного судм.Чернігова від05.10.2023наданий дозвіл на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_2 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, відшукання і вилучення мобільних терміналів з сім-картками операторів мобільного зв`язку з інформацією про механізм вчинення кримінального правопорушення, штампів (ТОВ «РЕДОМЕД», ТОВ «РЕОМЕД»), печаток (лікаря ОСОБА_9 ), чорнових записів зі зразками почерку, рецептурних бланків ф.3, медичної документації щодо отримання наркотичних засобів (медичні картки, листки призначення, картотека тощо), електронних носіїв інформації, документації щодо діяльності ТОВ «РЕОМЕД» та ТОВ «РЕДОМЕД», розпорядчої документації, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, сильнодіючих лікарських засобів, товарно-транспортних накладних, флеш-накопичувачів, комп`ютерної техніки, банківських карток, грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.
Згідно з протоколом обшуку від 09.10.2023 слідчим під час проведення обшуку квартири, за адресою АДРЕСА_2 , а саме за місцем проживання ОСОБА_8 виявлені речі та документи, щодо яких заявлено клопотання про арешт.
Згідно з постановою слідчого від 09.10.2023 вилучені при обшуку речі і документи визнані речовими доказами та приєднані до кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено (ч. 2 ст. 167 КПК України).
Згідно з приписами ч. 2 ст. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду.
Таким чином, вилучене під час обшуку майно є тимчасово вилученим майном, яке при наявності передбачених ст. 98 КПК України ознак може бути визнано речовим доказом або на яке, при наявності передбачених ст. 170 КПК України підстав, ухвалою слідчого судді може бути накладено арешт.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Датою вилучення майна при обшуку є 09.10.2023. Клопотання слідчого про арешт вилученого майна направлено до суду 10.10.2023 через «УКРПОШТУ», тобто в межах визначеного законом строку.
Вирішуючи питання, чи діяв слідчий при вилученні речей та документів в межах, визначених ухвалою слідчого судді від 05.10.2023 про надання дозволу на обшук володіння особи, доходжу висновку, що так, всі речі та документи стосуються даного кримінального провадження, та слідчий діяв в межах дозволу слідчого судді на їх відшукання.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права навідчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Втакому випадку арешт накладається намайно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Санкція ч. 2 ст. 308 КК України передбачає додаткове покарання у виді конфіскації майна. Також існує сукупність обґрунтованих підстав вважати, що предмети, вилучені під час обшуку за місцем проживання ОСОБА_8 , щодо яких заявлене клопотання, є речовими доказами у кримінальному провадженні, які мають бути збережені до прийняття рішення за результатами досудового розслідування слідчим, прокурором або судом.
З метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення речових доказів, їх втрати з інших причин, слідчий суддя вважає за необхідне на даній стадії досудового розслідування кримінального провадження арештувати їх з метою збереження як речових доказів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 98, 170-175 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке вилучено 09.10.2023 за місцем проживання ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_2 , із забороною відчуження, розпорядження та користування вказаним майном його власникам та іншим особам, а саме на: мобільний телефон марки «One Plus 8T», моделі «КВ2005», ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 з сім-карткою номер НОМЕР_3 ; чотири банківські картки: «Восток Банк» номер НОМЕР_4 ; «Восток Банк» номер НОМЕР_5 ; «Приват Банк» номер НОМЕР_6 ; «Універсал Банк» номер НОМЕР_7 ; блокнот з чорновими записами та договір №13-т/3 ФМБ від 29.08.2022 про надання освітньої послуги на 2 арк., у яких містяться вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_8 ; медичну документацію ФОП « ОСОБА_4 », а саме: сім штук медичних карток амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та один чистий бланк медичної картки амбулаторного хворого; книга відгуків і пропозицій ФОП « ОСОБА_4 » на 96 арк.; журнали обліку рецептурних бланків - 7 штук; журнали реєстрації амбулаторних пацієнтів 4 штуки; журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів на 102 арк.; журнал реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми №3 (Ф-3) у закладах охорони здоров`я на 102 арк.; журнал запису висновків ЛКК; журнал проведення токсикологічних досліджень; акти знищення рецептів ф-3 за 2021 рік на 6 арк.; посадова інструкція директора ФОП « ОСОБА_4 » на 3 арк.; цивільно-правовий договір №1 від 03.08.2020 на 2 арк.; особова справа лікаря ОСОБА_17 на 29 арк.; відомості, виписки ФОП, наказ МОЗ №895 від 16.04.2020, акти, договори постачання, товарно-транспортні накладні, реєстри, рахунки, видаткові накладні на 58 арк.; листки призначень на 9 арк.; скріплені відривні корінці в кількості 71 шт. від рецептів (Додаток 1 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення (пункт 5 розділу І).
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114227369 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Лібстер А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні