Справа № 761/35632/23
Провадження № 2/761/10112/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Макаренко Ірина Олександрівна, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Київська дитяча школа мистецтв №5 імені Л.Ревуцького» про визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії та стягнення заробітної плати,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам процесуального закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві повинна бути зазначена ціна позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивач, визначаючи зміст позовних вимог, просить зобов`язати відповідача здійснити донарахування та виплату заробітної плати ОСОБА_1 , при цьому, не вказує суму заробітньої плати, яку просить стягнути та не надає обґрунтованого розрахунку сум, які на його думку, підлягають стягненню.
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку, а у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог - загальною сумою всіх вимог.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
При зверненні до суду з вимогою про виплату заробітньої плати позивач звільнений від сплати судового збору у відповідності до Закону України «Про судовий збір».
Як вбачається зі матеріалів справи предметом позову є вимога майнового характеру про виплату заробітньої плати та три вимоги немайнового характеру, а саме: визнати незаконним та скасувати наказ директора Початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Київська дитяча школа мистецтв №5 імені Л.Ревуцького» №35-од від 11.09.2023 про затвердження тижневого навантаження педагогічних працівників школи та його обсягу станом на 01 вересня 2023-2024 навчального року в частині затвердження тижневого навантаження ОСОБА_1 в розмірі 6 год. на тиждень, педнавантаження - 0, 333 ставки.; зобов`язати відповідача затвердити позивачу тижневе навантаження в розмірі 18 год. на тиждень, педнавантаження - 1 ставка на 2023-2024 навчальний рік; зобов`язати відповідача здійснити донарахування заробітної плати ОСОБА_1 з розрахунку тижневого навантаження в розмірі 18 год. на тиждень, педнавантаження - 1 ставка на 2023-2024 навчальний рік, що не входить до складу заробітної плати, а тому всі повинні бути оплачені судовим збором.
Дана позиція висловлена в Постанові Верховного Суду від 21 квітня 2020 року у справі № 657/220/18.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до статті 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах, загальною сумою всіх вимог, що складаються з кількох самостійних вимог.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1073,60 гривні.
Як вбачається з долученої до матеріалів справи квитанції, позивачем було частково сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн.
Таким чином, позивачу слід визначити ціну позову та, виходячи з цього, доплатити судовий збір за наступними реквізитами: отримувач коштів УК у Шевчен.р-ні/Шевченк.р-н/22030101, код отримувача 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA628999980313151206000026011, код класифікації доходів бюджету 22030101 із зазначення призначення платежу.
Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу або з підстав несплати судового збору, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного вважаю, що вищезазначену позовну заяву необхідно залишити без руху із наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, а саме:
- надати обґрунтований розрахунок сум (довідку про середню заробітну плату), які на думку позивача, підлягають стягненню;
- вказати ціну позову та надати оригінал квитанції про сплату судового збору, сплаченого за наведеними в ухвалі реквізитами.
Враховуючи наведене, на підставі ст. 185 ЦПК України, судя
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Київська дитяча школа мистецтв №5 імені Л.Ревуцького» про визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії та стягнення заробітної плати, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 (п`ять) днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 19.10.2023 |
Номер документу | 114227827 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Макаренко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні