Дата документу 13.10.2023Справа № 554/8416/23 Провадження № 1-кс/554/12783/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.10.2023 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави в складі: слідчого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача СД Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документі в у кримінальному провадження №12023175420000568 від 09.09.2023 року, за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Дізнавач звернулася до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів посилаючись на те, що у провадженні Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження № 12023175420000568 від 09.09.2023року заознаками кримінальногоправопорушення передбаченогост. 356 КК України.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що08.09.2022 до Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшла заява від ОСОБА_4 про те, що 08.09.2023 близько 17 год. 00 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , на території КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », невідомі особи вчиняють самоправні дії, а саме вивозять суміш солі з вказаної території, на вантажному транспорті.
09.09.2023 року, було проведено огляд та вилучено: транспортний засіб марки «Ford» в кузові білого кольору з д.н.з НОМЕР_1 з причепом помаранчевого кольору з д.н.з. НОМЕР_2 , котрий належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ; вантажний автомобіль марки «МАЗ» з д.н.з. НОМЕР_3 в кузові помаранчевого кольору з суцільним причепом такого ж кольору; транспортний засіб з ковшем спереду (навантажувач) в кузові червоного кольору з д.н.з. НОМЕР_4 марки «MANITU» з написом «Україна» на верхній частині кабіни.
У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що з 16 грудня 2022 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ІНФОРМАЦІЯ_4 було укладено договір № 2022.12.16 про відповідальне зберігання. Та згідно договору №49 «Послуг з прибирання вулиць та інших територій ІНФОРМАЦІЯ_5 (утримання належному санітарно-технічному стані об`єктів благоустрою, у т.ч. утримання вулично-дорожньої мережі)» виконували всі покладені обов`язки. Однак 24.02.2022 року в ІНФОРМАЦІЯ_4 закінчились кошти згідно договору № 49, згідно прибирання, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » перестав виконувати роботи згідно договору, та надана сіль згідно договору №2022.12.16 про відповідальне зберігання залишились зберігатись за адресою: АДРЕСА_1 , та АДРЕСА_3 , на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». 30.06.2023 року закінчився термін договору № 2022.12.16., та УЖКН ВКП ПМР надіслали лист з додатковою угодою до договору відповідального зберігання №2022.12.16 однак після перегляду додаткової угоди ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » повернули без розгляду надіслані із вказаним листом акти до договору відповідального зберігання, оскільки текст Додаткової угоди містив помилки у його складанні.
Допитаний в якості свідка директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , повідомив, що 08.09.2023 року останньому зателефонував охоронець території за адресою: АДРЕСА_1 та один з водіїв автомобіля котрі повинні були перевезти сіль на АДРЕСА_3 , для переваження точної ваги на ваговому комплексі, яку після переважування повинні були повернути назад. Згідно договору який було укладено сіль також зберігається за адресою по АДРЕСА_3 , тому ніякої угоди не було порушено. Також коли працювали всі автомобілі солетруси знаходилися фактично по вул. Дорошенка, і вся сіль відправлялася на виконання робіт з Дорошенка. Коли закінчувалася сіль по вул. Дорошенка, сіл привозили з вул. Гончарова на вул. Дорошенка. Також 08.09.23 року перед дзвінком охоронця до ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_6 який є заступником начальника ЖКХ та запитав що діється по АДРЕСА_1 , що там роблять машини, на що той йому відповів що вони зважуємо сіль та назад привозять на вул. Гончарова. 17. ОСОБА_5 запропонував йому щоб він надав своїх представників, які будуть присутні при даній події. Він повідомив що добре. Після розмови почали телефонувати водії, які повідомили що вони привезли сіл, але коли хотіли виїжджати їм невідомі люди на легкових авто перекрили проїзд, і що вони зачиняють автомобіля та ідуть з відти. Також сіль яку вони вигрузили з автомобілів, дані люди не дали водію ОСОБА_7 завезти її до приміщення. Тому вона лежить на вулиці.
Допитаний заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 повідомив, що 08.09.2023 йому зателефонував перший заступник начальника ОСОБА_6 та розповів, що можливо за адресою: АДРЕСА_1 , де зберігається технічна сіль, відбувається крадіжка солі вантажними автомобілями. Після чого останній подзвонив на гарячу лінію 102 до поліції та повідомив їм про крадіжку солі, а потім і сам поїхав за вказаною вище адресою. Коли приїхав за адресою: АДРЕСА_1 , близько 16:40 год., то на місці, вже був екіпаж патрульної поліції та охоронець території, котрий не являється працівником ІНФОРМАЦІЯ_7 або підпорядкованому підприємству. Надалі працівники поліції повідомили, що чоловік охоронець розповів їм, про те, що вивіз солі вантажними автомобілями здійснюється з 07.09.2023, та за словами охоронця, для зважування солі за адресою: АДРЕСА_4 . В подальшому, за вказаною вище адресою приїхав ОСОБА_6 та начальник ОСОБА_8 , через короткий проміжок часу на територію по АДРЕСА_1 заїхало два вантажних автомобілі (марки Форд та Маз). Надалі, водіям цих автомобілів було сказано припинити ці дії та перестати возити сіль, але у відповідь ми почули, що «у нас є своє керівництво та ми робимо, що нам сказали», та після розмови, водії автомобілів, почали вигружати невідому мені суміш, схожу на піщано соляну суміш. Повторно зателефонувавши на лінію 102, просив викликати СОГ. Приблизно через 20-25 хв. до вказаної вище території прибуло ще дві схожих вантажівки, куди сіли водії попередніх автомобілів та поїхали у невідомому напрямку. Після чого приїхала СОГ, котрій останній написав заяву та пояснення з приводу вчинених попередніх дій. На даний час нових договорів про надання послуг з ДБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » оформлено не було, тому через це у ІНФОРМАЦІЯ_7 не має можливості законно забрати сіль та провести інвентаризацію, так як для цього потрібно погодження іншої сторони. Також, навіть якщо немає даних договорів, сіль котра знаходиться на території АДРЕСА_1 належить ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Земельні ділянки, що за адресою: АДРЕСА_3 , та АДРЕСА_1 , де зберігається сіль, належать на праві приватної власності ІНФОРМАЦІЯ_8 , в особі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПМР, та перебувають в оренді.
Відповідно до підпункту 17.1.9 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України (далі ТІК України) платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов`язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами. Крім того належною підставою для отримання правоохоронними органами доступу до персональних даних, речей і документів, що перебувають у володінні контролюючих органів,є ухвала слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів.
З метою встановлення обставин кримінального правопорушення, у ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні належним чином завірених копій документів та інформації відносно КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПМР (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) за період з 01.01.2022 по дату ухвали.
У судове засідання дізнавач не з`явилася, про дату, місце та час розгляду клопотання повідомлена належним чином, до суду дізнавач подала заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за її відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і завірених належним чином копій документів та проведення їх виїмки групі дізнавачів Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ,які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ № НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_5 ), до інформації відносно КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПМР (ЄДРПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) за період з 01.01.2022 по строк дії ухвали, а саме:
-П.І.Б. керівників, головних бухгалтерів, засновників, їх ідентифікаційні коди з початку реєстрації підприємства по даний час;
-реєстраційні відомості вищевказаного підприємства, чи перебуває на податковому обліку на даний час, коли останній раз звітувалося до податкових органів якщо так, то коли саме, за які періоди, у якому вигляді, друковані, від руки, в електронному, за підписами кого та хто їх подав, а також чи звітуються в даний час коли в останнє);
-які рахунки та у яких банківських і фінансових установах наявні вказати назву банку, МФО, номер рахунку та дату відкриття (закриття) рахунку);
-назву фактичного виду діяльності підприємства;
-чи проводились перевірки даної організацій щодо дотримання вимог податкового законодавства в період часу з 01.01.2022 року по теперішній час, якщо так, то надати копії актів;
-дату реєстрації в податкових органах (у разі зняття підприємства з податкового обліку, зазначте дату та підстави прийняття такого рішення);
-чи є підприємство платником ПДВ? Якщо так, зазначте відомості, вказані у свідоцтві про реєстрацію платника ПДВ (у разі скасування реєстрації платника ПДВ, зазначте дату та підстави прийняття такого рішення);
-чи є у вказанійорганізації заборгованості по сплаті податків з 01.01.2022 та по теперішній час;
-інформацію про перевірки підприємства, проведені працівниками ДПІ (період, що перевірявся, виявлені порушення, прийняті рішення та дати їх прийняття);
-кількість працівників та інформацію з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів щодо сум виплачених доходів і утриманих з них податків особам, відносно яких звітувало підприємство у період з 01.01.2022 по даний час (вказавши ідентифікаційний код кожного працівника), в розрізі по місячно (форма №1 ДФ);
-чи подавались ДПІ позови до адміністративного суду до даного підприємства, якщо так то коли та які саме;
-про місцезнаходження (чи знаходиться фактично там підприємство, кому належать адреси, чи відвідувався підприємство працівниками ДПІ, якщо так, то ким, коли, результати);
-чи проводились правоохоронними органами вилучення документів даного підприємства . Якщо так, то якими органами та у яких кримінальних провадженнях;
-податкові накладні по підприємству, з розшифровкою товарів та сформувати Excel-таблиці покупців та постачальників вказаного підприємства за період 2022-2023р.р.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114242928 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні