Справа № 603/556/23
Провадження №2-н/603/21/2023
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
"17" жовтня 2023 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Галіян І.М.,
розглянувши матеріали заяви про видачу судового наказу на предмет відповідності їх вимогам Розділу ІІ «Наказне провадження» ЦПК України
заявник: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Еліт-Хол»
боржник: ОСОБА_1
предмет заяви: видача судового наказу,
В С Т А Н О В И В:
Голова ОСББ «Еліт-Хол» звернувся до Монастириського районного суду Тернопільської області з заявою про видачу судового наказу в якій просить стягнути з боржника ОСОБА_1 , власника нежитлового приміщення в будинку по АДРЕСА_1 , в користь заявника ОСББ «Уліт-Хол» (ЄДРПОУ 435336494), місцезнаходження якого вул.Драгоманова 6 м.Калуш Івано-Франківської області 9353 грн за утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території , а також судовий збір в сумі 268,40 грн.
16.10.2023 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали справи передані на розгляд судді Галіяну І.М.
Підставою звернення заявника до суду з заявою про видачу судового наказу є заборгованість боржника за послуги з утримання будинку та прибудинкових територій.
Ознайомившись з заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що заявнику слід відмовити у видачі судового наказу з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Згідно ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом (ч. 1 ст. 27 ЦПК України).
За правилом, встановленим ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно з положеннями ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів (Заяв) з приводу нерухомого майна та будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Предметом заяви є зобов`язання, які випливають з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.
З урахуванням наведеного, заява про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Така позиція висловлена Верховним Судом у складі Касаційного цивільного суду у постанові від 10.04.2019 року по справі № 638/1988/17.
Оскільки вимоги заяви про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій виникли щодо нерухомого майна, а саме багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , де і надаються послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
Таким чином заява про видачу судового наказу має розглядатись за місцезнаходженням нерухомого майна, тобто, за правилами виключної підсудності.
З матеріалів справи вбачається, що квартира по АДРЕСА_2 , за якою виникла заборгованість по оплаті за вказані послуги, знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Монастириського районного суду Тернопільської області.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.
Керуючись ст.ст. 30, 165 ЦПК України, суддя -,
ПОСТАНОВИВ:
1. У видачі судового наказу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Еліт-Хол» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території за адресою АДРЕСА_2 - відмовити.
2. Роз`яснити заявнику - Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Еліт-Хол», що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихп. 9ч.1ст.165ЦПК України,не єперешкодою дляповторного зверненняз такоюсамою заявоюв порядку,встановленому цимрозділом,після усуненняїї недоліків.
3. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Суддя І. М. Галіян
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 20.10.2023 |
Номер документу | 114256030 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Галіян І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні