КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 жовтня 2023 року Київ № 320/33614/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі та скасування зобов`язання,
в с т а н о в и в:
Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради звернулось до суду з позовом до Північного офісу Держаудитслужби, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі Північного офісу Держаудитслужби при проведенні процедури закупівлі відкритих торгів за предметом «Будівництва їдальні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 по вул. Шевченка, 33 в м. Біла Церква Київської області. Коригування.» (ДК 021:2015:45212422-0 Будівництво їдалень)» (номер UA-2023-07-17-010087-а), а саме невідповідність тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Білоцерківрозоптторг» умовам тендерної документації;
- скасувати зобов`язання здійснення заходів щодо припинення договору, у тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору, викладені у пункті 3 констатуючої частини висновку про результати моніторингу закупівлі Північного офісу Держаудитслужби про проведенні процедури закупівлі відкриті торги за предметом - «Будівництва їдальні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 по вул. Шевченка, 33 в м. Біла Церква Київської області. Коригування.» (ДК 021:2015:45212422-0 Будівництво їдалень)» (номер UA-2023-07-17-010087-а).
Адміністративний позов не відповідає вимогам, передбаченим статями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на таке.
У силу положень пунктів 4 та 5 частини п`ятої статті 160, частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Судом установлено, що відповідно до прохальної частини позову, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі Північного офісу Держаудитслужби при проведенні процедури закупівлі відкритих торгів за предметом «Будівництва їдальні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 по вул. Шевченка, 33 в м. Біла Церква Київської області. Коригування.» (ДК 021:2015:45212422-0 Будівництво їдалень)» (номер UA-2023-07-17-010087-а).
Відповідно до частини сьомої статті 161 Кодексу, до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Проте оскаржуваного висновку в електронному вигляді роздрукованого позивачем до позовної заяви не надано.
Щодо клопотання представника позивача про витребування доказів, суд виходить із такого.
У силу вимог статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Відповідно до статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Статтею 80 Кодексу передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Дослідивши вказане клопотання судом установлено, що воно не є обґрунтованим, оскільки позивач не вживав заходів щодо самостійного отримання спірного висновку безпосередньо у відповідача.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:
- копію висновку про результати моніторингу процедури закупівлі Північного офісу Держаудитслужби при проведенні процедури закупівлі відкритих торгів за предметом «Будівництва їдальні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 по вул. Шевченка, 33 в м. Біла Церква Київської області. Коригування.» (ДК 021:2015:45212422-0 Будівництво їдалень)» (номер UA-2023-07-17-010087-а) або надати докази, що позивач здійснив усі можливі заходи для самостійного його отримання та йому було відмовлено.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
позовну заяву Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позов.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шевченко А.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 20.10.2023 |
Номер документу | 114264378 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо здійснення публічних закупівель, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Шевченко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні