Вирок
від 17.10.2023 по справі 333/8396/23
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 333/8396/23

Провадження № 1-кп/333/793/23

ВИРОК

Іменем України

17 жовтня 2023 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м.Запоріжжя у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Запоріжжя, кримінальне провадження № 12023087040000356, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 серпня 2023 року відносно:

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжі, громадянина України, із базовою середньою освітою, неодруженого, який немає на утриманні малолітніх чи неповнолітніх дітей, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

- за обвинуваченням у скоєнні кримінального правопорушення (проступку), відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 309 КК України,

учасники судового провадження:

прокурор ОСОБА_4 ,

обвинувачений ОСОБА_3 ,

В С Т А Н О В И В:

1. Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення та наслідків кримінального правопорушення, форми вини і мотивів кримінального правопорушення.

19.08.2023 року, у вечірній час доби, ОСОБА_3 , маючи прямий умисел на незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту, знаходячись по вул. Новокузнецькій в м. Запоріжжі, діючи умисно, з особистих мотивів, з метою задоволення особистих потреб, незаконно придбав, шляхом привласнення, один зіп-пакет з речовиною невідомого походження білого кольору та о 17 год. 56 хв. того ж дня, був зупинений працівниками поліції неподалік від буд. 4 по вул. Північнокільцевій в м. Запоріжжі, які у період часу з 18 год. 57 хв. по 19 год. 02 хв. 19.08.2023 року, під час огляду місці події вилучили у нього вищевказаний один зіп-пакет з речовиною невідомого походження білого кольору, вміст якого згідно із висновком експерта № СЕ-19/108-23/13185/НЗПРАП від 14.09.2023 року містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено РVР, маса якої склала 0,3533 г (в перерахунку на основу). Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 року РVР віднесений до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено (Таблиця І, Список № 2), яку ОСОБА_3 зберігав при собі для власного вживання без мети збуту.

2. Стаття (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений.

Кримінальний кодекс України, частина 1 стаття 309: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

Відтак, дії ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч. 1ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту.

3. Докази на підтвердження встановлених судом обставин, а також мотиви неврахування окремих доказів.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 вину в обсязі пред`явленого йому обвинувачення за ч. 1ст. 309 КК Українивизнав повністю та надав показання про те, що 19.08.2023 року, у вечірній час доби, його було зупинено працівниками поліції поблизу одного із будинків, розташованих по вул. Північнокільцевій в м. Запоріжжі, яким він добровільно видав зіп-пакет, що був при ньому, всередині якого знаходилася психотропна речовина. Дану речовину він придбав цього ж дня для власного вживання, через інтернет магазин. У скоєному щиро кається.

З`ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити, та порядок їх дослідження, відповідно до частини третьоїстатті 349 КПК України,суд вважав за недоцільне досліджувати докази щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, оскільки про таке не заперечували всі учасники судового провадження, які пояснили, що правильно розуміють зміст цих обставин, така їх позиція є добровільною, вони розуміють, що будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

Такий порядок судового розгляду повністю узгоджується з вимогами п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського Суду з прав людини щодо їх застосування, згідно з яких суд повинен забезпечити належну реалізацію права на справедливий суд під час розгляду кримінальних проваджень шляхом спрощеного і скороченого розгляду.

Пунктом 6 розділу ІІІ Рекомендації № 6 R (87) 18 Комітету Міністрів Ради Європи «Стосовно спрощення кримінального правосуддя» визначено, що оскільки при процедурі «заява підсудного про визнання вини» від обвинуваченого вимагається явка до суду на ранній стадії провадження, щоб заявити в суді публічно чи приймає він чи спростовує обвинувачення проти себе, то суд в таких випадках має вирішувати, обійтися без всього процесу розслідування або його частини чи негайно перейти до розгляду особи правопорушника, ухвалення вироку та, по можливості, вирішення питання щодо компенсації.

Суд враховує, що відповідно до рішення Європейського Суду з прав людини від 27.02.1980 року (скарга № 6903/75) «Девеер проти Бельгії» (Deweerv. Belgium) держава та її судові органи зобов`язані забезпечити належну реалізацію права на справедливий суд під час розгляду кримінальних справ шляхом спрощеного та скороченого розгляду, і суд має перевірити, чи не був такий вибір зумовлений виключно бажанням завершити справу швидко, без участі повної судової процедури та не привертаючи уваги громадськості та засобів масової інформації, чи бажанням бути обвинуваченим у вчиненні менш тяжких злочинів, заручившись підтримкою прокурора щодо отримання менш суворого покарання або взагалі звільнення від покарання за окремими епізодами справи.

Суд пересвідчився, що позиція обвинуваченого ОСОБА_3 щодо розгляду справи у порядку, передбаченому ч. 3ст. 349 КПК України, є добровільною і не пов`язана з вищевказаними чинниками.

Відтак, за погодженням з усіма учасниками судового провадження, суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, стосуються речових доказів та проведених у кримінальному провадженні експертиз.

4. Обставини, які пом`якшують або обтяжують покарання.

Обставиною, яка пом`якшує покарання ОСОБА_3 , відповідно дост. 66 КК України,суд визнає щире каяття.

Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_3 , відповідно дост. 67 КК України, судом не встановлено.

5. Мотиви призначення покарання.

Прокурор в судовому засіданні просив призначити обвинуваченому ОСОБА_3 покарання за ч. 1 ст. 309 КК Україниу виді обмеження волі на строк 1 рік. На підставіст. 75 КК Українизвільнити обвинуваченого від відбуття покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.

Обвинувачений ОСОБА_3 , повністю визнаючи себе винуватим у скоєному злочині, каявся, просив його суворо не карати та не позбавляти волі.

Зап. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року № 7 «Про практику призначення судами кримінального покарання»при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, суди мають суворо додержувати вимогст. 65 КК Українистосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

Санкцією частини 1статті 309 КК Українипередбачено кілька видів альтернативних покарань. За ступенем тяжкості вчинене кримінальне правопорушення, згіднозі ст. 12 КК України,є кримінальним проступком.

Суд, керуючись вимогами ст. 65 КК України враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, обставини справи, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують покарання, вважає за необхідне призначити покарання ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 309 КК України у виді обмеження волі.

Разом із тим, суд вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого ОСОБА_3 можливе без ізоляції його від суспільства.

При цьому суд враховує ставлення обвинуваченого до скоєного, що полягає у повному визнанні винуватості, особу винного, якийраніше не судимий, має середню освіту, постійне місце реєстрації, неодружений, дітей на утриманні немає.

Тому, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, ОСОБА_3 слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком.При цьому, з урахуванням всіх вищенаведених обставин суд вважає за доцільне встановити тривалість іспитового строку в нижчих межах ч. 4ст. 75 КК України.

Таке покарання, на переконання суду, є справедливим і достатнім для виправлення ОСОБА_3 , попередження вчинення ним кримінальних правопорушень та відповідатиме його меті, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.

Обставини, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження, чи є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності, відсутні.

Підстав для застосування до обвинуваченого положень статей 69 чи 69-1КК Українисуд не вбачає.

6. Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд.

Запобіжний захід обвинуваченому у даному кримінальному провадженні не обирався, клопотань про його обрання заявлено не було.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

За вимогами ч. 2 ст. 124 КПК України, з ОСОБА_3 необхідно стягнути на користь держави витрати, пов`язані із проведенням судової хімічної експертизи.

Питання речових доказів у кримінальному провадженні слід вирішити згідно з вимогамист. 100 КПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.50,56,65-67,ч. 1 ст.309 КК України, ст. ст.100,318,322,ч. 3 ст. 349,368,371, ч. ч. 2, 3ст.373,374,376,392-395 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік.

На підставіст. 75 КК Українизвільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік, з покладенням обов`язків, передбачених п. п. 1, 2 ч. 1,п. 2 ч. 3ст. 76 КК України, а саме:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

Запобіжний захід ОСОБА_3 до набрання вироком законної сили не обирати.

Процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта по кримінальному провадженню № 12023087040000356 дляпроведення судовоїхімічної експертизи№ СЕ-19/108-23/13185/НЗПРАПвід 14.09.2023року, в розмірі 956 (дев`ятсот п`ятдесят шість) грн. 00 коп. стягнути з ОСОБА_3 на користь держави.

Речовий доказпо справі:

-CD-R диск з відео файлом проведення огляду місця події від 19.08.2023 року за адресою: м. Запоріжжя, вул. Північнокільцева, буд. 4, що зберігається в матеріалах кримінального провадження залишити в останньому;

-спец пакет № 5837822, в якій упаковано особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено, після проведення судово-хімічної експертизи масою 0,401 г в первинному упакуванні, що знаходиться на зберіганні у камері зберіганні речових доказів відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області знищити.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому і прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суду м. Запоріжжя шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя ОСОБА_1

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено23.10.2023
Номер документу114286131
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

Судовий реєстр по справі —333/8396/23

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Гнатюк О. М.

Вирок від 17.10.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 11.10.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 05.10.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.09.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні