Ухвала
від 26.09.2023 по справі 454/2711/23
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/2711/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.09.2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Адамович М.Я. ,

за участю секретаря Калиш В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області до ОСОБА_1 , за участю третьої особи Служби у справах дітей Белзької міської ради, ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна,

в с т а н о в и в:

До Сокальського районного суду Львівської області звернувся Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області та просить позбавити ОСОБА_1 батьківських прав щодо малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Поняття підсудності у цивільному судочинстві - це розмежування компетенції між окремими ланками судової системи та між судами однієї ланки щодо розгляду цивільних справ. Підсудністю фактично є визначення в системі судів компетентного суду стосовно вирішення певної цивільної справи.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа. Критеріями даного виду підсудності зокрема виступають: місце проживання відповідача, місце заподіяння шкоди, місце знаходження спірного майна, місце розгляду первісного позову тощо.

Положеннями ст. 27 ЦПК України визначено загальні положення підсудності справ за місцем проживання або місцезнаходження відповідача.

Згідно позову відповідач ОСОБА_1 зареєстрована та проживає у АДРЕСА_1 , тобто відповідач не проживає чи перебуває в межах територіальної юрисдикції Сокальського районного суду Львівської області.

Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

У цій справі слід вирішити спір з приводу позбавлення відповідачки батьківських прав, тобто спір за змістом обґрунтування позову не містить ознак, визначених ч.1 ст.28 ЦПК України, тому не підлягає вирішенню судом з урахуванням правил альтернативної підсудності за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Таким чином, встановлено, що вищезазначена справа Сокальському районному суду Львівської області не підсудна ні за правилами загальної, ні за правилами виключної, ні за правилами альтернативної підсудності.

Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст.31 цього Кодексу.

Оскільки справа не підсудна суду, до якого пред`явлено позов її слід направити до повноваженого суду.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Суд, повно та всебічно дослідивши та оцінивши обставини справи, визначивши юридичну природу спірних правовідносин, з метою всебічного і об`єктивного розгляду даної справи і з метою дотримання правил підсудності, прийшов до висновку про необхідність направлення даної цивільної справи за підсудністю - Яворівського районного суду Львівської області.

Керуючись ст.ст.27, 31, 187 ЦПК України,

у х в а л и в:

Справу за позовною заявою Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області до ОСОБА_1 , за участю третьої особи Служби у справах дітей Белзької міської ради, ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна передати на розгляд Яворівського районного суду Львівської області.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий: М. Я. Адамович

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.09.2023
Оприлюднено23.10.2023
Номер документу114287575
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —454/2711/23

Рішення від 21.03.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 13.03.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 23.01.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 12.12.2023

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 07.07.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні