Рішення
від 18.10.2023 по справі 918/926/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" жовтня 2023 р. Справа № 918/926/23

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Шандалюк А.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ"

до Фермерського господарства "Осинське"

про стягнення коштів

За участю представників сторін:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" (далі - Позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Фермерського господарства "Осинське" (далі - Відповідач) в якій просить стягнути заборгованість за договором поставки в сумі 158 504,03 грн.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 19.09.2019 року між ТОВ "АГРО ЕКСПЕРТ" (Постачальник) та ФГ "Осинське" (Покупець) було укладено договір поставки № АЕ-951-1909/19, відповідно до п. 1.1. якого, постачальник приймає на себе зобов`язання поставляти і передавати у власність покупця товар (партію товару), а покупець зобов`язується приймати та оплачувати товар в порядку та на умовах, визначених цим договором та додатків до нього.

Позивач зазначає, що на виконання п. 1.1 та п. 4.5. Договору, між постачальником та покупцем 19.09.2019 року було підписано додаток - специфікацію № 1 до договору, згідно якої сторони узгодили найменування товару, ціну та строки його оплати, а саме: 100 % від вартості товару, оплачується покупцем з використанням вексельного способу розрахунків шляхом передачі постачальнику простого векселя, виданого ФГ "Осинське". Строк платежу по векселю: "За пред`явленням, але не пізніше 01.10.2020 року". Після поставки товару, між сторонами була підписана видаткова накладна № 3617 від 19.09.2019 р. на суму 313 504,03 грн з ПДВ. В свою чергу, боржником було здійснено часткове погашення векселю: 30.09.2020 року на суму 75000,00 грн та 04.11.2021 року на суму 80000,00 грн. Погашення векселю замість ФГ "Осинське" здійснювалося ТОВ "АГРО МАХ". Станом на дату складання вимоги сума заборгованості у розмірі 158 504,03 грн на погашена.

Відповідач відзиву у строки і порядку, визначені ухвалою суду від 14.09.2023 року, не надав, а відтак розгляд справи здійснюється за наявними матеріалами.

Прийняті у справі судові рішення та інші процесуальні дії.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 07.09.2023 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" до Фермерського господарства "Осинське" про стягнення коштів, залишено без руху. Надано Товариству з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати господарському суду докази сплати судового збору за подання позовної заяви, а саме 2 684,00 грн.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 14.09.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено розгляд справи на "04" жовтня 2023 р.

03.10.2023 року судом зроблено запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно з Витягом з якого, місцезнаходження Фермерського господарства "Осинське": Україна, Рівненська обл, Володимирецький р-н, село Зелене, вул. Осинська, 3 А (а.с. 84-90).

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 04.10.2023 року розгляд справи відкладено на "18" жовтня 2023 р.

Представник позивача в судове засідання 18.10.2023 року не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить довідка Господарського суду Рівненської області про доставку електронного листа відповідно до якого, документ - ухвала від 04.10.2023 року, було надіслано одержувачу ТОВ "АГРО ЕКСПЕРТ" в його електронний кабінет. Документ доставлено до електронного кабінету - 04.10.2023 р.

Представник відповідача в судове засідання 18.10.2023 року не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 06 002 273 046 15, яке наявне в матеріалах справи.

Статтею 42 ГПК України визначено права та обов`язки учасників судового процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 ГПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" визначено, що судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання, крім ухвал про арешт майна та тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальних провадженнях, які підлягають оприлюдненню не раніше дня їх звернення до виконання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.

Частинами 1 та 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" передбачено, що для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. функціонує в межах Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

З огляду на вказане, учасники справи не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалами у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

За таких обставин, враховуючи, що неявка позивача та відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, відтак, керуючись статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

19.09.2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" (Постачальник) та Фермерським господарством "ОСИНСЬКЕ" (Покупець) було укладено Договір поставки АЕ-951-1909/19 (далі - Договір), за умовами якого, постачальник передає у власність покупцеві (постачає), а покупець приймає та оплачує (купує) товари (надалі - Товар пбо Товари) у кількості, в одиницях виміру, асортименті, упаковці, за ціною та вартістю, в порядку та на умовах, визначених цим договором. Товаром за цим договром є насіння (надалі - Насіння) та/або засоби захисту рослин (надалі - ЗЗР) (п. 1.1. та п. 1.2. Договору).

Відповідно до п. 2.1. та п. 2.2. Договору, ціни товарів визначаються у додатках - специфікаціях. Ціна товарів включає вартість тари, пакування й маркування, а також податок на додану вартість, що нараховується згідно із законодавством України. Ціну (вартість) договору складає загальна вартість фактично поставленого постачальником товару згідно з цим договором. При цьому ціна (вартість) договору та окремих товарів може змінюватися після поставки товарів на суми знижок та інших коригувань цін та вартості в порядку, визначеному цим договором.

Згідно з п. 3.1. та п. 3.2. Договору, основні умови оплати товару (форма, розміри та строки оплати) визначаються додатками - специфікаціями до договору з урахуванням положень, визначених цим розділом договору, та можуть передбачати як повну або часткову передплату за партію товару грошовими коштами шляхом банківського переказу на рахунок постачальника до фактичного відвантаження товару, так і оплату за партію товару грошовими коштами шляхом банківського переказу на рахунок постачальника після фактичного відвантаження товару, щор зазначається у додатках - специфікаціях. Зобов`язання з оплати грошовими коштами шляхом банківського переказу на рахунок постачальника вважатимуться виконаними покупцем належним чином в момент зарахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника. при цьому призначення платежу у банківському переказі, крім обов`язкових реквізитів, має містити посилання на вид товару, що оплачується (за ЗЗР або за Насіння) та реквізити (номер та дату) цього договору, або рахунка - фактури.

Пунктом 4.1. Договору передбачено, що товар, що постачається постачальником протягом дії цього договору, замовляється та оплачується покупцем, та відвантажується постачальником партіями (надалі - Партія Товару), або їх частинами.

Відповідно до п. 5.1. та п. 5.2. Договору, приймання товару покупцем за кількістю підтверджується належним чином оформленою видатковою накладною. Після приймання товару за кількістю, претензії покупця щодо кількості, пакування (крім претензій щодо нестач товару всередині упаковки або тари) чи зовнішнього вигляду товару не приймаються. В усіх інших питаннях приймання товарів та виставлення претензій сторони керуються чинним законодавством України.

Договір набуває чинності з моменту його підписання та завірення печатками сторін і діє до 31 грудня 2019 року. Закінчення строку дії договору не звідльняє сторони від обов`язку погашення своїх грошових зобов`язань та відповідальності за порушення умов цього договору (п. 12.1. та п. 12.2. Договору).

Між Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" (Постачальник) та Фермерським господарством "ОСИНСЬКЕ" (Покупець) було підписано Додаток - Специфікацію № 1 від 19.09.2019 року до Договору поставки № АЕ-951-1909/19 від 19.09.2019 року, відповідно до п. 1 якого, сторони передбачили умови оплати товару: 100 % від вартості товару, оплачується покупцем з використанням вексельного способу розрахунків шляхом передачі постачальнику простого векселя, виданого ФГ "Осинське". Строк платежу по векселю: "за пред`явленням, але не пізніше 01.10.2020 року". Термін надання векселя не пізніше, ніж через 15 днів з дати відвантаження товару.

За змістом п. 2 Додатку - Специфікації № 1 від 19.09.2019 року до Договору поставки № АЕ-951-1909/19 від 19.09.2019 року, передбачено специфікацію товару: товар - ГУТТІНО, насіння озимого жита F 1, Кінто Дуо + Гаучо Плюс + Вітазим + Рексолін АВС, 25 МН, 2019 рік врож.; кількістю - 8 міш.; Усього з ПДВ - 313 504,03 грн.

Цей додатокдоповнює договір поставки № АЕ-951-1909/19 від 19.09.2019 року та є його невід`ємною частиною (п. 3 Додатку - Специфікації № 1 від 19.09.2019 року до Договору поставки № АЕ-951-1909/19 від 19.09.2019 року).

Вказаний Договір та додаток - специфікація підписані повноважними представниками сторін та скріплено відбитками печаток останніх.

Позивачем поставлено товар на загальну суму 313 504,03 грн, що підтверджується видатковою накладною № 3617 від 19.09.2019 р., підписаною представниками сторін та скріплено відбитками печаток останніх.

Про належне виконання позивачем своїх зобов`язань за договором також свідчить відсутність з боку відповідача письмових претензій та повідомлень про порушення постачальником умов договору.

ФГ "Осинське" листом № 31 від 23.09.2020 року "Письмове повідомлення про особу, яка повинна здійснити платіж за векселем" повідомило ТОВ "АГРО ЕКСПЕРТ" що платіж за векселем в порядку посередництва буде здійснювати ТОВ "АГРО МАХ".

Відповідачем надано простий вексель серії АА 2047882 на суму 313 504,03 грн, за пред`явленням, але не раніше 01.10.2020 року.

Відповідно до виписок банку АТ "ПроКредит Банк" від 01.10.2020 року та від 05.11.2021 року здійснено часткову оплату отриманого товару на суму 155 000,00 грн, а саме: 30.09.2020 року ТОВ "АГРО МАХ" сплачено 75 000,00 грн (оплата простого неавальованого векселя серії АА2047882 від 28.10.2019 року за ФГ Осинське код 41610173, в порядку посередництва лист 23.09.2020 № 31) та 04.11.2021 року ТОВ "АГРО МАХ" сплачено 80 000,00 грн (оплата прост.неавальованого векселя серії АА2047882 від 28.10.2019 року за ФГ Осинське код 41610173, в порядку посередн. лист 23.09.2020 № 31 у т.ч. ПДВ 20,00 % - 13333,33).

Заборгованість за поставлений товар відповідача перед позивачем складає 158 504,03 грн.

Доказів сплати позивачу відповідачем заборгованості в сумі 158 504,03 грн за поставлений товар суду не подано.

Норми права, що підлягають до застосування, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів, наведених сторонами.

Між сторонами у справі виникли цивільно-правові відносини з поставки товару на підставі укладеного Договору в силу статті 11 Цивільного кодексу України, судом враховано законодавство, що встановлює та регулює договірні зобов`язання, які виникають на підставі договору поставки.

Згідно з ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 14 ЦК України визначено, цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 ЦК України).

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч. 1 ст. 628 ЦК України).

Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України), господарські зобов`язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Частиною 1 ст. 179 ГК України визначено, що майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.

Згідно ч. 1 ст. 509 ЦК України та ч. 1 ст. 173 ГК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

За договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України).

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ч. 2 ст. 712 ЦК України).

Згідно ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Закон України "Про обіг векселів в Україні" визначає собливості обігу векселів в Україні, який полягає у видачі переказних та простих векселів, здійсненні операцій з векселями та виконанні вексельних зобов`язань у господарській діяльності, відповідно до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі, з урахуванням застережень, обумовлених додатком II до цієї Конвенції, та відповідно до Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів про переказні векселі та прості векселі, Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про обіг векселів в Україні", законодавство України про обіг векселів складається із Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі (далі - Уніфікований закон), з урахуванням застережень, обумовлених додатком II до цієї Конвенції, та із Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів про переказні векселі та прості векселі, Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів, Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів про переказні векселі та прості векселі", Закону України "Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір стосовно переказних векселів і простих векселів", цього Закону та інших прийнятих згідно з ними актів законодавства України.

Відповідно до ст. 77 Конвенції, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі, до простих векселів застосовуються такі ж положення, що стосуються переказних векселів, тією мірою, якою вони є сумісними з природою цих документів, а саме положення щодо: індосаменту (статті 11 - 20); строку платежу (статті 33 - 37); платежу (статті 38 - 42); права регресу у разі неплатежу (статті 43 - 50, 52 - 54); платежу у порядку посередництва (статті 55, 59 - 63); копій (статті 67 і 68); змін (стаття 69); позовної давності (статті 70 і 71); неробочих днів, обчислення строків і заборони пільгових строків (статті 72, 73 і 74). До простого векселя також застосовуються такі положення: положення, які стосуються переказного векселя, який підлягає оплаті за адресою третьої особи або у місцевості, іншій, ніж місце проживання трасата (статті 4 і 27); застереження про відсотки (стаття 5); розбіжності щодо суми, яка підлягає оплаті (стаття 6); наслідки підпису відповідно до умов, зазначених у статті 7; наслідки підпису особи, яка діє без повноважень або з перевищенням своїх повноважень (стаття 8); і положення, які стосуються бланкового переказного векселя (стаття 10). До простого векселя також застосовуються такі положення: положення щодо забезпечення авалем (статті 30 - 32); у випадку, передбаченому в останньому абзаці статті 31, якщо в авалі не зазначено, за кого він даний, вважається, що він даний за векселедавця простого векселя.

Положеннями ст. 525, ч. 1 ст. 526 ЦК України, ч. 1 ст. 193 ГК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

За частиною 1 статті 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Висновки суду за результатами вирішення спору.

За результатами з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв`язку, як це передбачено вимогами ст.ст. 75-79, 86 ГПК України, враховуючи, що факт поставки товару відповідачу на виконання умов Договору поставки АЕ-951-1909/19 від 19.09.2019 року, підтверджується зібраними у справі матеріалами, оплата за який оформлена шляхом видачі простого векселя, строк оплати за яким настав, то за відсутності доказів сплати повної вартості за отриманий товар, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та стягнення з Фермерського господарства "Осинське" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" 158 504,03 грн заборгованості.

Розподіл судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на зазначене, враховуючи, що позов визнано обґрунтованим судом в повному обсязі, судові витрати у справі по сплаті судового збору у розмірі 2 684,00 грн покладаються на відповідача у справі.

Керуючись ст. ст. 129, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фермерського господарства "Осинське" (34332, Рівненська обл., с. Зелене, вул. Осинська, буд. 3-А, код ЄДРПОУ 41610173) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" (09201, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Каштанова, 54, код ЄДРПОУ 32010004) 158 504,03 грн (сто п`ятдесят вісім тисяч п`ятсот чотири гривні 03 копійки) заборгованості та 2 684,00 грн (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 копійок) витрат по сплаті судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Позивач (стягувач): Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО ЕКСПЕРТ" (09201, Київська обл., м. Кагарлик, вул. Каштанова, 54, код ЄДРПОУ 32010004).

Відповідач (боржник): Фермерське господарство "Осинське" (34332, Рівненська обл., с. Зелене, вул. Осинська, буд. 3-А, код ЄДРПОУ 41610173).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Північно - західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 256 - 257 Господарського процесуального кодексу України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено та підписано 19 жовтня 2023 року.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.10.2023
Оприлюднено23.10.2023
Номер документу114291516
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —918/926/23

Судовий наказ від 13.11.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 18.10.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 07.09.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні