13/414-АП-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" листопада 2007 р. Справа № 13/414-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Закуріна М. К. при секретарі Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Суворовського району м.Херсона в інтересах держави в особі позивача –Херсонської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до Приватної житлово-експлуатаційної фірми "Реформа"
за участю представників:
прокуратури –Павленко І.В. (прокурора відділу прокуратури Херсонської області),
позивача –Андрійченка В.М. (директора),
відповідача –Деркач Н.Б. (директора), Бородавка З.М. (головного бухгалтера),
про стягнення заборгованості зі сплати нарахованих за рішенням № 1215 від 06.07.2007 р. пені та штрафу в розмірі 10248,67 грн,
в с т а н о в и в:
Відповідно до позовної заяви, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 5 листопада 2007 р., за якою прокурором зменшено суму позову, вимоги ґрунтуються на невиконанні відповідачем зобов'язань по сплаті зазначених платежів, котрі передбачені положеннями Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”.
Відповідачем зазначені вимоги не визнаються з посиланням на неправомірність нарахування пені та штрафу за названим рішенням.
Поряд з цим судом констатується, що за первісними вимогами прокурором було заявлено вимоги в інтересах держави в особі двох позивачів –Державної податкової інспекції у м. Херсоні та Херсонської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В подальшому прокурором уточнені позовні вимоги названою вище заявою, за якою Державна податкова інспекція у м. Херсоні виключена зі складу позивачів. За таких обставин, на підставі статті 52 КАС України податкова інспекція підлягає виключенню зі складу позивачів у даній справі.
Згідно до положень статті 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. У зв'язку з тим, що за пунктом 1 вказаних Прикінцевих положень КАС України набрав чинності з 1 вересня 2005 року, судове рішення за даною справою винесено з дотриманням вимог КАС України.
З матеріалів справи слідує, що відповідач, являючись суб'єктом господарювання та будучи включеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на час розгляду даної справи в суді, є страхувальником на підставі положень статті 22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, у зв'язку з чим зареєстрований у позивача як платник страхових внесків.
За змістом статті 23 цього ж Закону страхувальники –роботодавці зобов'язані сплачувати страхові внески один раз на місяць –у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці працівників за відповідний період.
З метою перевірки правильності нарахування та перерахування до Фонду соціального страхування страхових внесків Херсонською міською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 1 липня 2007 р. проведено перевірку відповідача з цього питання, за результатами якої складено акт від тієї ж дати.
В подальшому на підставі цього акту позивачем прийнято рішення № 1215 від 6 липня 2007 р. про застосування до відповідача штрафу в розмірі 8252,36 грн та пені –1996,31 грн. у зв'язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків до Фонду.
Так, статтею 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” встановлено, що страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. За несвоєчасність сплати страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Право застосовування фінансових санкцій, передбачених цією статтею, мають керівники виконавчої дирекції Фонду та його відділень, їх заступники.
Зважаючи на той факт, що відповідачем заборгованість зі сплати нарахованої пені та штрафних санкцій не сплачена, позовні вимоги підлягають задоволенню.
При цьому заперечення відповідача до уваги судом не приймаються, оскільки вони не ґрунтуються на матеріалах справи.
На підставі зазначених правових норм і керуючись статтями 52, 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,
п о с т а н о в и в :
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з приватної житлово-експлуатаційної фірми „Реформа” (розташованої за адресою: м. Херсон, вул. 200 річчя Херсону, буд. 38, к. 4; розрахунковий рахунок 29026332 в ХОД „Райффайзенбанк Аваль”, МФО 352093, код 30424468) на користь Херсонської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Рєпіна, 1; розрахунковий рахунок 260073196 в АППБ “Райффайзенбанк Аваль”, МФО 352093, код 31560734) –10278,67 грн.
3.Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата підпису постанови –7 листопада 2007 року.
Суддя М.К. Закурін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1143098 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Закурін М.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні