Рішення
від 13.10.2023 по справі 539/3804/23
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 539/3804/23

№ 2/544/404/2023

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

13 жовтня 2023 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі

головуючої - судді Сайко О. О.,

за участю секретаря Костенко Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Пирятин, цивільну справу за позовом представника позивача-адвоката Сацика Романа Васильовича, що діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача-адвокат Сацик Р.В. звернувся в інтересах ОСОБА_1 до суду з позовом, в обґрунтування якого вказав, що остання із 14 лютого 2014 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 . Від шлюбу мають спільну доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зазначає, що останнім часом між подружжям погіршились настільки, що подальше спільне життя і збереження шлюбу є неможливим та суперечить інтересам позивача. Враховуючи викладене просить розірвати шлюб між позивачем та відповідачем.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, її представник клопотав про проведення розгляду справи без їх участі.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, просить задовольнити позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, оцінивши докази, які містяться в матеріалах справи, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що сторони по справі перебувають у зареєстрованому шлюбі з 14 лютого 2014 року, що підтверджено свідоцтвом про шлюб (а.с.10).

Від спільного проживання подружжя мають спільну доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11).

Сторони разом не проживають, шлюбних відносин не підтримують.

Відповідно дост. 56 СКкожен з подружжя має право на припинення шлюбних відносин.

Частинами 3, 4ст. 56 СКпередбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Як передбачено приписами ч. 2 ст.104, ч. 3 ст.105 СК, шлюб припиняється внаслідок його розірвання, у т.ч. за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно достатті 110 цього Кодексу.

Частиною 3ст. 109 СКпередбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі чоловіка та дружини і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Відповідно до ч. 1 ст.110, ст.112 СКпозов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Спільне життя сторін не склалося, у зв`язку з чим шлюбні відносини між ними припинені.

З огляду на те, що у сторін спільне життя не склалось, примирення подружжя, подальше спільне життя та збереження шлюбу між ними неможливо і суперечить інтересам подружжя, суд дійшов висновку про те, що збереження сім`ї є неможливим, шлюб між сторонами існує формально і може бути розірваним.

Особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище (ст. 113 СК України). Позивач не просила відновлювати їй дошлюбне прізвище - « ОСОБА_4 », тому після розірвання шлюбу надалі іменується прізвищем, отриманим після реєстрації шлюбу з відповідачем.

Керуючись ст. ст.2-13,81, 259,263-265,352 ЦПК України,ст. 112 СК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги представника позивача-адвоката Сацика Романа Васильовича, що діє в інтересах ОСОБА_1 - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , народження ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 14 лютого 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Пирятинського районного управління юстиції у Полтавській області, актовий запис №16.

Дошлюбне прізвище позивача ОСОБА_1 не відновлювати.

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя - О. О. Сайко

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення13.10.2023
Оприлюднено23.10.2023
Номер документу114311109
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —539/3804/23

Рішення від 13.10.2023

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Даценко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні