ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/943/23
УХВАЛА
20.10.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., розглянувши матеріали позовної заяви від 05.10.2023 (вх. № 12106/23 від 16.10.2023) за позовом Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі філії "Бережанське лісомисливське господарство "Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "НОЯ - 7 ЛТД" про стягнення 43082,57 грн,
ВСТАНОВИВ:
Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" в особі філії "Бережанське лісомисливське господарство "Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "НОЯ-7 ЛТД" про стягнення 43082,57 грн, з яких 42237,82 грн - сума заборгованості за договором купівлі-продажу, 844,75 грн - штраф в розмірі 2% від вартості неоплаченої продукції.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне вказати на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
Положеннями ст. 162, 164, 172 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви та додатків до неї, яких позивач дотримався не в повному обсязі.
По-перше, згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення зазначеної вимоги позивачем не вказано про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
По-друге, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно приписів ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частиною 1 статті 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Натомість, додані до позовної заяви копії деяких документів (зокрема, товарно-транспортна накладна ТТН-ліс від 18.07.2019 на загальну суму 13283,12 грн без ПДВ щодо відпущення: V:19,9246 м3, товарно-транспортна накладна ТТН-ліс від 19.10.2019 щодо відпущення: 5 шт, V:34,8000 м3) є низької якості, частково нечитабельними, з нечітким та неповним текстом, відображають неповний текст оригіналу, у зв`язку з чим встановити за вказаними копіями будь-які факти та обставини, що входять до предмету доказування, не видається за можливе.
По-третє, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами підп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць станом на 01 січня 2023 р. становить 2684,00 грн.
Отже при зверненні до суду з даною позовною заявою (ціна позову - 43082,57 грн) позивачем мав бути сплачений судовий збір у сумі 2684,00 грн.
До позовної заяви позивачем додано копію платіжної інструкції № 14417 від 30 листопада 2022 р. про сплату судового збору в розмірі 2481,00 грн. та копію квитанції від 16.09.2023 про сплату судового збору в розмірі 205,00 грн.
Частинами 1, 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, господарським судом здійснено перевірку зарахування судового збору відповідно до квитанції від 16.09.2023 на суму 205,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України та з`ясовано, що відповідно до даних комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" відсутнє підтвердження зарахування до державного бюджету сплаченого позивачем судового збору за квитанцією від 16.09.2023 на суму 205,00 грн.
Для перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України суд вважає необхідним запропонувати позивачеві надати докази зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу позивачу на неподання ним доказів правонаступництва від Державного підприємства "Бережанське лісомисливське господарство".
Як слідує з доданих до позову документів, заборгованість обґрунтовується договором, який відповідач уклав із ДП "Бучацьке лісове господарство". До позовної заяви додано передавальний акт балансових рахунків, основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, затверджений 20.06.2022, за яким заборгованість ТОВ "НОЯ-7" передано внаслідок правонаступництва за процедурою приєднання юридичної особи від ДП "Бучацьке лісове господарство" до ДП "Бережанське лісомисливське господарство".
До позовної заяви додано копію наказу Державного агентства лісових ресурсів України № 841 від 28.10.2022, яким вирішено припинити ДП "Бережанське лісомисливське господарство" шляхом реорганізації, а саме - приєднання до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України".
Однак, згідно з отриманими судом відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ДП "Бережанське лісомисливське господарство" перебуває в стані припинення, тобто процедура припинення даного підприємства шляхом його приєднання до позивача не завершена, передавального акта ліквідаційної комісії, затвердженого у встановленому порядку, щодо ДП "Бережанське лісомисливське господарство" позивач не надав.
У відповідності до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 10 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
За наведених обставин та правових норм, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись статтями 4, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позовну заяву Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії "Бережанське лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" від 05.10.2023 (вх. № 12106/23 від 16.10.2023) залишити без руху.
Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме, надати Господарському суду Івано-Франківської області:
- інформацію про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- належним чином засвідчені, належної якості, читабельні копії або оригінали документів, доданих до позовної заяви:
а) товарно-транспортної накладної ТТН-ліс від 18.07.2019 на суму 13283,12 грн без ПДВ щодо відпущення деревини V:19,9246 м3;
б) товарно-транспортної накладної ТТН-ліс від 19.10.2019 щодо відпущення: 5 шт, V:34,8000 м3;
- докази зарахування до державного бюджету сплаченого судового збору за квитанцією від 16.09.2023 на суму 205,00 грн.
- докази правонаступництва позивача від Державного підприємства "Бережанське лісомисливське господарство" (у разі наявності таких).
Роз`яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Учасники справи можуть подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.Є. Горпинюк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2023 |
Оприлюднено | 23.10.2023 |
Номер документу | 114318216 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Горпинюк І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні