Ухвала
від 23.10.2023 по справі 398/655/22
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/655/22

провадження №: 2/398/604/23

УХВАЛА

Іменем України

"23" жовтня 2023 р.

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючої судді - Нероди Л.М.,

з участю секретаряМіщенко С.А. ,

розглянувши заяву про вівдвід у цивільній справі №398/655/22 (провадження № 2/398/1115/23) за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЙДСПЕЦСЕРВІСЛТД», Моторного (транспортного) страхового бюро України, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЙДСПЕЦСЕРВІСЛТД», Моторного (транспортного) страхового бюро України, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про про відшкодування моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою.

13.10.2023 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 про відвід головуючому у справі судді Нероді Л.М., яка мотивована тим, що з 25.08.2023 року представництво інтересів позивача ОСОБА_1 здійснює адвокат Харута В.А.

Адвокат Харута В.А. зазначає, щосуддя Нерода Л.М. не може розглядати дану справу, оскільки існують обставини, які викликають сумнів у її неупередженості та об`єктивності.

Такими обставинами є той факт, що представник позивача у даній справі адвокат Харута В.А. тривалий час працювала на посаді керівника апарату Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області, та з нею у головуючої склалися неприязні стосунки, тому, суддя Нерода Л.М. завжди заявляє самовідвід у всіх справах, де бере участь адвокат Харута В.А.

Розглянувши заяву про відвід, суд приходить до наступного.

Відповідно п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу) за наявності обставин, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідност. 40 ЦПК Українипитання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі, питання про відвід вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Згідно з ч. 8 цієї статті суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.

Згідно п. 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від любих зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що впливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довір`ям не тільки зі сторони сторін в конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довір`я до незалежної судової влади буде підірвано.

Інститут відводу (самовідводу) є однією з найважливіших гарантій здійснення правосуддя неупередженим та справедливим судом. Відвід (самовідвід) дозволяє виключити найменшу підозру в зацікавленості судді в результатах розгляду конкретної справи, навіть якщо насправді такої зацікавленості немає, оскільки пріоритетною тут є суспільна довіра до суду.

Пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободу відповідній частині передбачено: «Кожен має право на справедливий розгляд його справи…незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру…».

Вимога «безсторонності», згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Білуха проти України», «Салов проти України», «Мироненко проти України», «Фельдман проти України») характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.

Відповідно до п. 2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Представник позивача у даній справі адвокат Харута В.А. дійсно, тривалий час працювала на посаді керівника апарату Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області, з якою у головуючої склалися неприязні стосунки, що на думку суду, може викликати сумніви у неупередженості або об`єктивності судді під час розгляду справи, тому, заява про відвідсудді Нероди Л.М. підлягає задоволенню.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст.36, ч. 1 ст.39, ст. ст.40,260 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву про відвід судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нероди Людмили Миколаївни, подану представником позивача, адвокатом Харутою В.А. у цивільній справі №398/655/21 (провадження № 2/398/1115/23) за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЙДСПЕЦСЕРВІСЛТД», Моторного (транспортного) страхового бюро України, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою задоволити.

Відвести суддю Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нероду Людмилу Миколаївну від розгляду цивільної справи №398/655/21 (провадження № 2/398/1115/23) за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЙДСПЕЦСЕРВІСЛТД», Моторного (транспортного) страхового бюро України, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою.

Передати цивільну справу №398/655/21 (провадження № 2/398/1115/23) для визначення іншого головуючого судді у порядку, встановленомустаттею 33 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено24.10.2023
Номер документу114335268
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —398/655/22

Рішення від 23.10.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Рішення від 23.10.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Нерода Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні