Ухвала
від 20.10.2023 по справі 592/15924/23
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 592/15924/23

Провадження № 1-кс/592/6789/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2023 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення огляду полігону для складування твердих побутових відходів, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 5922380800:06:001:0100 площею 11,2508 га, що належить на праві власності та перебуває на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся із клопотанням, погодженим з прокурором, про проведення огляду. Вимоги мотивує тим, що слідчим відділом Сумського РУП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020201010000126 від 30.04.2020. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 242, ст. 236 КК України по фактам порушення правил екологічної безпеки КП «Сумижилкомсервіс» СМР під час експлуатації полігону для складування твердих побутових відходів, а саме за фактом, що КП «Сумижилкомсервіс» СМР не виконуються приписи інспекції щодо забезпечення належного поводження з відходами, роботи по захороненню відходів виконуються з відхиленням від затвердженого проекту, оскільки розрахунковий (проектний) термін експлуатації полігону закінчився, обсяг видалених відходів перевищує потужність полігону ТПВ та проектний обсяг видалення відходів.

В ході вжитих слідчих дій було встановлено, що до проведення позапланової перевірки КП «Сумижилкомсервіс», що проводилася інспекторами Державної екологічної інспекції у Сумській області у квітні 2020 року, останні допущені не були. Працівниками Інспекції здійснено огляд території, що прилягає до полігону та встановлено, що огорожа біля полігону відсутня, рівень відходів візуально знаходиться на рівні граничної висоти огороджувальної дамби. Це призводить до розльоту легких фракцій відходів на відстань близько 10-20 м від полігону, що є порушенням екологічного законодавства. Крім того, встановлено факти засмічення земельної ділянки, що межує з дамбою обвалування полігону з південного боку, довжиною близько 300 м, шириною близько 10 м.

Згідно з відомостями паспорту місця видалення відходів №123 від 9.02.2009 «Полігон для складування твердих побутових відходів на території Великобобрицької сільської ради Краснопільського району», точним місцем розташування полігону є - с.д.34°5525" п.ш. 50°43'00", 2,3 км на північний захід від с. Братське та 3,5 км на південний захід від с. Кам?яне.

Відповідно до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно спірний полігон розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 5922380800:06:001:0100, площею 11,2508 га, належить на праві власності та перебуває на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області.

Цільове призначення ділянки - для розміщення та експлуатації основних, підсобних i допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Так, у ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду спірного полігону із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції у Сумській області, ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ», сертифікованого інженера-геодезиста та інших спеціалістів, які володіють спеціальними знаннями, з метою фіксації стану його експлуатації та з`ясування можливих наслідків, що утворилися внаслідок порушення КП «Сумижилкомсервіс» Сумської міської ради правил екологічної безпеки.

Старший слідчий СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.

Відповідно до вимог ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно із ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи (ч. 2 ст. 237 КПК України).

У постановах Європейського Суду від 09.06.2005 року по справі «Бакланов проти Російської Федерації» та від 24.03.2005 року по справі «Фрізен проти Російської Федерації» судом наголошується на тому, що найперша та найбільш суттєва вимога ст. 1 Протоколу №1 до Конвенції полягає у тому, що будь-яке втручання публічної влади у право на повагу до власності має бути законним, держави уповноважені здійснювати контроль за використанням власності шляхом виконання законів.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого та вивчивши матеріали клопотання, вважає його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню. Так, в ході досудового розслідування встановлюються факти та обставини порушення екологічної безпеки при експлуатації полігону для складування твердих побутових відходів, відомості, що будуть зафіксовані під час огляду його території матимуть значення для доказування вчинення кримінальних правопорушень, а тому з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, необхідно провести огляд відповідних полігону для складування твердих побутових відходів, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 5922380800:06:001:0100 площею 11,2508 га, що належить на праві власності та перебуває на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, із залученням спеціалістів.

Керуючись ст.ст. 233, 237 КПК України,

УХВАЛИВ:

1.Надати дозвіл на проведення огляду полігону для складування твердих побутових відходів, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 5922380800:06:001:0100 площею 11,2508 га, що належить на праві власності та перебуває на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області.

Огляд проводити із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції у Сумській області, ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ», сертифікованого інженера-геодезиста та інших спеціалістів, які володіють спеціальними знаннями з метою фіксації стану експлуатації полігону та з`ясування можливих наслідків, що утворилися внаслідок порушення КП «Сумижилкомсервіс» Сумської міської ради правил екологічної безпеки, а також з метою відбору необхідних проб ґрунтів на території полігону і поза його межами та підземних вод, фільтрату зі свердловин на території полігону і поза його межами.

2. Мотиви надання дозволу на огляду у зв`язку з неможливістю в будь-який інший спосіб підтвердити вищевикладені обставини або їх остаточно спростувати.

3. Строк дії ухвали двадцять днів з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення20.10.2023
Оприлюднено24.10.2023
Номер документу114337461
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —592/15924/23

Ухвала від 20.10.2023

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Фоменко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні