Ухвала
від 23.10.2023 по справі 373/983/23
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 373/983/23

Провадження № 1-кс/373/364/23

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей та документів

23 жовтня 2023 року м. Переяслав

Слідчий суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП № 1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні № 12023111240000116 від 13.03.2023 за ч. 3 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий групи слідчих-заступник начальника СВ ВП № 1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Переяславського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження № 12023111240000116, відомості про яке внесені 13.03.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за ознаками кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 191 КК України, звернувся з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення копій документів, розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02.06.2004 № 318 з додатками.

Клопотання мотивоване тим, що 13.03.2023 до ЧЧ ВП №1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області надійшли матеріали СБУ про те, що за період користування культовою спорудою, а саме Михайлівською церквою, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_3 , в особі керівника громади та настоятеля церкви ОСОБА_6 , було здійснено ряд перебудов, без погодження з балансоутримувачем Національним історико-етнографічним заповідником « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) та без відповідних документів контролюючих органів (ЄО 1344).

Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) від 06.09.2007 зобов`язано НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укласти договір із Релігійною громадою Української Православної церкви Свято-Михайлівської парафії про спільне безоплатне користування Михайлівською церквою, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_3 ), яка являється пам`яткою архітектури національного значення, охоронний номер 100030-Н.

За період користування культовою спорудою, керівництвом релігійної громади, в особі керівника громади, та настоятеля церкви ОСОБА_6 , було здійснено ряд перебудов без погодження з балансо утримувачем НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МКіП України, та без відповідних документів контролюючих органів.

З метою встановлення всіх причетних до вчинення даного кримінального правопорушення в порядку ст. 92-93 КПК України слідчим СВ ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області надіслано запит до ІНФОРМАЦІЯ_7 з метою отримання копії статуту релігійної громади ІНФОРМАЦІЯ_8 , які входять до даної релігійної громади, на що отримано відповідь про те, що відповідно до ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа в паперовій формі щодо вищевказаної релігійної організації зберігається у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

05.09.2023 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_9 направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_10 з метою встановлення місцязнаходження статуту релігійної громади, на що було отримано відповідь про те, що ІНФОРМАЦІЯ_11 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) зареєстрована розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02.06.2004 № 318 та матеріали щодо реєстрації даної релігійної громади є додатком до вищевказаного розпорядження та знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_12 за адресою: АДРЕСА_4 .

Слідчим СВ ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області направлено запит на отримання копії вказаного вище розпорядження, на що від ІНФОРМАЦІЯ_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 ) отримано відповідь, що відповідно до ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначено підстави витребування, тимчасового доступу до документів з реєстраційних справ, надання реєстраційних справ і копії документів з реєстраційних справ юридичних осіб, у тому числі релігійних організацій.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України слідчий здійснює збирання доказів, у тому числі шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб, речей, документів, відомостей, висновків експертів, ревізій, актів перевірок та інші.

Під час здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до копій вказаних вище документів.

Володілець документів, прокурор та слідчий в судове засідання не прибули з невідомих причин, повідомлені належним чином про час та місце проведення судового засідання, клопотань про відкладення справи не надходило.

У відповідності до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання з доданими матеріалами, якими слідчий обґрунтовує його доводи, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Слідчим відділенням ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості в якому внесено 13.03.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111240000116 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 298 КК України.

Кримінальне розслідування здійснюється на підставі матеріалів ГУ СБ України у м. Києві та Київській області про те, що в діях ОСОБА_6 та інших невстановлених осіб вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України («Незаконне проведення пошукових робіт на об`єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об`єктів культурної спадщини») (а/с 9-13).

В рапортіоперуповноваженогоГУСБ України у м. Києві та Київській областівід 27.02.2023вказано провиявлення такого.За період користування культовою спорудою керівництвом « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_5 ), в особі керівника громади та настоятеля церкви ОСОБА_6 , було здійснено ряд перебудов без погодження з балансоутримувачем - НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МКіП України, та без відповідних документів контролюючих органів, а саме: самочинне виконання надбудови над будівлею ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_2 , пам`ятка архітектури національного значення, охоронний номер НОМЕР_2 ) (2011 рік); самочинне відділення земельної ділянки та побудова будинку (2013 рік); самочинне (без дозвільних документів) встановлення вікон трапезної 1 ярусу двоярусної дзвіниці та заповнення вікнами арочних прорізів Дзвіниці на рівні 2 ярусу (2017 рік). Вказаній релігійній громаді неодноразово (20.03.2015, 26.01.2023) направлялись претензії керівництвом НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про усуненння порушень та перешкод у здійсненні права користування та розпорядження Михайлівської церквою. Вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України (а/с 10).

Договір про постійне безоплатне користування Михайлівської церквою від 15.06.2010,укладеного Національним історико-етнографічним заповідником « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») в особі Генерального директра ОСОБА_7 , та ІНФОРМАЦІЯ_14 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі ОСОБА_8 ( ОСОБА_6 ) та Голови Парафіяльної ради ОСОБА_9 , погодженого ІНФОРМАЦІЯ_16 ОСОБА_10 , стосується безоплатного постійного спільного користування Михайлівською церквою, яка розташована в АДРЕСА_2 (а/с 22-25).

Відповідно до пунктів 1.3, 2.1 даного договору від 15.06.2010 Михайлівської церква є комплексною спорудою, до складу якої входять дзвіниця та трапезна Михайлівської церкви, Михайлівська церква тощо, Михайлівська церква є пам`яткою архітектури національного значення, належить до державної власності та перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_17 на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_18 23 сликання від 14.06.2000 № 205-12-ХХІІІ «Про передачу цілісного майнового комплексу Національного історико-етнографічного заповіднику « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у державну власність».

В охоронному договорі на пам`ятку культурної спадщини від 05.11.2010 між ІНФОРМАЦІЯ_19 , НІЕЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ІНФОРМАЦІЯ_14 , визначено ряд умов та обов`язків, де користувачі беруть на себе зобов`язання щодо охорони пам ятки культурної спадщини національного значення - Михайлівська церква та дзвіниця, що розташовані за адресою в АДРЕСА_2 , яка перебуває під охороною держави на підставі постанови Ради Міністрів УРСР від 24.08.1964 № 970, охоронний № 50 (а/с 17-21).

Слідчим ВП № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області в порядку ст. 93 КПК України 07.08.2023, 15.09.2023 направлено запити до ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , щодо надання копії статуту ІНФОРМАЦІЯ_14 , на що вказані орган місцевого самоврядування та департамент та місцевого органу державної виконвчої влади відповіли про відсутність статуту та списку осіб, які входять до релігійної громади, а також про доступу до даних документів в порядку тимчасового доступу (а/с 27-28).

Таким чином, з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримання документів, що містяться в ІНФОРМАЦІЯ_12 , підпорядкуваному ІНФОРМАЦІЯ_13 відповідно до статуту у відкритому доступі, матиме суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з частинами 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Крім того, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_20 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою документів із охоронюваною законом таємницею.

Вилучення уповноваженими слідчими, що входять до групи слідчих у кримінальному провадженні на підставі відповідної постанови про визначення групи слідчих, копій документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до них, ефективного розслідування та встановлення істини у справі; викриття осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення; встановлення свідків; для проведення необхідного комплексу слідчих дій в кримінальному провадженні.

З урахуванням того, що доступ до оригіналів вказаних документів органом досудового розслідування неможливо отримати в інший спосіб окрім як на підставі ухвали слідчого судді, доведено об`єктивну необхідність в отриманні доступу до документів та їх вилученні, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 131-132, 163-164, 166, 370, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів, задовольнити частково.

Надати слідчим Слідчого відділення Відділу поліції № 1 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, які входять до групи слідчих в кримінальному провадженні № 12023111240000116 від 13.03.2023, тимчасовий доступ до документів, з можливістю копіювання та вилучення копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_20 (адреса місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), а саме:

- розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02.06.2004 № 318 з додатками.

Ухвала є обов`язковою для виконання службовими (посадовими) особами ІНФОРМАЦІЯ_20 .

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Оригінал ухвали пред`являється, а її копія вручається службовим (посадовим) особам ІНФОРМАЦІЯ_20 .

Строк дії ухвали визначити до 23 листопада 2023 року.

Ухвала не підлягає оскарженню.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ: ОСОБА_11

СудПереяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу114340846
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —373/983/23

Ухвала від 23.10.2023

Кримінальне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Лебідь В. В.

Ухвала від 29.05.2023

Кримінальне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Лебідь В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні