ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 818/1253т/23
Провадження № 11-кс/818/1209/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії
м. Харків 21 березня 2023 року
Слідчий суддя Харківського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Харківської області ОСОБА_2 про проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні за № 12022221140001034 від 18.11.2022 року, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні СВ ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження № 12022221140001034 від 18.11.2022 року за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює Слобідська окружна прокуратура м. Харкова.
Досудовим розслідуванням встановлено, що організовано шахрайську схему фінансування громадян Російської Федерації.
Згідно повідомлення ГВ ЗНД УСБУ в Харківській до вказаної протиправної діяльності має відношення директор ТОВ «ВО «ОВЕН» (код ЄДРПОУ 35348663) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , який користується мобільним номером телефону НОМЕР_1 . Вказана особа зловживаючи службовим становищем та діючи за вказівкою фактичного власника підприємства (бенефіціаром опосередковано є російська федерація) - громадянина рф ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), який створював та є єдиним бенефіціарним власником материнської компанії ООО «Производственное обединение ОВЕН» (м. Москва, рф), фінансує підприємство держави-агресора шляхом закупівлі та реалізації шахрайським шляхом на території України обладнання автоматизації, комплектуючих російського виробника «ОВЕН» та з торгівельною маркою «ОВЕН». Отримані ТОВ «ВО «ОВЕН» грошові кошти виводяться у «тіньовий» обіг через ряд протиправних схем з використанням підконтрольних фізичних осіб підприємців, чим завдається шкода Україні.
Викладені обставини у своїй сукупності дають підстави вважати, що в розмовах, інших звуках, рухах, діях, пов`язаних з діяльністю або місцем проживання/перебування ОСОБА_3 , в електронних інформаційних системах та електронних комунікаційних мережах, які використовує вказана особа, або їх частинах, в його розмовах та текстових повідомленнях, її поведінці або тих, з ким ця особа контактує, проводить особисті зустрічі, що може мати вагоме значення для розслідування злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
У зв`язку із вказаними обставинами прокурор, з метою фіксації доказів, з`ясування та документування можливих подальших злочинних дій, порушує питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, а саме інформації щодо змісту розмов, текстових повідомлень та деталізацій з`єднань вищевказаного абонента; зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме пошук, виявлення і фіксація інформації, що міститься в інформаційних системах або їх частинах без відома їх власника.
Як вбачається із клопотання та наданих матеріалів, проведення негласних слідчих (розшукових) дій не стосується приватного спілкування захисника, священнослужителя з підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, виправданим чи об`єктами, що додані до такого спілкування (ст. ст. 161, ч. 5 ст. 258 КПК України).
Неможливість отримання відомостей про злочин та особу, яка його вчинила, в інший спосіб, без проведення даної негласної слідчої (розшукової) дії, обґрунтована тим, що ОСОБА_3 при спілкуванні здійснює заходи конспірації, свою протиправну діяльність здійснює приховано разом із іншими особами.
В результаті проведення даної негласної слідчої (розшукової) дії можуть бути отримані дані про причетність ОСОБА_3 та інших співучасників до розслідуваного злочину, їхні можливі злочинні плани, що самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину і встановлення осіб, які його вчинили.
Виходячи зі змісту клопотання та наданих матеріалів, прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що розслідуваний злочин є тяжким, а також те, що під час проведення запропонованої негласної слідчої (розшукової) дії можуть бути отримані відомості про злочин і особу, яка його вчинила та обставини, що мають значення для досудового розслідування, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин вчинення розслідуваного злочину.
Суд погоджується з тим, що іншим способом отримати вказані дані неможливо.
Керуючись вимогами ст. ст. 246, 248, 249, 263, 264 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Надати дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 :
- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, а саме інформації щодо змісту розмов, текстових повідомлень та деталізацій з`єднань абонента громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який у своїй протиправній діяльності використовує мобільний телефон з номером НОМЕР_1 ;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 без відома їх власника, а саме пошук, виявлення і фіксація інформації, що міститься в інформаційний системі з ідентифікатором НОМЕР_1 або її частині (месенджери Telegram, Viber, Whatsapp, Signal),
протягом двох місяців з дня отримання дозволу на проведення цієї негласної слідчої (розшукової) дії.
Строк дії ухвали визначити до 21.05.2023.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 114344739 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Харківський апеляційний суд
Маміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні