Справа № 296/6469/17
1-і/296/354/23
У Х В А Л А
Іменем України
23 жовтня 2023 року.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Житомирі в режимі відеоконференції клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 обвинуваченого у кримінальному провадженні №12017060020002222 за ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 186, ч.3 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Корольовського районного суду м. Житомира перебуває кримінальне провадження №12017060020002222 по обвинуваченню ОСОБА_4 за ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 186, ч.3 ст. 185 КК України.
Строк запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 закінчується 23 жовтня 2023 року, однак судове провадження по даному кримінальному провадженню не закінчено.
Прокурор звернулась до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 обвинуваченого у кримінальному провадженні №12017060020002222 за ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 186, ч.3 ст. 185 КК України та в судовому засіданні повністю підтримала дане клопотання.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 , адвокат ОСОБА_5 , заперечувала щодо задоволення клопотання прокурора та просила суд зменшити визначений обвинуваченому розмір застави.
Обвинувачений ОСОБА_4 заперечував щодо задоволення клопотання прокурора та підтримав клопотання свого захисника.
Заслухавши клопотання прокурора, клопотання захисника обвинуваченого та думку обвинуваченого, суд приходить до висновку, що обраний обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у виді тримання під вартою необхідно продовжити, оскільки будь-яких даних про зменшення чи відсутність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, для застосування стосовно обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою в судовому засіданні не встановлено.
Приймаючи таке рішення, суд також враховує, що в судовому засіданні не встановлено будь-яких даних про те, що обвинувачений не може утримуватись в умовах слідчого ізолятору, в тому числі за станом здоров`я.
Таким чином, виходячи з положень ст. 176 КПК України, та враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_4 , матеріали кримінального провадження, які свідчать, що інші запобіжні заходи не забезпечать належної поведінки обвинуваченого під час розгляду кримінального провадження, суд приходить до висновку, що обвинуваченому ОСОБА_4 необхідно продовжити строк тримання під вартою на 60 діб.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 183 КПК України, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою має право визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п.2 ч.5 ст. 182 КПК України розмір застави, щодо особи, обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину становить від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вище викладеного, суд вважає можливим залишити стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 заставу у виді вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в судовому засіданні судом не було встановлено підстав для зменшення розміру застави визначеної обвинуваченому, в зв"язку з чим залишає клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , про зменшення розміру застави без задоволення.
Враховуючи вище наведене та керуючись ст.ст. 331, 182, 183 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , про зменшення розміру застави визначеної обвинуваченому, за безпідставністю.
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_4 у виді тримання під вартою на 60 днів, а саме, до 21 грудня 2023 року включно, з подальшим утриманням обвинуваченого ОСОБА_4 в ДУ «Одеський слідчий ізолятор».
Визначити ОСОБА_4 заставу 80 (вісімдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в сумі 214720 (двісті чотирнадцять тисяч сімсот двадцять) грн.
Застава може бути внесена в національній грошовій одиниці, як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Корольовського районного суду м. Житомира, в разі внесення якої звільнити обвинуваченого з-під варти.
З моменту звільнення з-під варти в зв`язку з внесенням застави обвинувачений вважатиметься таким, що до нього застосовано запобіжний захід у виді застави. Обвинувачений або заставодавці мають право в будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом строку дії ухвали.
В разі внесення застави покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 наступні обов`язки:
-прибувати за кожною вимогою до суду;
-не відлучатися з місця проживання без дозволу суду;
-повідомляти суд про зміну місця проживання.
Застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у виді застави вважати з моменту його звільнення з-під варти.
Копію ухвали направити в ДУ "Одеський слідчий ізолятор".
Ухвала в частині продовження терміну тримання під вартою може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення, а обвинуваченими, які перебувають під вартою з моменту вручення їм копії даної ухвали.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2023 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 114346195 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Аксьонов В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні