Ухвала
від 23.10.2023 по справі 930/2891/23
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/2891/23

Провадження №2/930/809/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.10.2023 року м. Немирів

Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П., розглянувши матеріали позовної заяви Селянського (фермерського) господарства «Райдуга» Сича Володимира Андрійовича, в інтересах якого діє представник, адвокат Сувалов Валерій Олександрович до Немирівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 , про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю, -

В С Т А Н О В И В:

19.10.2023 року від адвоката Сувалова В.О., що діє в інтересах Селянського (фермерського) господарства «Райдуга» Сича Володимира Андрійовича на адресу Немирівського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява до Немирівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 , про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2023 року, зазначена справа передана на розгляд судді Царапорі О.П.

Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід повернути з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ЦПК України, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.

Згідно ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно доп.1ч.4ст.185ЦПУ України,заява повертаєтьсяу випадках,коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Представництво вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні (пункт 9 статті 1Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність»).

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина перша статті 60 ЦПК України).

У частині четвертій статті 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю, ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» та дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу.

Представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері (частини перша, друга статті 64 ЦПК України).

Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Ордер письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частини перша-друга статті 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність»).

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява підписана адвокатом Суваловим В.О.

У додатку до позовної заяви представник зазначив, що ним додано до справи повноваження адвоката. Проте, матеріали справи не містять жодних відомостей, які б свідчили про те, що адвокат має право звертатися інтересах Селянського (фермерського) господарства «Райдуга» Сича Володимира Андрійовича до суду.

Керівником апарату Немирівського районного суду Вінницької області 19.10.2023 року затверджено акт про те, що при отриманні позовної заяви від СФГ «Райдуга» відсутні докази повноваження адвоката, які вказані в додатках.

Враховуючи, що позовну заяву підписано адвокатом Суваловим В.О. та матеріали справи не містять відомостей про те, що останній є особою, якій надано право звертатися до суду в інтересах Селянського (фермерського) господарства «Райдуга» Сича Володимира Андрійовича, відповідно до п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає поверненню позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Селянського (фермерського) господарства «Райдуга» Сича Володимира Андрійовича, в інтересах якого діє представник, адвокат Сувалов Валерій Олександрович до Немирівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 , про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Копію ухвали надіслати позивачу для відома.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено25.10.2023
Номер документу114350171
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —930/2891/23

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні