Ухвала
від 28.09.2023 по справі 127/28479/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/28479/23

Провадження 1-кс/127/11017/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2023 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором про накладення арешту на майно.

Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023020000000480 від 16.06.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 325 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на майно.

Під час розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , працює в ТОВ «Утільвторпром» (ЄДРПОУ 39447017, м. Одеса) на основі довіреності, яка передбачає представляти інтереси довірителя (здійснювати пошук клієнтів та укладати договори від юридичної особи) на території Вінницької області. Також, встановлено, що ОСОБА_4 , протягом 2022 року співпрацював від імені ТОВ із комунальними закладами охорони здоров`я м. Вінниці та Вінницької області у сфері поводження з небезпечними медичними відходами.

Зокрема, ОСОБА_4 за попередньою домовленістю з керівництвом ТОВ «Утільвторпром», в рамках виконання укладених договорів, збирає медичні відходи категорії «В» та «С» в медичних установах м. Вінниці та Вінницької області. В подальшому, ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) за вказівки ОСОБА_4 здійснюють збір та перевезення медичних відходів до складських приміщень (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006. за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Ресєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, нерухоме майно належить громадянці України ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_2 , мати ОСОБА_4 ). Також, встановлено, що за вище зазначеною юридичною адресою знаходиться продуктовий магазин в якому розміщений особистий кабінет ОСОБА_4 .

При цьому, після доставки медичних відходів категорії «В» та «С» складських приміщень, наймані працівники здійснюють сортування пластикових медвідходів категорії «В» (пластикові ємкості, системи, крапельниці, шприци тощо), які в подальшому, реалізовуються суб`єктам господарювання для виготовлення побутової продукції в Харківську та Дніпропетровську області.

Водночас, інша частина медичних відходів (використані голки від шприців, халати, рукавички, тест-системи ВІЛ/СНІД/Covid-19 тощо) систематично викидається на стихійні сміттєзвалища в різних районах Вінницької області, що фактично призводить до екологічної катастрофи та нанесення екологічних збитків державі, а також виникнення та поширення інфекційних захворювань серед населення.

На підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду №127/27638/23 від 12.09.2023 проведено санкціонований обшук від 13.09.2023 за адресою розміщення складських приміщень (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006), які належить ОСОБА_7 .

Під час обшуку вказаного приміщення було виявлено наступні речі:

- на земельній ділянці: флакони від лікарських засобів, відпрацьовані насадки на систему слиновідсмоктування стоматологічна, голки, шприци, пробірки лабораторні із залишками речовини, пластикові та скляні флакони від ін`єкційних розчинів, пакети із відпрацьованими системами для внутрішнього вливання, ін`єкції зі шприцами та колбами лабораторними, пластикові ємності з рідиною невідомого походження, дзеркала носові, планшетки для розробки крові, рукавички, медичні маски та інші відходи категорії «В», які знаходяться на відкритій ділянці, металева ємність (частина бочки) із залишками недогорілого повністю перев`язувального матеріалу (вата, серветки, марлеві тампони), контейнери спеціалізовані для збору медичних відходів категорії «В», які заповнені шприцами, системами, лабораторними пробірками, голками.

- у складському приміщенні № 1: відпрацьовані люмінісцентні лампи;

- у складському приміщенні №2: поршні від шприців, медичні використані системи для ін`єкційних вливань, у порізаному стані скарифікатори;

- у складському приміщенні №3: відкриті ємності, ампули порожні від лікарських препаратів, використані медичні рукавички та відпрацьовані одноразові гінекологічні набори, ємкості для зберігання сечі відпрацьовані, ємності з медичними відходами категорії «В» (шприци, ін`єкційними шприцами з голками, системи, лампи світлодіодні), три порожні пластикові ємкості для збору медичних відходів, стінки яких зі слідами забруднення коричневого кольору

- у складському приміщенні №4: в картонних ящиках медичні картки амбулаторних хворих, пробірки пластикові, закриті, частково заповнені сухою речовиною темно-червоного кольору, в картонних коробках шприци, системи, канюлі для розробки лабораторного матеріалу з дозаторами та поліетиленові мішки без маркування, заповнені перев`язувальними матеріалами, рукавичками, одноразовими халатами з явними забрудненнями червоного кольору, схожого на кров, в картонних коробках ртутні люмінісцентні лампи.

Установлено, що усі приміщення знаходяться у антисанітарійних умовах, стіни, стеля, підлога не мають гігієнічного покриття, що підлягає миттю та дизинфекції, водопостачання централізоване відсутнє, система вентиляції відсутня.

Складське приміщення (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006) опечатані разом із описаними вище медичними відходами та передані на відповідальне зберігання ОСОБА_4 .

Спеціалістом Державної екологічної інспекції у Вінницькій області зазначено, що даний вид діяльності відноситься до ліцензійного для та для проведення вказаної діяльності необхідним є отримання ліцензії на поводження з небезпечними медичними відходами

Спеціалістом ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області зазначено, що усі перераховані вище відходи відносяться до категорії «В».

Так, наявність серед медичних відходів категорії предметів (крапельниць, шприців, систем тощо), які контактували чи могли контактувати з біологічними рідинами людини та використовувалися при проведенні різного роду медичних маніпуляцій та лабораторних досліджень, дає підстави вважати, що дані медичні відходи можуть бути контаміновані збудниками інфекційних хвороб, у тому числі тих, що відносяться до особливо небезпечних, та могли б спричинити виникнення інфекційних захворювань в осіб, які контактували з відходами, на всіх етапах: збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення, утилізації. Відповідно, кожна інфікована особа, теоретично, є джерелом збудника інфекції для подальшого можливого виникнення та поширення інфекційних хвороб.

Відповідно до наказу МОЗ №325 від 08.06.2015 року «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» - до відходів категорії В належать інфіковані та потенційно інфіковані відходи, які мали контакт з біологічними середовищами інфікованого матеріалу, зокрема використаний медичний інструмент (шприці, предметні скельця, порожні пробірки, піпетки, тощо), предмети, забруднені кров`ю або іншими біологічними рідинами , відходи лікувально-діагностичних підрозділів закладів та диспансерів, забруднених мокротинням пацієнтів, мікробіологічних лабораторій, що здійснюють роботи із збудниками туберкульозу.

Зазначені відходи підлягають обов`язковому знезараженню (дезінфекції) фізичними методами (термічними, мікрохвильовими, радіаційними тощо).

Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

Відповідно до вимог поводження з небезпечними відходами, суб`єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об`єкт поводження з небезпечними відходами, зобов`язаний мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Зазначені речі 14.09.2023 визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.

Виявлені у ході обшуку речі та документи мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а також важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження за допомогою яких шляхом проведення слідчих (процесуальних) дій, судових експертиз можливо встановити обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, що надасть змогу встановити особу (осіб) причетну до його вчинення.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України - тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 4 та ч. 5 ст. 170 КПК заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатись таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Згідно п. 1 ст. 98 КПК України, встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Крім того, відповідно до ч. 9 ст. 100 КПК України, питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом при ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.

З огляду на викладене, слідчий ОСОБА_3 просила слідчого суддю клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явилася, натомість надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність. Клопотання підтримала у повному обсязі.

ОСОБА_7 в судове засідання не з`явилася, про причини неприбуття суд не повідомила, тому відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання розглядається у її відсутність.

Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та додані до нього матеріали, дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та вмотивованим, а тому підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

Згідно п. 1 ст. 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

В судовому засіданні встановлено, що на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду №127/27638/23 від 12.09.2023 проведено санкціонований обшук від 13.09.2023 за адресою розміщення складських приміщень (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006), які належить ОСОБА_7 .

Складське приміщення (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006) опечатані разом із описаними вище медичними відходами та передані на відповідальне зберігання ОСОБА_4 .

Зазначені речі 14.09.2023 визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.

Виявлені у ході обшуку речі та документи мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а також важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження за допомогою яких шляхом проведення слідчих (процесуальних) дій, судових експертиз можливо встановити обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, що надасть змогу встановити особу (осіб) причетну до його вчинення.

З досліджених матеріалів клопотання вбачається, що вилучене майно, може зберігати на собі сліди кримінального правопорушення, є доказом кримінального правопорушення, тому з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для арешту зазначеного майна.

На підставі викладеного та керуючись ст. 107, 131, 132, 170, 171, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на речі, які виявлено 13.09.2023 у ході проведення обшуку адресою розміщення складських приміщень (комплекс складів із магазином), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки: 0510100000:01:023:0006), які належить ОСОБА_7 наступні речі:

- флакони від лікарських засобів, відпрацьовані насадки на систему слиновідсмоктування стоматологічна, голки, шприци, пробірки лабораторні із залишками речовини, пластикові та скляні флакони від ін`єкційних розчинів, пакети із відпрацьованими системами для внутрішнього вливання, ін`єкції зі шприцами та колбами лабораторними, пластикові ємності з рідиною невідомого походження, дзеркала носові, планшетки для розробки крові, рукавички, медичні маски та інші відходи категорії «В», які знаходяться на відкритій ділянці, металева ємність (частина бочки) із залишками недогорілого повністю перев`язувального матеріалу (вата, серветки, марлеві тампони), контейнери спеціалізовані для збору медичних відходів категорії «В», які заповнені шприцами, системами, лабораторними пробірками, голками;

- відпрацьовані люмінісцентні лампи;

- поршні від шприців, медичні використані системи для ін`єкційних вливань, у порізаному стані скарифікатори;

- відкриті ємності, ампули порожні від лікарських препаратів, використані медичні рукавички та відпрацьовані одноразові гінекологічні набори, ємкості для зберігання сечі відпрацьовані, ємності з медичними відходами категорії «В» (шприци, ін`єкційними шприцами з голками, системи, лампи світлодіодні), три порожні пластикові ємкості для збору медичних відходів, стінки яких зі слідами забруднення коричневого кольору

- в картонних ящиках медичні картки амбулаторних хворих, пробірки пластикові, закриті, частково заповнені сухою речовиною темно-червоного кольору, в картонних коробках шприци, системи, канюлі для розробки лабораторного матеріалу з дозаторами та поліетиленові мішки без маркування, заповнені перев`язувальними матеріалами, рукавичками, одноразовими халатами з явними забрудненнями червоного кольору, схожого на кров, в картонних коробках ртутні люмінісцентні лампи.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.09.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу114350265
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —127/28479/23

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні