12.10.2023
Справа № 1-457/11
Провадження по справі № 1/522/15/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
12 жовтня 2023 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
провівши в приміщенні суду в м. Одесі дистанційно, в режимі відео конференції, підготовче судове засідання за кримінальною справою № 08200800602, з розгляду обвинувального висновку стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Труд, Скадовського району, Херсонської області, громадянина України, маючого неповно середню особу, не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ст. 304 КК України,
з участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_3 , -
ВСТАНОВИВ:
01.09.2008, ОСОБА_3 , заздалегідь знаючи, що ОСОБА_5 , засуджений вироком Приморського районного суду від 20.12.2013, є неповнолітнім, вступив з останнім в злочинну змову, спрямовану на таємне викрадення чужого майна, при цьому визначивши об`єктом свого злочинного умислу майно, що перебуває в квартирі АДРЕСА_2 , що належать ОСОБА_6 .
Реалізуючи свій злочинний намір ОСОБА_5 (засуджений вироком від 20.12.2013) та ОСОБА_3 , діючи згідно раніше розподіленим ролям вчинення кримінального правопорушення, згідно з якими, ОСОБА_5 (засуджений вироком від 20.12.2013) повинен був через відкриту кватирку проникнути у квартиру, а ОСОБА_3 повинен був? перебуваючи на вулиці, спостерігати за навколишнім оточенням і у разі виникнення можливості викриття у вчиненні кримінального правопорушення, повідомити про це ОСОБА_5 (засудженого вироком від 20.12.2013), прибули у двір будинку АДРЕСА_3 , де переконалися в тому, що їх злочинні дії залишаться не поміченими і їх намірам ніхто не зможе перешкодити, ОСОБА_3 , діючи навмисно, згідно з раніше розподіленими ролями у вчинення кримінального правопорушення, ОСОБА_3 залишився спостерігати за навколишнім оточенням, а ОСОБА_5 (засуджений вироком від 20.12.2013) через відкриту кватирку віконної рами проник у квартиру вищевказаного будинку, з якої таємно викрали електроінструмент, що належить ОСОБА_6 , а саме: електротурбіну "ODWERK" вартістю 500 грн., електротурбіну "Rebir №PA-GP20" вартістю 500 гривень, електродриль "Agoyoma №1073", відеомагнітофон «Тoshiba» вартістю 300 гривень, а всього майна потерпілої на загальну суму 1800 гривень, після чого з викраденим майном зникли з місця вчинення злочину, розпорядившись викраденням на свій розсуд, завдавши при цьому матеріальної шкоди ОСОБА_6 на суму 1800 гривень.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 3 ст. 185, 304 КК України за ознаками: таємне викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у житло.
Прокурорв судовому засіданні заявив клопотання, про звільнення ОСОБА_3 обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, 304 КК України від кримінальної відповідальності, на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності.
Обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання прокурора підтримав та просив звільнити його від кримінальної відповідальності за строками давності.
Судом роз`яснено обвинуваченому ОСОБА_3 , що закриття кримінального провадження у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КПК України не відноситься до числа реабілітуючих обставин, які передбачені п.п. 1-3 ч. 1 ст. 284 КПК України (встановлена відсутність події кримінального правопорушення; встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення; не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді та вичерпані можливості їх отримати), проте обвинувачений ОСОБА_3 надав згоду на закриття кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності.
Ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, вислухавши сторони, суд прийшов до висновку, що вимоги, зазначені у клопотанні прокурора, підлягають задоволенню.
Виходячи з положень п. 1 ч. 2 ст. 284, ч. 3 ст. 285, ч. 4 ст. 286, ч. 3 ст. 288 КПК, якщо під час здійснення судового провадження за обвинувальним актом сторона кримінального провадження звертається до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, суд має невідкладно розглянути таке клопотання й, у випадку встановлення передбачених у ст.49КПК підстав та відсутності заперечень з боку обвинуваченого закрити кримінальне провадження, звільнивши особу від кримінальної відповідальності.
Зазначена правова позиція викладена в постанові Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 09.04.2019, справа № 760/18016/15-к.
Так, в провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває на розгляді обвинувальний висновок по кримінальній справі № 08200800602 стосовно ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ст. 304 КК України.
Як встановлено, ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні 01.09.2008 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ст. 304 КК України, які на даний час, згідно вимог ст. 12 КК України, класифікуються як тяжкі злочини.
Згідно ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1) два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;
3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;
4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
2. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку - п`ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років.
3. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Згідно ст. 4 КК України, кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Відповідно до вимог ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності.
Керуючись вимогами ст. 4, 5, 12, 49 КК України, та враховуючи, що з моменту вчинення ОСОБА_3 кримінальних правопорушень минуло понад 15 (п`ятнадцяти) років, а також враховуючи обставини того, що за наявності підстав, передбачених ст. 49 КК України, закриття провадження за строками давності не право, а обов`язок суду, - ОСОБА_3 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, а кримінальне провадження закриттю.
Судові витрати відсутні.
Позовна заява,- відсутня.
Питання про речові докази вирішуються судом відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. 4, 5, 12, 44, 49 КК України, ч. 2 ст. 284, ст. 289, ст. ст. 314, 369-372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_3 у зв`язку із закінченням строків давності, - задовольнити.
ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, 304 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності.
Провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, 304 КК України, - закрити.
Строк запобіжного заходу, який було застосовано до ОСОБА_3 у виді підписки про невиїзд,- сплив.
Доля речових доказів у справі вирішена вироком Приморського районного суду м. Одеси від 20.12.2013.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом семи діб з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови суду складено та проголошено 17.10.2023 року о 12:00 годині в залі суду №131.
Суддя: ОСОБА_7
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2023 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 114354467 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Іванов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні