Рішення
від 17.10.2023 по справі 461/3668/23
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №461/3668/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 жовтня 2023 року м.Львів

Галицький районний суд міста Львова

в складі:

головуючого судді Радченка В.Є.,

при секретарі судового засідання Штогрині В.-Н. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Львові за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування (адреса: 79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1, ЄДРПОУ 20847537), в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_3 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), малолітніх ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) до ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Заклад релігійної організації «Родинний Дім «Покрова» (адреса: 79014, м. Львів, вул. Дорога Кривчицька, 19, ЄДРПОУ: 35009541); Львівський міський центр соціальних служб (адреса:79008, м. Львів, вул. Театральна, 10, ЄДРПОУ: 34522157) про позбавлення батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

Галицька районна адміністрація Львівської міської ради як органу опіки та піклування в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_6 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Заклад релігійної організації «Родинний Дім «Покрова»; Львівський міський центр соціальних служб про позбавлення батьківських прав.

Свої вимоги мотивує наступним. ОСОБА_6 є матір`ю неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 21.07.2022 р. працівниками відділу "Служба у справах дітей" Галицького району спільно з інспекторами сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області сім`ю ОСОБА_6 відвідано за місцем проживання: АДРЕСА_2 . На час візиту в квартирі було брудно, розкидані особисті речі, в шафах двері не закриваються, присутній неприємний запах. У кімнаті є брудне двоспальне ліжко, а також на підлозі лежав брудний двоспальний матрац. Для дітей облаштовано місце в коридорі, де є двохярусне ліжко, розкладний диван, приліжкова тумба - все брудне. На дитячих ліжках накидані особисті речі, постіль брудна. Однак діти були чисто вдягнуті. При спілкуванні з ОСОБА_6 було з`ясовано, що вона тимчасово не працює. Фахівці з соціальної роботи Личаківсько-Галицького відділу соціальної роботи ЛМЦСС допомогли їй оформити допомогу від ООН для багатодітних сімей - 6500 гр. Діти підтримують стосунки з біологічним батьком - ОСОБА_7 та його матір`ю. 24.08.2022 р. на телефон працівника відділу "Служба у справах дітей" Галицького району ОСОБА_27 інспектором сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції №1 ОСОБА_28 надіслано фотоматеріали з помешкання ОСОБА_6 , на яких видно, що в квартирі безлад, брудно, на ліжках дітей накидані речі та надіслала повідомлення з лінії 102 про те, що 09.08.2022 р. о 21:49 гр. ОСОБА_8 повідомила, що на АДРЕСА_3 без нагляду перебуває хлопчик 7 років, якого звати ОСОБА_5 . При спілкуванні з патрульними поліцейськими заявниця зазначила, що вказаного хлопчика бачить не вперше без дорослих. Патрульні супроводили дитину до дому за адресою: АДРЕСА_2 , де провели з матір`ю профілактичну бесіду, щодо відповідальності за неналежний догляд за сином.

19.10.2022 р. під час рейду спільно з інспекторами сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції №1 та фахівцем з соціальної роботи Личаківсько-Галицького відділу соціальної роботи Львіського міського центру соціальних служб малолітнього ОСОБА_5 виявлено біля нічного клубу "Малевич" на пр. Чорновола у м. Львові без нагляду дорослих. Зі слів дитини, мама - ОСОБА_2 пішла в ломбард, а йому наказала чекати на цьому місці. Прочекавши з дитиною близько 20 хв., було прийняте рішення супроводити його додому, оскільки хлопчик був одягнений легко та було помітно, що дитині холодно. За цей час мати так і не прийшла. Інспекторами з сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області на ОСОБА_6 складено протокол за неналежне виконання батьківських обов`язків.

З ОСОБА_6 проведено профілактичну бесіду щодо необхідності приведення житла до належного санітарно-гігієнічного стану, а також попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов`язків.

09.11.2022 р., 10.11.2022р., 11.11.2022 р. працівниками відділу "Служба у справах дітей" Галицького району спільно з інспекторами з сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області та фахівцем з соціальної роботи відділу соціальної роботи Личаківсько-Галицького району Львіського міського центру соціальних служб сім`я ОСОБА_6 відвідувалась за місцем проживання: АДРЕСА_2 , з метою проведення оцінки потреб сім`ї та вручення запрошення на засідання комісії з питань захисту прав дитини при Галицькій районній адміністрації на 17.11.2022 р. Однак ОСОБА_6 вдома не було.

10.11.2022 р. у помешканні перебували ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які повідомили, що мама кудись пішла та зачинила їх у квартирі, а також сказали, що вони погано почуваються, тому до школи не ходять з 07.11.2022 р., до лікаря мама з ними не зверталась, молодший брат - ОСОБА_5 вже деякий час проживає в тата разом з сестрою ОСОБА_1.

14.11.2022 р. ОСОБА_6 вчергове відвідано за місцем проживання. Остання була вдома. Їй вручено запрошення на засідання комісії з питань захисту прав дитини при Галицькій районній адміністрації, також вона написала заяву про тимчасове влаштування її синів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 в ЗРО "Родинний дім "Покрова".

25.07.2022 р. сім`ю відвідано повторно. У квартирі було частково прибрано, а саме помита підлога, поремонтовані двері в шафах, чистий посуд. Однак на ліжках дітей залишились не прибраними речі та не замінена постіль. ОСОБА_6 зобов`язано облаштувати місце для сну та відпочинку дітей належним чином.

Факти неналежного виконання ОСОБА_6 батьківських обов`язків відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_1 , неповнолітніх ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та малолітніх ОСОБА_4 і ОСОБА_5 підтверджуються характеристиками з місць навчання дітей.

Згідно з висновком та актом оцінки потреб сім`ї/особи від 14.11.2022 р., складеного фахівцями відділу соціальної роботи Личаківсько-Галицького району Львівського міського центру соціальних служб, складні життєві обставини в сім`ї ОСОБА_6 спричинені ухиленням матері від виконання батьківських обов`язків. Також зазначено, що ОСОБА_6 не працює, у квартирі безлад, не дотримуються санітарно-гігієнічні норми.

Враховуючи те, що ОСОБА_6 належним чином не виконує батьківські обов`язки відносно неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , не створює належних умов проживання, не цікавиться навчанням дітей, станом здоров`я, не займається їх вихованням, позивач просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі та позбавити батьківських прав ОСОБА_6 відносно неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . Також просить стягнути з ОСОБА_6 аліменти на утримання її неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у твердій грошовій сумі у розмірі 7082,5 грн. (по 1416,5 грн. на кожну дитину) на користь закладу, в якому перебуватимуть діти чи фізичних осіб, у разі влаштування в сімейні форми виховання, починаючи з дня подання заяви і до їх повноліття.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 27.07.2023 року у справі відкрито провадження в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 18.09.2023 року закрито підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті з викликом учасників справи.

Представник позивача в судове засідання не з`явився. Належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи під розписку. Подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання неодноразово не з`явився, хоча була повідомлена належним чином про дату, час та місце розгляду справи.

Про судове засідання 15.08.2023 р. була повідомлена належним чином про дату, час та місце розгляду справи шляхом скерування завіреної копії ухвали про відкриття провадження у справі, копії позовної заяви з додатками за місцем реєстрації відповідача.

Про судове засідання 18.09.2023 р. була повідомлена належним чином про дату, час та місце розгляду справи шляхом скерування судової повістки за місцем реєстрації відповідача. Конверт із вмістом судової повістки повернувся на адресу суду із зазначенням причини «адресат відсутній за вказаною адресою».

Про судове засідання 17.10.2023 р. була повідомлена належним чином про дату, час та місце розгляду справи шляхом скерування судової повістки за місцем реєстрації відповідача.

Крім цього, повідомлення відповідача про судове засідання 17.10.2023 р. здійснювалось через оголошення, яке розміщене на сайті Галицького районного суду м.Львова.

Суд вжив всіх можливих заходів для належного і вчасного повідомлення учасників справи про судові засіданні, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відповідно до ч.11 ст.128 ЦПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Тому, відповідач, в силу п.4 ч.8, ч. 11 ст.128, ч.9 ст.130 ЦПК України, вважаються належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Клопотань про відкладення чи про розгляд справи у її відсутності до суду не надходило.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, Закладу релігійної організації «Родинний Дім «Покрова» у судове засідання не з`явився. Належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи під розписку. Подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Просить позов задовольнити.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, Львівського міського центру соціальних служб у судове засідання не з`явився. Належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи шляхом скерування судової повістки. Подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Просить позов задовольнити.

Відповідно до ч.3 ст.223 ЦПК України у разі неявки в судове засідання учасника справи без поважних причин, суд розглядає справу за відсутності такого учасника.

Суд вважає, що справу можливо слухати у відсутності представника позивача, відповідача, представників третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету позову, оскільки в матеріалах справи є достатньо належних доказів про права, обов`язки та взаємовідносини сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначається право людини на доступ до правосуддя, а статтею 13 Конвенції встановлене право на ефективний спосіб захисту прав, що означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення.

Відповідно до ст. 129 Конституції України, ст. 3 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження, серія НОМЕР_2 , повторно виданого Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 28.03.2019, батьками неповнолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_14 та ОСОБА_6 . Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 10.09.2009 № 00001364030, відомості про батька ОСОБА_14 записані за вказівкою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до копії свідоцтва про народження, серія НОМЕР_3 , повторно виданого Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 28.03.2019, батьками неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_15 та ОСОБА_6 . Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 10.09.2009 № 00001364060, відомості про батька ОСОБА_15 записані за вказівкою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до копії свідоцтва про народження, серія НОМЕР_4 , повторно виданого Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 28.03.2019, батьками неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є ОСОБА_15 та ОСОБА_6 . Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 02.06.2009 № 00000603053, відомості про батька ОСОБА_15 записані за вказівкою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до копії свідоцтва про народження, серія НОМЕР_5 , повторно виданого Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 28.03.2019, батьками малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є ОСОБА_15 та ОСОБА_6 . Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 29.07.2010 № 00004396804, відомості про батька ОСОБА_15 записані за вказівкою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до копії свідоцтва про народження, серія НОМЕР_6 , повторно виданого Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 28.03.2019, батьками малолітнього ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є ОСОБА_15 та ОСОБА_6 . Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 25.06.2015 № 00015522090, відомості про батька ОСОБА_15 записані за вказівкою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до довідки № 93 з місця проживання про склад сім`ї і реєстрації від 04.05.2023 р. ОСОБА_6 та неповнолітні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , і малолітні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно з характеристикою від 29.07.2023 р. № 01-18/438, виданою ліцеєм "Галицький" ЛМР на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дівчинка в ліцеї навчалась з першого класу, за час навчання зарекомендувала себе як скромна, доброзичлива, дисциплінована учениця. Навчалась не в повну міру своїх сил. Конфліктів з однокласниками та вчителями не мала. На уроки не запізнювалась, школу без поважних причин не пропускала. На уроках пасивна, працювала тільки при персональному зверненні. Мама не цікавилась успіхами дитини, не відвідувала батьківські збори. З мамою спілкування було лише в телефонному режимі. Не контролювала мама і навчання онлайн, виконання домашніх завдань. Учениця не завжди мала можливість виходити на уроки через брак засобів.

У характеристиці, виданій 01.08.2022 р. Львівським ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут , зазначено, що ОСОБА_2 (навчався в ліцеї з вересня 2021р.) зарекомендував себе посередньо. Програму навчання із загальноосвітніх дисциплін засвоює на початковому і середньому рівнях, недостатньо працює над підвищенням рівня своїх знань. Правил внутрішнього порядку і поведінки ліцеїстів, встановлених у ліцеї, дотримується, але має ряд зауважень. Мати відвідує батьківські збори, при потребі виходить на зв`язок.

Відповідно до характеристики, виданої ліцеєм «Галицький» ЛМР 29.07.2022 р. № 01-18/439, ОСОБА_3 навчався у ліцеї з першого класу. За час навчання здобув середній рівень досягнень. Належить до тієї категорії учнів, які не повною мірою використовують свій потенціал. Учень швидкий, непосидючий, підтримує дружні стосунки в колективі, легко піддається впливу оточуючих. Класним керівником неодноразово проводились індивідуальні бесіди з мамою учня ОСОБА_6 . До порад мати прислухалась та давала обіцянку, що буде слідувати цим порадам. Через відсутність технічних засобів мати учня не з`являлась на батьківські збори, які проводилися переважно дистанційно через карантинні обмеження. ОСОБА_6 не проявляла ініціативи контактувати з класним керівником, але при потребі класний керівник мав можливість донести до матері потрібну інформацію (через телефон бабусі). Завжди вчасно з`являлась до школи на прохання адміністрації та вчителів.

Згідно з характеристикою від 29.07.2022 р. № 01-18/441, виданою ліцеєм «Галицький» ЛМР, ОСОБА_4 навчався у ліцеї з першого класу. За весь період навчання проявив себе як учень із середнім рівнем загальних інтелектуальних здібностей. Характеризується відсутністю інтересу до будь-якого шкільного предмету. Систематично не виконує домашнє завдання, на уроках не працює, займається сторонніми справами. Мати, ОСОБА_6 , не приділяє належної уваги вихованню сина. Зокрема, вона не підтримує його та не допомагає у навчанні. Батьківські збори не відвідує, зв`язок із класним керівником не підтримує. Класний керівник тримала контакт з мамою через старшу сестру ОСОБА_4 - ОСОБА_1 та їх бабусю.

Відповідно до характеристики від 29.07.2022 р. № 01-18/440, виданої ліцеєм «Галицький» ЛМР, ОСОБА_5 навчався у ліцеї з 01.09.2021 р. Виявив низький рівень розвитку загальних інтелектуальних здібностей. У навчанні не проявляв наполегливості та старанності, працював тільки при персональному зверненні. ОСОБА_5 без поважних причин навчання не пропускав та мав необхідні речі. Мати, ОСОБА_6 , успіхами сина не цікавилась, але класний керівник систематично доводив до її відома про успішність дитини. ОСОБА_6 під час очного навчання батьківські збори відвідувала. Однак на батьківських зборах у дистанційному форматі не була присутньою, оскільки у сім`ї відсутні технічні пристрої зв`язку. Ініціативи контактувати з класним керівником не проявляла, але при потребі класний керівник мав можливість донести до матері потрібну інформацію (через старшу сестру - ОСОБА_1 , бабусю ОСОБА_5 ).

Відповідно до характеристики, виданої Львівським вищим професійним училищем харчових технологій, ОСОБА_1 навчається в цьому закладі за професією агент з постачання з 01.09.2022 р. За період навчання зарекомендувала себе з позитивної сторони. До обов`язків відноситься відповідально. Уроки теоретичного та виробничого навчання відвідувала систематично. Навчається на достатньому рівні, відповідно до своїх можливостей. Рівень соціальної адаптованості середній, адекватне ставлення до педагогічних впливів. ОСОБА_1 вихована, уважна, акуратна, фізично здорова. Користується авторитетом серед одногрупників, комунікабельна, швидко знаходить спільну мову з однолітками. Батьки не цікавляться успішністю і поведінкою ОСОБА_1 .

Згідно з характеристикою, виданою СЗШ № 9 м. Львова, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , навчається у школі з 23.09.2022 р. За час навчання зарекомендував себе, як скромний стриманий, врівноважений учень. Має навчальні досягнення достатнього, середьного та низького рівня. Навчається не в повну міру своїх сил, потребує постійного контролю, не виявляє зацікавленості до вивчення окремих предметів. Має добрий загальний розвиток. До виконання громадських доручень ставиться відповідально. Мама жодного разу не контактувала з класним керівником, успіхами сина не цікавилася, батьківські збори не відвідувала.

У характеристиці, виданій ЗЗСО № 87 ЛМР ім. І.Калинець 10.11.2022 р., вказано, що ОСОБА_3 навчався у закладі з 03.10.2022 р. Зарекомендував себе, як пасивний учень, який часто пропускає навчальні заняття. Має навчальні досягнення низького рівня. Не виявляє зацікавленості до навчання, навчається погано. До виконання громадських доручень ставиться недбало. Батьки не приділяють увагу вихованню сина, погано впливають.

Відповідно до характеристики, виданої ліцеєм № 70 ЛМР 20.03.23 р. № 111-вих, ОСОБА_3 навчається у 7-Б класі з 12.12.2022 р. Хлопець систематично відвідує школу, без поважних причин не пропускає занять, проте на уроках пасивний. За цей період навчальну програму виконує на низькому рівні. Мама батьківських зборів не відвідувала, з класним керівником не контактувала, зовсім не цікавиться шкільним життям сина.

Згідно з характеристикою, виданою ЗЗСО № 87 ЛМР ім. І.Калинець 10.11.2022 р., ОСОБА_4 навчався у школі з 1 вересня 2022 р. Зарекомендував себе як учень, який безвідповідально ставиться до навчання. Систематично прогулює школу. Не виконує домашнього завдання та не працює на уроках. Невпевнений у собі, не вміє висловити власну думку. Самооцінка занижена. Самостійно застосовувати пройдений матеріал на уроці не може. Має неохайний зовнішній вигляд. Одяг інколи брудний та не відповідає сезону. Не завжди має зошити, ручку та іншу канцелярію. Батьки не приділяють належної уваги вихованню сина, погано впливають на нього.

У характеристиці, виданій ліцеєм № 70 ЛМР 20.03.23 р. № 110-вих, зазначено, що ОСОБА_4 навчається у 6-Б класі з 12.12.2022 р. Хлопець систематично відвідує ліцей, без поважних причин не пропускає занять, проте на уроках є пасивний. За цей період навчальну програму виконує на низькому рівні. Мама батьківських зборів не відвідувала, з класним керівником не контактувала, зовсім не цікавиться шкільним життям сина.

Згідно з характеристикою, виданою ЗЗСО № 87 ЛМР ім. І.Калинець 10.11.2022 р., ОСОБА_5 під час навчання у школі мав навчальні досягнення середнього та достатнього рівня. Навчається не в повну міру своїх сил, потребує постійного контролю. На уроках не завжди уважний. Виявляє помірну активність. Не виконує завдань до кінця. Має проблеми з концетрацією уваги. Учень одягається скромно, інколи ходить у брудному взутті, несвіжому одязі. Одяг не завжди відповідає віку та сезону. Шкільним приладдям забезпечений недостатньо, стан речей задовільний. На заняття часто приходить без підручників та зошитів, потребує постійного контролю за навчанням та поведінкою зі сторони вчителя. Батьки не цікавляться успіхами дитини, не реагують на зауваження класного керівника. Неодноразово учня не забирали з групи продовженого дня, тому вчителька самостійно відводила ОСОБА_5 додому. Немає постійного контролю за успішністю дитини в школі. Відповідно до характеристики, виданої ліцеєм № 70 ЛМР 20.03.23 р. № 109-вих, ОСОБА_5 навчається у 1-му класі з 02.12.2022 р. Забезпечений усім необхідним шкільним приладдям. Старанно виконує усі завдання. Емоційний, вразливий. Увага нестійка, пам`ять короткотривала, мислення конкретне, предметне.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про охорону дитинства" зазначено, що кожна дитина має право на рівень життя достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Згідно статті 12 цього Закону України "Про охорону дитинства", виховання в сім`ї є першоосновою розвитку дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Відповідно до ст.150 СК України, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватись про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Згідно із ст.141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Підстави позбавлення батьківських прав передбачені частиною першою статті 164 СК України. Зокрема, пунктом 2 частини першої статті 164 СК України визначено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Тлумачення пункту 2 частини першої статті 164 СК України дозволяє зробити висновок, що ухилення від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Відповідно до п.п.15, 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 № 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст.164 Сімейного кодексу України. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського Суду як джерело права.

Європейський суд з прав людини (рішення у справі "Хант проти України" від 07.12.2006, рішення у справі Olsson V. Sweden (№2) від 27.11.1992) нагадує, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків.

Виходячи з наведеного, позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, який застосовується при наявності негативного впливу батьків (одного з батьків) на розвиток дитини.

Згідно ч. 4.ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до позиції Верховного суду від 26 січня 2022 року у справі № 203/3505/19 (провадження № 61-14351св21), в якій суд вказав на те, що: «Позбавлення батьківських прав є виключним заходом, який тягне за собою серйозні й остаточні правові наслідки (втрата прав, заснованих на спорідненості) як для батька (матері), так і для дитини (стаття 166 СК України).

Суд може у виняткових випадках у разі доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення батьківських прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.

Отже, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише за наявності вини у діях батьків.

Верховний Суд дійшов переконання, що висновок апеляційного суду про позбавлення батьківських прав відповідачів відповідає інтересам малолітньої дитини, оскільки відповідачі ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини, а саме тривалий час не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі, а своєю негативною поведінкою показують поганий приклад і створюють небезпеку для її життя і здоров`я, не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти».

Згідно з висновком та актом оцінки потреб сім`ї/особи від 14.11.2022, складеного фахівцями відділу соціальної роботи Личаківсько-Галицького району Львівського міського центру соціальних служб, складні життєві обставини в сім`ї ОСОБА_6 спричинені ухиленням матері від виконання батьківських обов`язків. Також зазначено, що ОСОБА_6 не працює, у квартирі безлад, не дотримуються санітарно-гігієнічні норми.

Відповідно до наказу управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 15.11.2022 р. № 499 «Про взяття на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та затвердження персонального складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» зазначено про взяття на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах у відділі «Служба у справах дітей» Галицького району у зв`язку з ухиленням матері - ОСОБА_6 від виконання батьківських обов`язків з виховання дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також затверджено персональний склад міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей.

Відповідно до розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 18.11.2022 № 397 «Про тимчасове влаштування малолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 в Заклад релігійної організації «Родинний дім «Покрова» за адресою: м. Львів, Дорога Кривчицька, 19» малолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , тимчасово влаштовано в Заклад релігійної організації «Родинний дім «Покрова», який знаходиться за адресою: м. Львів, Дорога Кривчицька, 19.

Відповідно до листа Львівського районного управління поліції № 1 ГУ НП у Львівській області від 01.03.2023 р. № 4912/3723 на ОСОБА_6 було складено протоколи та постанови про адміністративні правопорушення, а саме:

-03.07.2022 за ч.1 ст.182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях);

-03.07.2022 за ч.1 ст.178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п`яному вигляді);

-21.07.2022 за ч.4 ст.184 КУпАП (вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Накладено стягнення судом);

-24.08.2022 за ч.1 ст. 184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Накладено стягнення судом);

-02.09.2022 за ч.2 ст.178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п`яному вигляді повторно протягом року. Накладено стягнення судом);

-02.09.2022 за ч.1 ст. 51 КУпАП (дрібне викрадення чужого майна. Накладено стягнення судом);

-11.09.2022 за ч.1 ст. 184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Накладено стягнення судом);

-19.10.2022 за ч.1 ст. 184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Накладено стягнення судом);

- 01.11.2022 р. за ч.2 ст. 184 КУпАП (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей повторно. Накладено стягнення судом).

Згідно з листом Закладу релігійної організації «Родинний Дім «Покрова» від

16.03.2023 р. № 01-10 вих./16 неповнолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , малолітні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , проживають та виховуються в цьому закладі з 18 листопада 2022 року. ОСОБА_6 за весь час перебування дітей в закладі, відвідувала кілька разів. Зі слів ОСОБА_3 , мама востаннє зустрічалась з ними 13.03.2023 р. ввечері, зустріч тривала близько півгодини, в зошиті відвідувань мама не розписувалась. ОСОБА_6 не контактує з вихователями та адміністрацією закладу, не цікавиться життям, здоров`ям, побутом та навчанням дітей. Кошти на утримання дітей не надає, не купує для них одяг, шкільне приладдя та інші необхідні речі.

У листі Закладу релігійної організації «Родинний Дім «Покрова» від 25.04.2023 № 01-10 вих./22 зазначено, що 21 квітня 2023 року закладом було зареєстровано ОСОБА_3 на подачу документів для оформлення ІД-паспорту громадянина України, подача документів мала відбутись 28.04.2023. Сконтактувати з ОСОБА_6 не вдалось, працівники відділу «Служба у справах дітей» Галицького району кілька разів виходили за місцем проживання ОСОБА_6 , але вона була відсутня. Документи на оформлення паспорта ОСОБА_3 не подали у зв`язку з відсутністю матері, як законного представника.

Положеннями частини четвертої статті 231 Закону України «Про охорону дитинства» зобов`язано уповноважені органи, що здійснюють соціальну роботу з сім`ями, дітьми та молоддю, в максимально короткий термін запропонувати сім`ї дитини комплекс послуг, спрямованих на мінімізацію чи повне подолання складних життєвих обставин, та сприяти поверненню дитини до батьків, інших законних представників.

Згідно ч.4 ст.19 Сімейного кодексу України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Відповідно до ч.5 ст.19 Сімейного кодексу України, орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно п.3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого Постановою КМ України від 24 вересня 2008 р. N 866, органами опіки та піклування є районні, районні у містах Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад (далі - органи опіки та піклування), які провадять діяльність із соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі забезпечення їх права на виховання у сім`ї, надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, із захисту особистих, майнових і житлових прав дітей.

Органи опіки та піклування провадять свою діяльність, пов`язану із захистом прав дитини, з дотриманням принципу - забезпечення найкращих інтересів дитини.

08.05.2023 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради видано висновок № 260001-вих-54676 про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_6 відносно дітей.

Враховуючи наведене, суд вважає, що ухилення від батьківських обов`язків по вихованню дитини - це акт свідомої поведінки, оскільки особа має реальну можливість виконати його, але не вчиняє відповідних дій. Встановлені обставини переконують суд у тому, що відповідач не бажає виконувати батьківські обов`язки щодо своїх дітей, не цікавиться їхнім навчанням, станом здоров`я, не піклується про їхній фізичний і духовний розвиток, підготовку до самостійного життя, не виявляє інтересу до них.

Таким чином, досліджені судом докази доводять факт тривалого невиконання ОСОБА_6 батьківських обов`язків по утриманню та вихованню неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . Тому суд вважає, що позов слід задовольнити та позбавити відповідача батьківських прав відносно неповнолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітніх ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Частиною 2 ст. 182 СК України встановлено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За положеннями ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Відповідно до статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Враховуючи наведене та те, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити та стягнути з відповідача на користь закладу, в якому перебуватимуть діти чи фізичних осіб, у разі влаштування в сімейні форми виховання, аліменти на утримання її неповнолітньої доньки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітніх синів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та малолітніх синів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у твердій грошовій сумі у розмірі 7082,50 грн. (по 1416,5 грн. на кожну дитину) щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду, тобто з 16.05.2023 року і до досягнення старшою дитиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повноліття, а після того - за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Згідно з ст. 430 ч. 1 п. 1 ЦПК України рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Відповідно до положень ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору.

Згідно з ч. 3 ст. 6 3 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Таким чином, з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 5368 грн.

Керуючись ст.ст. 258,259, 263 -265, 351-355 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Галицької районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування (адреса: 79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1, ЄДРПОУ 20847537), в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_3 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), малолітніх ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) до ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Заклад релігійної організації «Родинний Дім «Покрова» (адреса: 79014, м. Львів, вул. Дорога Кривчицька, 19, ЄДРПОУ: 35009541); Львівський міський центр соціальних служб (адреса:79008, м. Львів, вул. Театральна, 10, ЄДРПОУ: 34522157) про позбавлення батьківських прав - задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітніх синів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та малолітніх синів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Стягнути з ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь закладу, в якому перебуватимуть діти чи фізичних осіб, у разі влаштування в сімейні форми виховання, аліменти на утримання її неповнолітньої доньки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітніх синів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та малолітніх синів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у твердій грошовій сумі у розмірі 7082,50 грн. (по 1416,5 грн. на кожну дитину) щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду, тобто з 16.05.2023 року, і до досягнення старшою дитиною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повноліття, а після того - за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Стягнути з ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 5368 грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Львівського апеляційного суду. Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.Є. Радченко

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено26.10.2023
Номер документу114370378
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —461/3668/23

Рішення від 17.10.2023

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні