Справа № 471/1075/23
Провадження №2/471/252/23
Номер рядка звіту 70
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" жовтня 2023 р.
Братський районний суд Миколаївської області
у складі:
головуючого судді - Гукової І.Б.,
за участю секретаря - Холоденко І.Ю.,
представник позивача - ОСОБА_1 ,
відповідача - ОСОБА_2 ,
представника третьої особи - Калько А.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування Новомар`ївської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулась до суду з позовною заявою про визнання батьківства.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він проживав в незареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . За час спільного проживання однією сім`єю вони перебували у відносинах, що притаманні подружжю, вели спільне господарство, формували спільний бюджет, народили спільну дитину, були пов`язані спільним побутом, взаємоповагою, виявляли подружні відносини перед друзями та знайомими, мали спільне місце проживання. За час спільного проживання з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в них народився син ОСОБА_5 , проте батько дитини записаний відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. Наразі він бажає внести відомості щодо свого батьківства до актового запису, однак, у зв`язку зі смерті ОСОБА_4 у позасудовому порядку зробити це немає можливості. Тому вимушений звернутися до суду із вказаним позовом.
Під час судового засідання представник позивача підтримала позовні вимоги.
Відповідач під час судового засідання позовні вимоги визнала, суду пояснила, що вона є матір`ю померлої ОСОБА_4 її донька тривали час проживала однією сім`єю. Як чоловік та жінка з позивачем, у них народилася дитина, син ОСОБА_5 . Чому позивач не записаний батьком дитини. Їй не відомо. Після смерті доньки, постало питання щодо внесення змін до актового запису про батьківство дитини, однак у позасудовому порядку вирішити це питання не є можливим.
Представник третьої особи не заперечувала щодо задоволення позову.
Дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини та відповідні правовідносини.
Згідно ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Оскільки відповідач в підготовчому судовому засіданні визнала позовні вимоги, тому суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, в зв`язку з чим є підстави для ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення по справі.
Частиною першою статті 3 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною 27 лютого 1991 року, дата набуття чинності для України 27 вересня 1991 року) визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
У статті 125 СК України передбачено, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини.
Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 СК України, походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно з ч. 1 ст. 135 СК України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Відповідно до ст. 128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодекс.
Згідно з пп. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені Наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 року №96/5, та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за №55/18793, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Пунктом 2.16.4 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання передбачено, що на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Відповідно до ст. 128 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Вирішуючи питання про доведеність факту кровного споріднення між позивачем і дитиною суд виходить з наступного.
Для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства.
Під час судового засідання свідок ОСОБА_7 суду показала, що подружжя ОСОБА_3-ОСОБА_2 вона знає, так як проживають в одному селі. Подружжя спільно виховувало сина ОСОБА_5 .
Таким чином, зібрані у справі докази, а саме довідка про склад сім`ї № 146 від 22 липня 2023 року, характеристика позивача з місця проживання, фотографії та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позовної заяви ОСОБА_3 про визнання батьківства по відношенню до дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст.ст. 259, 264, 265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування Новомар`ївської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визнання батьківства- задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 батьком ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Внести зміни до актового запису № 5 від 21 лютого 2011 року складеного Володимирівською сільською радою Знам`янського району Кіровоградської області про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зазначивши ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 батьком.
Судові витрати слід залишити за позивачем.
Позивач: ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 .
Третя особа: Орган опіки та піклування Новомар`ївської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області, місце знаходження: вул. Данила Галицького, 24, с. Новомар`ївка Вознесенського району Миколаївської області, ЄДРПОУ 04337848.
На рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду.
Повний текст рішення виготовлено 24.10.2023 року.
СуддяІ.Б. Гукова
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2023 |
Оприлюднено | 27.10.2023 |
Номер документу | 114382641 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Гукова І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні