Ухвала
від 19.10.2023 по справі 461/6468/23
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6468/23

Провадження № 1-кс/461/5835/23

УХВАЛА

про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи

19.10.2023 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12023140000000808 від 18.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України, погодженим прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку у автомобілі марки КРАЗ 260 д.н.з НОМЕР_1 , власником якого являється ФГ «ОСОБА_6» ЄДРПОУ НОМЕР_2, з метою відшукання та вилучення незаконно видобутого піску, в разі наявності дозвільних документів на видобуток (ліцензій, гірничих відводів тощо), листів погоджень, щодо видобутку піску на земельних ділянках з кадастровими номерами: 4622481200:06:000:0048, 4622481200:06:000:0047 4622481200:06:000:0049; усіх документів щодо реалізації піску, в тому числі, але не виключно договорів, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних тощо; розрахунків із покупцями; грошових коштів отриманих в результаті реалізації незаконно видобутого піску; чорнових записів; флеш-накопичувачів, інших засобів зберігання інформації на яких міститься інформація щодо реалізації піску; мобільних телефонів фігурантів та інших речей та документів, що підтверджують факт видобутку піску на вказаних земельних ділянках, їх перевезення та реалізації та які мають значення для досудового розслідування.

Подане клопотання мотивує тим, що відшукання та встановлення вищевказаних речей та документів має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що їх встановлення та вилучення надасть можливість перевірити законність видобутку піску, встановлення його фактичних об`ємів, відібрання зразків для дослідження та в подальшому встановлення наявності заподіяної шкоди, шляхом проведення інженерно-екологічних експертиз, а також можливість використовувати їх як докази у цьому кримінальному провадженні, мати постійний доступ до них з метою використання під час доказування вчинення кримінального правопорушення та унеможливлення їх зміни, або знищення.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримала у повному обсязі, просить клопотання задовольнити.

Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управління Головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023140000000808 від 18.05.2023, за фактом незаконного видобутку групою осіб за попередньою змовою, корисних копалин місцевого значення, за ознаками кримінальних правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частина 2 ст.234 КПК України передбачає, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Частиною 3 ст. 234 КПК України визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Згідно ч.4 ст.234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Згідно з ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, У відповідності до матеріалів, що слугували підставою для внесення відомостей до ЄРДР встановлено, що УСР у Львівській області ДСР НП України отримано інформацію про те, що низка суб`єктів підприємницької діяльності, залучивши інших невідомих осіб, без належного отримання дозвільних документів систематично вчиняють незаконне видобування корисних копалин.

З`ясовано, що працівники ФГ «ОСОБА_6» (ЄДРПОУ НОМЕР_2), зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2, корпус В, основний вид діяльності: Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, за попередньою змовою із іншими суб`єктами підприємницької діяльності та невідомими на даний час особами, об`єднані єдиним планом, реалізують злочинний умисел спрямований на особисте збагачення, використовуючи при цьому свої злочинні зв`язки, діючи самовільно всупереч вимогам екологічного законодавства в сфері встановлених правил надрокористування, здійснюють незаконний видобуток корисних копалин, які в подальшому реалізовують суб`єктам підприємницької діяльності та фізичним особами за готівку, а отримані кошти розподіляють між собою. Незаконний видобуток корисних копалин здійснюють на земельних ділянках з кадастровими номерами: 4622481200:06:000:0048 власником якої являється ОСОБА_6 , 4622481200:06:000:0047 власником якої являється ОСОБА_7 , 4622481200:06:000:0049 власником якої являється ОСОБА_8 .

Транспортування незаконно видобутих корисних копалин здійснюється автомобілем марки: КРАЗ 260 д.н.з НОМЕР_1 , який належить ФГ «ОСОБА_6» на площадку розташовану за адресою: АДРЕСА_2 (координати НОМЕР_3).

До вказаної злочинної схеми може бути причетним директор ФГ «ОСОБА_6», ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель: АДРЕСА_1 . Підприємницьку діяльність здійснює за адресою: АДРЕСА_2 .

Будучи допитаний у якості свідка ОСОБА_9 , повідомив про можливе вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_6 .

Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження проведеними слідчими (процесуальними) діями підтверджено фактичний видобуток піску на вищевказаних ділянках за допомогою техніки, що належить фігуранту.

Слідчий у своєму клопотанні зазначає, що на даний час для проведення подальшого досудового розслідування та виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України, необхідним є відшукання та вилучення незаконно видобутого піску, в разі наявності дозвільних документів на видобуток (ліцензій, гірничих відводів тощо), листів погоджень, щодо видобутку піску на земельних ділянках з кадастровими номерами: 4622481200:06:000:0048, 4622481200:06:000:0047 4622481200:06:000:0049; усіх документів щодо реалізації піску, в тому числі, але не виключно договорів, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних тощо; розрахунків із покупцями; грошових коштів отриманих в результаті реалізації незаконно видобутого піску; чорнових записів; флеш-накопичувачів, інших засобів зберігання інформації на яких міститься інформація щодо реалізації піску; мобільних телефонів фігурантів та інших речей та документів, що підтверджують факт видобутку піску на вказаних земельних ділянках, їх перевезення та реалізації та які мають значення для досудового розслідування.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вищевказані документи, речі, грошові кошти можуть зберігаються у автомобілі марки КРАЗ 260 д.н.з НОМЕР_1 , який належить ФГ «ОСОБА_6».

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні іншому володінні особи; слідчий звернувся з клопотанням з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення.

В ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку слідчий суддя не має можливості перелічувати досліджені ним докази та оцінювати їх. Це прямо випливає зі змісту ст. 222 КПК України та ст. 387 КК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора) та передбачену за це кримінальну відповідальність. Згідно з ч. 3 ст. 236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук повинна бути пред`явлена з наданням копії перед початком обшуку особі, яка володіє житлом чи іншим володінням. Зазначення в ухвалі про дозвіл на обшук переліку досліджених чи оцінених доказів на підставі яких слідчим суддею прийнято це процесуальне рішення - зробить можливим протизаконний доступ невизначеного кола осіб до відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора).

Існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінальних правопорушень такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Метою та підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.

Слідчий довів, що існують наявні достатні підстави вважати, що зазначені речі, документи та предмети мають істотне значення для цілей досудового розслідування як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами, отриманими в ході здійснення досудового розслідування, тому сторона обвинувачення вважає, що на даному етапі обшук є найбільш доцільним та ефективним способом забезпечення отримання доказів.

Слідчий в судовому засіданні довів, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.

Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для проведення обшуку, достатність доказів, наслідки обшуку, розумність та співрозмірність обшуку завданням кримінального провадження, характер розслідування, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів - слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №12023140000000808 від 18.05.2023, дозвіл на проведення обшуку у автомобілі марки КРАЗ 260 д.н.з НОМЕР_1 , власником якого являється ФГ «ОСОБА_6» ЄДРПОУ НОМЕР_2, з метою відшукання та вилучення незаконно видобутого піску, в разі наявності дозвільних документів на видобуток (ліцензій, гірничих відводів тощо), листів погоджень, щодо видобутку піску на земельних ділянках з кадастровими номерами: 4622481200:06:000:0048, 4622481200:06:000:0047 4622481200:06:000:0049; усіх документів щодо реалізації піску, в тому числі, але не виключно договорів, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних тощо; розрахунків із покупцями; флеш-накопичувачів, інших засобів зберігання інформації на яких міститься інформація щодо реалізації піску; мобільних телефонів та інших речей та документів, що підтверджують факт видобутку піску на вказаних земельних ділянках, їх перевезення та реалізації та які мають значення для досудового розслідування.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.

Обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_10 .

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення19.10.2023
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу114384849
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —461/6468/23

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 19.10.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 19.10.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 19.10.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 19.10.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 19.10.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні