9/269-07-7808
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"07" листопада 2007 р.Справа № 9/269-07-7808
За позовом: Прокурора Кілійського району Одеської області в інтересах держави в особі Кілійської міської ради
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Фабрика хороших вікон”
про розірвання договору оренди
Суддя Бакланова Н.В.
Представники:
Від прокуратури: Лянна О.А. посв. №98 від 04.11.1998р.
Від позивача: Чернишов Ф.М. дов. №371 від 24.04.2007р.;
Від відповідача: - не з'явився;
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Кілійського району Одеської області в інтересах держави в особі Кілійської міської ради звернувся до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Фабрика хороших вікон” з позовом про розірвання тимчасового договору оренди від 20.02.2006р. №52.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, однак його представник у судове засідання не з'явився, витребуваний судом відзив на позов не надав. Справа розглядається в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
20 січня 2006 року ТОВ „Фабрика хороших вікон" звернулася до Кілійської міської ради з листом, в якому просила надати в довгострокову оренду земельну ділянку площею 34І70 кв. м. по вул. Новой, 11 м. Кілія, на якій розташовані споруди і будівлі, які належать ТОВ „Фабрика хороших вікон" на праві власності.
На підставі цього листа Кілійська міська рада дала згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки в оренду ТОВ „Фабрика хороших вікон" від 17.02.06 року.
20 лютого 2006 року між Кілійською міською радою і ТОВ „Фабрика хороших вікон" був укладений договір на оренду землі, якій передбачав щомісячну оренду плату в розмірі 2867,82 грн
На протязі певного часу на рахунок Кілійської міської ради гроші за оренду землі не надходили.
За номером 293/27 від 28 березня 2007 року на адресу ТОВ „Фабрика хороших вікон” був направлений лист-претензія, але відповідь Кілійська міська рада не отримала.
Ст. 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктами плати за землю є земельні ділянки. Плата за землю сплачується відповідно до Закону.
Ці норми матеріального права указують на обов'язок ТОВ „Фабрика хороших вікон" сплачувати орендну плату на умовах оренди землі.
В зв'язку з тим, що ТОВ „Фабрика хороших вікон" не виконала жодних умов договору оренди землі та не сплачувала орендну плату, Кілійська міська рада 20 вересня 2007 року на черговій сесії прийняла рішення про розірвання договору оренди з ТОВ „Фабрика хороших вікон".
Прокурор Кілійського району виступаючи с позовом на користь Кілійської міської ради, виходить з того що в даному випадку порушуються інтереси держави в особі органу місцевого самоврядування, у зв'язку з тим, що несплата орендної плати за землю відображається на дохідних частинах обласного, районного та міського бюджетів.
Заслухавши пояснення представника прокуратури та позивача, оцінивши наявні в матеріалах та досліджені в судовому засіданні докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки відповідно до Земельного кодексу України справляння плати за землю віднесено до компетенції міської ради, і, отже, її уповноважено виконувати певні функції держави у конкретних правовідносинах, то прокурор вправі звернутися до господарського суду в інтересах держави з відповідним позовом, зазначивши позивачем міську раду.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України “Про оренду землі”, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
У відповідності зі ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання зобов'язані виконувати господарські зобов'язання належним чином, у відповідності з законом, іншими правовими актами, договором.
Відповідно до вимог ст. ст. 3, 12, 19 Закону України “Про оренду землі”, оренда землі –це засноване на договорі строкове володіння і користування земельною ділянкою, яке повинно бути платним.
Згідно ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Згідно ст. 19 Закону України “Про плату за землю” розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.
Згідно ст. 32 Закону України “Про оренду землі” на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
Відповідно до ст.34 цього Закону у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до положень пункту 3 ст. 291 Господарського кодексу України, на вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму.
Ч. 2 ст. 651 Цивільного кодексу України вказує, що договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. При цьому істотними є порушення стороною договору, коли друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Позивачем належним чином доведено факт існування заборгованості відповідача.
Стаття 13 Цивільного Кодексу України передбачає, що цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.
Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені наявними в справі доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок відповідача
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Розірвати тимчасовий договір оренди від 20.02.2006р. №52, укладений між Кілійською міською радою і ТОВ „Фабрика хороших вікон";
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Фабрика хороших вікон” (68600, Одеська область м. Ізмаїл вул. Суворова, 59/4, Код ЄДРПОУ 33287904)
- до державного бюджету України, одержувач ГУДКУ у Одеській області МФО 828011, р/р 31114095700008, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області, ЄДРПОУ 23213460 - держмито в сумі 85 /вісімдесят п'ять/ грн. 00 коп.
- на користь державного бюджету, одержувач ГУДКУ у Одеській області р/р 31217259700008, МФО 828011, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області ЄДРПОУ 23213460 –витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 118 /сто вісімнадцять/ грн. 00 коп.
Рішення набирає чинності в порядку ст. 85 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Бакланова Н.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1143868 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бакланова Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні