Ухвала
від 23.10.2023 по справі 910/16212/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

м. Київ

23.10.2023Справа № 910/16212/23Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергодарбудмеханізація»

про визнання відсутнім права

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергодарбудмеханізація», в якому просило припинити дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергодарбудмеханізація», що порушують права Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» шляхом визнання відсутнім права у Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергодарбудмеханізація» вимагати від Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» виконання грошових зобов`язань за договором поставки від 28.05.2021 № 28/05.21-Б, укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Енергодарбудмеханізація».

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Відповідно до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Положеннями статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У статті 7 Закону України «Про державний бюджет на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року встановлено в розмірі 2684 грн.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як слідує зі пред`явлених позовних вимог, позивач просить суд визнати відсутнім право відповідача вимагати від позивача виконання грошових зобов`язань за договором, тобто дана позовна вимога має майновий характер.

Зважаючи на наведене, позивачу необхідно визначитися з сумою грошових зобов`язань, щодо якої позивач просить визнати відсутнім право, оскільки наведене позивачем формулювання позовної вимоги має невизначений характер.

Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову. Дана правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 у справі № 907/9/17.

Будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19, в якій також зазначено, що майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.

Отже, після визначення ціни позову позивачу необхідно сплатити судовий збір у передбаченому чинним законодавством розмірі, а саме 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки вказана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам Господарського процесуального кодексу України, вона підлягає залишенню без руху.

Поряд із цим, приймаючи до уваги, що позовна заява направлена до суду засобами поштового зв`язку 14.10.2023 та надійшла до суду 18.10.2023, суд уважає за необхідне звернути увагу позивача на наступному.

Із 18.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», яким, зокрема, викладено частину 6 статті 6 ГПК України в такій редакції: «Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.».

Таким чином, позивач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.

Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» без руху.

Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна «Столиця-Сервіс» подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали докази сплати судового збору в установленому чинним законодавством розмірі.

Звернути увагу позивача на обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання: 23.10.2023 року.

Суддя К.В. Полякова

Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено26.10.2023
Номер документу114388752
СудочинствоГосподарське
Сутьвизнання відсутнім права

Судовий реєстр по справі —910/16212/23

Ухвала від 31.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні