ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
підготовчого засідання суду
про відкриття провадження у справі про банкрутство
"23" жовтня 2023 р.м. ОдесаСправа № 916/3718/23Господарський суд Одеської області у складі судді Райчевої Світлани Іванівни,
при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.
дослідивши матеріали заяви (вх. ГСОО №423323 від 28.08.2023 р.) Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; код ЄДРПОУ 14360570) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102),
Учасники справи у судове засідання не з`явилися;
Суть заяви.
Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк" звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН", посилаючись на заборгованості останнього у розмірі 568 804 558,36 грн. та на положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Процесуальні дії суду.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.08.2023 р. заяву (вх. ГСОО №423323 від 28.08.2023 р.) Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; код ЄДРПОУ 14360570) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102) прийнято та призначено до розгляду у підготовчому засіданні господарського суду на "06" жовтня 2023 р. об 11:00 год.
Однак, судове засідання 06.10.2023 р. об 11:00 год. не відбулося, про що свідчить наявна у матеріалах справи довідка секретаря судового засідання.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 10.10.2023 р. справу №916/3718/23 призначено до розгляду у підготовчому засіданні господарського суду на "23" жовтня 2023 р. о 14:00 год.
З`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі.
Частиною 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).
Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно ч. 2 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Відповідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Частиною 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 10.10.2023 р. справу №916/3718/23 призначено до розгляду у підготовчому засіданні господарського суду на "23" жовтня 2023 р. о 14:00 год.
Про розгляд підготовчого засідання суду, учасники справи були повідомлені шляхом надсилання копії ухвали до електронного кабінету користувача підсистеми «Електронний суд» та засобами поштового зв`язку, про що свідчить наявна у матеріалах справи довідка про доставку Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк".
З офіційного сайту АТ "Укрпошта" (трекінг номер відправлення 0600228544849) Судом встановлено, що копія ухвали Господарського суду Одеської області від 10.10.2023 р. про призначення заяви (вх. ГСОО №423323 від 28.08.2023 р.) до розгляду у підготовчому засіданні господарського суду на 23.10.2023 р. о 14:00 год. у справі №916/3718/23, Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" - не отримана.
Згідно п. 4 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Крім того, господарський суд зазначає, що у зв`язку з поверненням за зворотною адресою Господарського суду Одеської області копій процесуальних документів суду, направлених на юридичну адресу, Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН", а саме: 73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2, що підтверджується наявним у матеріалах справи поштовим поверненням та з метою додаткового повідомлення про дату, місце та час судового засідання у справі №916/3718/23 про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" банкрутом, господарським судом було розміщено відповідне оголошення на сторінці Господарського суду Одеської області (у розділі "Громадянам"/"Оголошення про виклик") на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua., про що свідчить наявний у матеріалах справи витяг з журналу реєстрації публікації в мережі Інтернет (вих. ГСОО №916/3718/23/40072/23 від 13.10.2023 р.).
Дослідивши матеріали заяви (вх. ГСОО №423323 від 28.08.2023 р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" у підготовчому засіданні, господарським судом встановлено наступне.
11.08.2008 р. між Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" було укладено Кредитний договір №2А238Д.
За умовами вказаного договору Акціонерне товариством Комерційний банк "ПриватБанк" зобов`язується надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" кредит на суму 3 267 000,00 доларів США на строк до 25.08.2010 р. (п.п. А.1.- А.4.).
Крім того, пунктами А.5. - А.8 кредитного договору №2А238Д визначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" взяло на себе обов`язок повернути кредит та сплачувати проценти у розмірі 14% річних за користування кредитними коштами, датою сплати процентів за користування кредитом є 10 (десятий) календарний день кожного місяця, починаючи з моменту укладення вказаного правочину. Для забезпечення виконання зазначених у Договорі зобов`язань між Заявником та Боржником було укладено Договір застави цільових облігацій емітованих ТОВ «Офпродів».
10.10.2008 р. між Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" було укладено додаткову угоду №1 до кредитного договору №2А238Д від 11.08.2008 р. Відповідно до якої строк сплати нарахованих процентів за користування кредитними коштами з 10.10.2008 р. по 09.04.2009 р. Боржник зобов`язаний сплатити у строк не пізніше 10.04.2009 р.
18.02.2009 р. між Заявником та Боржником було укладено додаткову угоду №2 до кредитного договору №2А238Д від 11.08.2008 р. Згідно якої для забезпеченням виконання зазначених у Договорі зобов`язань було укладено договір застави майнових прав на нежитлове приміщення №2А238Д-ДЗ від 18.02.2009 р. та відстрочено строк сплати нарахованих процентів за користування кредитними коштами з 10.10.2008 р. по 09.07.2009 р. до 10.07.2009 р.
З наданих до суду документів, а саме платіжного доручення №378 від 13.08.2008 р. вбачається, що Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" було виконано взяті на саме зобов`язання за кредитним договором №2А238Д від 11.08.2008 р. та перераховано Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" грошові кошти у розмірі 3 267 000,00 доларів США.
У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство, АТ КБ "ПриватБанк" зазначило, що Боржником було здійснено два платежі в рахунок часткового погашення заборгованості за нарахованими процентами за кредитним договором №2А238Д від 11.08.2008 р. у сумі 35 574,00 доларів США від 10.09.2008 р. та 38 115,00 доларів США від 10.10.2008 р., що підтверджується наявною у матеріалах справи випискою з банківського рахунку.
У зв`язку із порушенням Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" умов вищевказаного Договору, Банк звернувся до Господарського суду міста Києва із позовною заявою про стягнення основної заборгованості, процентів за користування кредитними коштами та пені за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання за кредитним договором №2А238Д від 11.08.2008 р.
Рішенням Господарського суду міста Києва у справі №910/6002/14 від 02.06.2014 р. позовні вимоги Банку задоволено у повному обсязі та ухвалено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" заборгованість за Договором у сумі 3 267 000,00 доларів США; заборгованість за процентами у сумі 3 797 524,50 доларів США; пеню за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання у сумі 2 820 680,50 доларів США та сплачений Позивачем судовий збір у розмірі 71 253,00 грн.
На виконання вказаного рішення видано виконавчий документ (судовий наказ) 23.06.2014 р.
За вказаним виконавчим документом, державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Рубель І.В. було відкрито виконавче провадження № 44112542.
Постановами державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Рубель І.В. від 04.03.2019 р. та 22.06.2022 р. виконавчий документ (наказ Господарського суду міста Києва від 23.06.2014 р.) в межах виконавчого провадження № 44112542 постановлено повернути стягувачу - Публічному акціонерному товариству Комерційний банк "ПриватБанк", на підставі положень п. 9 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження», а саме законом встановлено заборону щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо в нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.
22.05.2017 р. Публічне акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" звернулось до господарського суду Херсонської області із позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Астон" про стягнення заборгованості за кредитним договором в сумі 5 660 736,20 долл США, що в еквіваленті становить 152 670 055,31 грн.
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 25.07.2017 р. ухвалено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Астон" на користь Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" 3 219 447,00 доларів США, що у еквіваленті складає 86 828 485,49 грн. - заборгованість по процентах за користування кредитними коштами; 2 441 289,20 доларів США, що у еквіваленті складає 65 841 569,72 грн. - пеня за прострочку кредитних зобов`язань та 240 000 грн. витрати по оплаті судового збору.
На виконання вказаного рішення видано виконавчий документ (судовий наказ) №923/454/17 від 08.08.2017 р.
За вказаним виконавчим документом, державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Єжовим М.В. 07.11.2017 р. було відкрито виконавче провадження № 55083503.
Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Єжова М.В. від 29.03.2018 р. виконавчий документ (наказ Господарського суду Херсонської області № 923/454/17 від 08.08.2017 р.) в межах виконавчого провадження № 55083503 постановлено повернути стягувачу - Публічному акціонерному товариству Комерційний банк "ПриватБанк", на підставі положень п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
З наданих суду документів та доказів вбачається, що Заявник неодноразово звертався до державних органів примусового виконання рішень із вказаними виконавчими документами (судовий наказ Господарського суду міста Києва від 23.06.2014 р.; судовий наказ Господарського суду Херсонської області № 923/454/17 від 08.08.2017 р.), однак на підставі положень п. 9 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження», а саме якщо законом встановлено заборону щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо в нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення, вказані виконавчі документи було повернуто Заявнику, про що свідчать наявні у матеріалах справи Постанови про повернення виконавчих документів, а саме:
- Постанова від 04.03.2019 р. у межах виконавчого провадження №56775455;
- Постанова від 22.06.2020 р. у межах виконавчого провадження №59954534.
Заявник зазначає, що станом на дату звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі Боржник взяті на себе зобов`язання за кредитним договором №2А238Д від 11.08.2008 р. - не виконав, а заходи примусового виконання не призвели до погашення заборгованості.
Таким чином, господарським судом встановлено, що станом на дату звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН"перед Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" за кредитним договором №2А238Д від 11.08.2008 р. становить 568 804 558,36 грн.
Господарський суд враховує, що ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляду іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Подання відзиву на заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" про відкриття провадження у справі про банкрутство є правом сторони, яким Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" - не скористалось.
Відповідно до ч. 4 ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства відсутність відзиву на заяву про відкриття провадження у справі не перешкоджає провадженню у справі.
Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі. Господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Таким чином, господарським судом встановлено, що станом на дату проведення підготовчого засідання спір між кредитором і боржником за заявленим боргом відсутній, заборгованість не погашена, законодавчі заборони щодо відкриття провадження у даній справі відсутні.
Враховуючи викладене, суд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та визнання вимог заявника у сумі 568 804 558,36 грн., що підлягають задоволенню у четверту чергу задоволення вимог кредиторів.
Господарський суд зазначає, що Заявником у даній справі понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 26 840, 00 грн. та авансуванням винагороди арбітражного керуючого у розмірі 60 300,00 грн., що підтверджується наявними у матеріалах справи платіжною інструкцією №PROM3BMJO5 від 23.08.2023 р. та меморіальним ордером №N7IOKFMTX від 18.07.2023 р.
Відповідно до абз. 4 п. 1 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства витрати пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Введення процедури розпорядження майном боржника.
Згідно ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
Частиною 1 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Статтею 44 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Керуючись положення п. 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк" просить суд призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №2042 від 10.11.2021 р.), оригінал заяви про участь у справі додано до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Додатками до заяви про участь у справі №916/3718/23, арбітражним керуючим надано копії наступних документів: диплому про вищу освіту; свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю; витяг про відсутність незнятої чи непогашеної судимості; свідоцтва про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №2042 від 10.11.2021 р.; договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №ДЦВАК від 05.05.2023 р.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича, суд враховує, що арбітражний керуючий інформує суд про відсутність судимості за вчинення корисливих злочинів; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; не здійснював раніше управління Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН"; не здійснював повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), яких Боржником був стороною виконавчого провадження; не має заборони виконувати повноваження керуючого реструктуризацією відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, не є особою якій було відмовлено у допуску до державної таємниці.
Підстави для відмови у призначенні арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича, кандидатура якої запропонована Ініціюючим кредитором, розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" - відсутні.
Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд вводить процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН", призначає розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №2042 від 10.11.2021 р.) та встановлює грошову винагороду розпоряднику майном Боржника у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" на депозитний рахунок Господарського суду Одеської області.
Відповідно до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним. Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника. Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Підпунктом 17.8 п. 17 Перехідних положень ГПК України передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи оприлюднення інформації щодо справи, визначеної цією редакцією Кодексу, на офіційному веб-порталі судової влади України здійснюється в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему документообігу суду. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
У газеті „Голос України" (№42 (7048) від 01.03.2019р.) опубліковано повідомлення про відкликання Державною судовою адміністрацією України оголошення, опублікованого в газеті „Голос України" (№229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, оголошення про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до ч. 5 розділу XIV "Надання інформації на веб-порталі" Змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010р. №30, на сайті Верховного Суду на веб-порталі у випадках, передбачених Законом публікуються наступні відомості про справу про банкрутство, що підлягають офіційному оприлюдненню, або посилання на них: оголошення про порушення справи про банкрутство.
Враховуючи зазначене господарський суд оприлюднює на офіційному веб-порталі Верховного Суду оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН".
Керуючись ст.1, 2, 28, 30, 39, 41, 44, 45, п. 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102).
2. Визнати конкурсні грошові вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; код ЄДРПОУ 14360570) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102) у сумі 568 804 558,36 грн., та витрати у сумі 87 140,00 грн. понесені у зв`язку із сплатою судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого.
Встановити наступну черговість задоволення вимог Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк":
- 87 140,00 грн. - перша черга задоволення вимог кредиторів;
- 376 381 693,19 грн. - четверта черга задоволення вимог кредиторів;
- 192 422 865,17 грн. - шоста черга задоволення вимог кредиторів.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102) строком на 170 календарних днів до 24.03.2024 р.
5. Призначити розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102) арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №2042 від 10.11.2021 р.).
6. Встановити грошову винагороду розпоряднику майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих Акціонерним товариством Комерційний банк "ПриватБанк" на депозитний рахунок Господарського суду Одеської області.
7. Протягом процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права приймати рішення про:
реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника;
створення господарських товариств або участь в інших господарських товариствах;
створення філій та представництв;
виплату дивідендів;
проведення боржником емісії цінних паперів;
вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника;
відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачу в заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства;
надання позик (кредитів), надання поруки, гарантій, а також передачу в довірче управління майна боржника.
8. Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна приймають рішення про:
участь боржника в об`єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об`єднаннях юридичних осіб;
передачу нерухомого майна в оренду;
одержання позик (кредитів).
У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту формування комітету кредиторів) вчиняти значні правочини, вчинення яких не заборонено цим Кодексом.
У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту обрання комітету кредиторів) здійснювати продаж істотних активів боржника.
9. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
10. Визначити наступні дати у даній справі:
- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду до 27.11.2023 р.
- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців до 06.12.2023 р.
- дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а саме до 15.12.2023 р.
11. Оприлюднити на офіційному веб-порталі Верховного Суду оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2; код ЄДРПОУ 32620102).
12. З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство:
- пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі;
- пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом;
- арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство;
- корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;
- задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється;
- рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.
13. Попереднє засідання суду призначити на "06" грудня 2023 р. об 11:00 год., про що повідомити учасників справи.
Засідання суду відбудеться у приміщенні Господарського суду (м. Одеса, просп. Шевченка, 29), зал судових засідань № 9 (4-й поверх) тел. /0482/ 307-997.
14. Зобов`язати розпорядника майном боржника арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича надати суду відзиви на заяви кредиторів; письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду їх грошових вимог та докази їх отримання кредиторами; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч. 2 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства та докази повідомлення органів державної виконавчої служби, приватних виконавців, у яких на виконанні перебувають виконавчі провадження, стороною яких є Боржник, про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч.2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження".
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її постановлення згідно ч.12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 24 жовтня 2023 року.
Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": Акціонерному товариству Комерційний банк "ПриватБанк"; арбітражному керуючому Слостіну А.Г.
Копію ухвали в електронному вигляді надіслати: Приватному виконавцю Солонько М.М. (ІНФОРМАЦІЯ_1 ); Дніпровському відділу державної виконавчої служби у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_dn@ks.ks.dvs.gov.ua); Головному управлінню ДПС в Одеській області (od.official@tax.gov.ua); Управлінню державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (udr@omr.gov.ua); Херсонському міському суду Херсонської області (inbox@ksm.ks.court.gov.ua); Головному управлінню ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (kherson.official@tax.gov.ua).
Копію ухвали надіслати: Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія АСТОН" (73035, м. Херсон, пров. Янтарний, буд. 2).
Суддя С.І. Райчева
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2023 |
Оприлюднено | 26.10.2023 |
Номер документу | 114389139 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні