Справа № 472/915/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2023 року смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі суду№3смт.Веселинове клопотаннязахисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 провідвід суддіВеселинівського районногосуду Миколаївськоїобласті ОСОБА_5 від розглядукримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190001042 від 22.09.2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2023 року до Веселинівського районного суду Миколаївської області надійшло кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190001042 від 22.09.2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України.
19 жовтня 2023 року до суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 від розгляду вказаного кримінального провадження, оскільки з обвинувального акту: « ОСОБА_3 ….діючи…. в інтересах СФГ «Володимир» (Код ЄДРПОУ 31448432) з метою отримання ним прибутку як приватним суб`єктом господарювання, незаконно передала в користування земельні ділянки…». Як вбачається із Статуту СФГ «Володимир» (Код ЄДРПОУ:31448432), яке нібито отримало прибуток, членом вказаного господарства є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка в свою чергу займає посаду помічника в.о. голови Веселинівського районного суду Миколаївської області судді ОСОБА_7 . З метою забезпечення вільності судді, неупередженості до учасників процесу, запобіганню впливу на суддю, а також забезпечення прийняття незалежного рішення, вважає, що є всі об`єктивні підстави для відводу судді ОСОБА_5 , що дасть можливість усунення у стороннього спостерігача сумнівів у неупередженості судді, а також, у сприянні підтримці до зростання довіри суспільства, представників юридичної професії і сторін у справі до об`єктивності суддів та судових органів, тобто в цілому до судової справи.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу між суддями від 19.10.2023 року заява про відвід судді передано на розгляд судді ОСОБА_1 .
Сторони в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Вивчивши клопотання захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 , матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ч.2 ст. 80 КПК Україниза наявності підстав, передбаченихстаттями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Згідно п.4ч.1ст. 75КПК України суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності обставин, які викликають сумнівів у його неупередженості .
Відповідно до ч.5 ст. 80 КПК України відвід повинен бути вмотивованим.
Згідно з ст. ст.126,129 Конституції Українинезалежність і недоторканність судді гарантуютьсяКонституцієюі законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється. Суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
За приписамист.2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованихКонституцієюі законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч.1ст.7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону.
Загальна декларація з прав людини (ст.10) та Міжнародний пакт про громадянські і політичні права (ч.1 ст.14) гарантує право кожної особи на розгляд її справи компетентним незалежним та неупередженим судом у встановленому законом порядку. Незалежне суддівство є відповідальним за належну реалізацію цього права. Незалежність суддів передбачає, що судді повинні приймати безсторонні рішення згідно з власною оцінкою фактів і знанням права, без будь-якого втручання, прямого або непрямого, з будь-якого боку і з будь-яких причин.
Об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття (Розділ Другий показник. Об`єктивність. Бангалорські принципи поведінки суддів).
Частина 1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободмістить вимоги щодо неупередженості суду. Зокрема, Європейський суд з прав людини розрізняє чи в конкретній справі існує яке-небудь переконання або особиста зацікавленість даного судді та вимоги чи суддя забезпечує достатню гарантію, щоб виключити підозру в цьому (рішення у справах "Piersac vs Belgium", "Grieves vs UK"). Крім того, відповідно до принципу, який є стабільним та викладеним в Рішенні ЄСПЛ по справі Le Comte, Van Leuven i De Meyere vs Belgium, суд має бути неупередженим і безстороннім.
Особиста безсторонність судді резюмується, поки не надано доказів протилежного, про що зазначено у п.43 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Веттштайн проти Швейцарії" та у п.50 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Білуха проти України".
Крім того, у рішенні Європейського суду з прав людини від 09.11.2006 у справі "Білуха проти України" зазначено, що наявність безсторонності відповідно до п.1 ст.6 Конвенції має визначатися за суб`єктивними та об`єктивними критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, які свідчать про відсутність безсторонності суду.
Заява клопотання захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 вмотивована тим, що на посаді помічника судді в. о голови Веселинівського районного суду ОСОБА_7 працює ОСОБА_6 , яка згідно Статуту є членом господарства СФГ «Володимир» (Код ЄДРПОУ:31448432), яке нібито отримало прибуток, що може викликати сумніви в неупередженості судді ОСОБА_5 .
Таким чином, з матеріалів справи вбачаються об`єктивні підстави для відводу судді ОСОБА_5 , оскільки з обвинувального акту: « ОСОБА_3 ….діючи…. в інтересах СФГ «Володимир» (Код ЄДРПОУ 31448432) з метою отримання ним прибутку як приватним суб`єктом господарювання, незаконно передала в користування земельні ділянки…». Із Статуту СФГ «Володимир» вбачається, що членом вказаного господарства є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка в свою чергу займає посаду помічника в.о. голови Веселинівського районного суду Миколаївської області судді ОСОБА_7 ..
Аналізуючи вищевикладене, суд дійшов до переконання, про задоволення клопотання адвоката ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 від розгляду вказаного кримінального провадження з метою недопущення сумнівів в неупередженостіта безсторонностісуддіОСОБА_5 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 35, 75-79, 80, 371, 372 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про відвідсудді Веселинівськогорайонного судуМиколаївської області ОСОБА_5 від розглядукримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190001042від 22.09.2023року,по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.364,ч.2ст.366КК України, - задовольнити.
Матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190001042 від 22.09.2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України (справа №472/915/23), - передати до канцелярії Веселинівського районного суду Миколаївської області для повторного автоматизованого розподілу між суддями.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_1
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 26.10.2023 |
Номер документу | 114415101 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Тустановський А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні