Рішення
від 18.10.2023 по справі 466/3438/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/3438/23

Провадження № 2/466/1363/23

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(в порядку спрощеного позовного провадження)

(в порядку заочного розгляду справи)

18 жовтня 2023 року м. Львів

Шевченківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді Федорової О.Ф.

секретар судового засідання Романчук М. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Шевченківського районного суду м. Львова в порядку спрощеного позовного провадження в порядку заочного розгляду цивільну справу за позовною заявою ОСББ «Замарстинів-162а» до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання багатоквартирного будинку,-

встановив:

В провадженні Шевченківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСББ «Замарстинів-162а» до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання багатоквартирного будинку.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача:

10.04.2023 року представник ОСББ «Замарстинів-162а»,звернувся до Шевченківського районного суду м. Львова із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання багатоквартирного будинку.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 є власницею об`єкта нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 (підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №158062043 від 01.03.2019р.) та співвласницею багатоквартирного будинку, у якому створене ОСББ «Замарстинів 162а».

Протоколом №2 Загальних зборів об`єднання від 20.04.2021 року відповідно до Статуту було прийнято рішення затвердити розміри щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 4 грн. 50 коп. (чотири грн. 50 коп.) за м.кв.

ОСББ «Замарстинів 162а» здійснює належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_2 .

На ім`я ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .

Щомісячний платіж (внесок) ОСОБА_1 на утримання будинку та прибудинкової території становить 286 грн. 20 коп. (двісті вісімдесят шість грн. 20 коп.) (з розрахунку 4,50 грн.* 63,6 кв. м = 286 грн. 20 коп).

ОСОБА_1 належним чином не виконувала свої зобов`язання по сплаті обов`язкових внесків, які були встановлені Рішеннями загальних зборів ОСББ «Замарстинів -162», внаслідок чого, за період 01.04.2021 року по 31.03.2023 року, утворилась заборгованість у розмірі 6 868 грн 80 коп., що підтверджується Розрахунком заборгованості №1 від 03.04.2023р.

У зв`язку із вище наведеним, просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Замарстинів 162а» (р/ НОМЕР_2 , Філія Львівське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 325796, ЄДРПОУ 42349714) заборгованість по внескам на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.04.2021 року по 31.03.2023 року у розмірі 6 868 грн 80 коп., а також стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь ОСББ «Замарстинів 162а» (р/ НОМЕР_2 , Філія Львівське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 325796, ЄДРПОУ 42349714) в розмірі 2684 грн 00 коп.

Відзив на позовну заяву відповідачем не подано.

Заяви (клопотання) учасників справи:

представник позивача ОСББ «Замарстинів-162а» подано заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що не заперечує проти заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Процесуальні дії у справі:

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львовавід 08.05.2023 рокувідкрито провадження у справі та призначено розгляд в спрощеному позовному провадженні (а.с. 22-23).

В судовезасідання учасникипроцесу не з?явились, про дату час та місце розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку, на адресу суду від відповідача повернулись конверти без вручення, причини неявки не відомі, заяв чи клопотань не надходило. Представник позивача на адресу суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що не заперечує щодо ухвалення заочного рішення.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин:

Судом встановлено, що:

ОСОБА_1 є власницею об`єкта нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 (підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №158062043 від 01.03.2019р.) та співвласницею багатоквартирного будинку, у якому створене ОСББ «Замарстинів 162а».

Протоколом №2 Загальних зборів об`єднання від 20.04.2021 року відповідно до Статуту було прийнято рішення затвердити розміри щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 4 грн. 50 коп. (чотири грн. 50 коп.) за м.кв.

ОСББ «Замарстинів 162а» здійснює належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_2 .

На ім`я ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .

Щомісячний платіж (внесок) ОСОБА_1 на утримання будинку та прибудинкової території становить 286 грн. 20 коп. (двісті вісімдесят шість грн. 20 коп.) (з розрахунку 4,50 грн.* 63,6 кв. м = 286 грн. 20 коп).

ОСОБА_1 належним чином не виконувала свої зобов`язання по сплаті обов`язкових внесків, які були встановлені Рішеннями загальних зборів ОСББ «Замарстинів -162», внаслідок чого, за період 01.04.2021 року по 31.03.2023 року, утворилась заборгованість у розмірі 6 868 грн 80 коп., що підтверджується Розрахунком заборгованості №1 від 03.04.2023р.

Позиція суду та оцінка доводів учасників справи:

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності та кожен окремо, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право на звернення досуду для захисту своїх прав.

За змістом ст.ст.12,81 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ч. 4ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 1ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.

Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч. 7 ст. 279 ЦПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Відповідно до ст.131ЦПК України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:

1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;

2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;

3) відповідач не подав відзив;

4)позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

На адресу суду подана заява про ухвалення заочного рішення, тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Таким, чином суд вважає, що подано клопотання про проведення заочного розгляду справи та відсутні заперечення проти вирішення справи в заочному порядку.

Згідно із ст. 1 Розділу ІІ Статуту ОСББ «Замарстинів 162а» та ч.1 ст. 4 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» метою створення є належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів.

Згідно із ст.3 Розділу 3 Статуту ОСББ «Замарстинів 162а» завданням діяльності об`єднання співвласників є забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних послуг та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та ст.3 Розділу ІІІ Статуту ОСББ «Замарстинів 162а» до компетенції Загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку входить визначення розмірів платежів та внесків співвласників об`єднання на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та ст.2 Розділу V Статуту ОСББ «Замарстинів 162а» співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об?єднання має право звертатися до суду в разі несвоєчасної та не у повному обсязі сплати статутом об`єднання внески і платежі.

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, яке йому належить, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до ст. 16 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку об?єднання має право відповідно до законодавства та статуту встановлювати порядок сплати, перелік та розміри вкладень і платежів співвласників.

За змістом ст. 10 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку вищим органом управління об?єднання є загальні збори, до використання компетенції яких, зокрема, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Відповідно до ст. 15 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласник зобов?язаний, зокрема, іноді і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Відповідно до ст. 17 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку, для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов?язків об?єднання має право вимагати від співвласників платіжної та у повному обсязі сплатити всім встановленим цим Законом та статутом об?єднання вкладів і платежів, звертатися до суду у разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, офіційно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та Статутом об?єднання внески і платежі.

Відповідно ч. 1 ст. 12 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, витрати на управління багатоквартирним будинком в тому числі включають: витрати на утримання , реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку ; витрати на оплату комунальних послуг щодо спільного майна багатоквартирного будинку та інше.

Частиною 2 ст. 12 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку визначено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено інший порядок розподілу витрат.

Відповідно ч. 3 ст. 12 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Відповідно з ч. 1 ст. 16 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку, об?єднання має право відповідно до законодавства та Статуту об?єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, переліку, розміру вкладень і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фонду; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацією, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; проводити контроль за ефективною сплатою внесків та платежів.

У відповідності до ч. 1 ст. 20 Закону України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартири) та /або нежитлових приміщень. Внески на утримання і ремонт приміщень або інше майно, що перебуває у спільній власності, передбачається статутом об?єднання та/або рішенням загальних зборів (ч. 3 ст. 23 Закону Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку ).

Частиною 4 статті 319 Цивільного кодексу України визначено, що власність зобов?язує. Обов?язок утримання свого майна вимагається у співвласників багатоквартирного будинку після актів цивільного законодавства. При цьому, як уже зазначалося, витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника, незалежно від факту використання ними належного їм нежитлового приміщення та спільного майна, а також власності в об?єднаних співвласників багатоквартирного будинку.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 , 530 ЦК України зобов?язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк, одностороння відмова від зобов?язання або одностороння зміна умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов?язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Якщо у обов?язкові встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цьому рядку (термін).

Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов?язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов?язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або отримати від неї певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов?язку.

Відповідно із ст. 610 ЦК України порушенням зобов?язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов?язання (неналежне виконання).

Окрім цього, Законом України Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку не передбачено обов?язок співвласників та ОСББ укладати будь-які договори на утримання загального і сподільного майна, а рішення загальних зборів є обов?язковим до виконання всіма співвласниками.

Таким чином, відповідач зобов?язаний оплачувати послуги, які фактично користувалися ними, зокрема прибудинкова територія прибрана, працює ліфт, внутрішні каналізаційні та водопровідні системи в нормі, будинок функціонує належним чином.

Факт наявності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Зазначений правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року у справі N 6-2951 цс 15, з яким також погодилася Велика Палата Верховного Суду в постанові від 20 вересня 2018 року у справі N751/3840/15-ц (провадження N 14-280цс18).

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до положень статті 263ЦПК України, а також з урахуванням абз. 4 п. 2постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 5 ст.263ЦПК Україниобґрунтованим є рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, повинні відповідати дійсності і підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Виходячи із вищенаведеного, після всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи, викладені позивачем у позовній заяві, обґрунтування позовних вимог знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, такі доводи в частині доведеності позовних вимог є достовірними, обґрунтованими, підтверджені письмовими доказами, та сумніву у суду не викликають.

Розподіл судових витрат між сторонами:

Відповідно до ст. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

У зв`язку із задоволенням позовних вимог понесені позивачем і документально підтверджені судові витрати, а саме, судовий збір у розмірі підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Відповідно до вимог ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

На підставі викладеного та керуючись:

ст. ст. 12, 15, 16, 17 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»,

ст. ст. 2, 4, 131, 141, 184, 247, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України,

ст. ст. 11, 302, 319, 360, 382, 525, 526, 610, 625, 714 ЦК України,-

ухвалив:

Позовні вимоги ОСББ «Замарстинів-162а» до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання багатоквартирного будинку задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 на користь ОСББ «Замарстинів 162а» (р/ НОМЕР_2 , Філія Львівське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 325796, ЄДРПОУ 42349714) заборгованість по внескам на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.04.2021 року по 31.03.2023 року у розмірі 6 868 грн. 80 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 на користь ОСББ «Замарстинів 162а» (р/ НОМЕР_2 , Філія Львівське ОУ АТ «Ощадбанк», МФО 325796, ЄДРПОУ 42349714) судовий збір в розмірі 2684 грн. 00 коп.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а саме до Львівського апеляційного суду.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд м. Львова.

У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, такий строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України

- http://sh.lv.court.gov.ua/sud1328/.

Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

Позивач: ОСББ «Замарстинів 162а», ЄДРПОУ 42349714, місцезнаходження: 79051, м. Львів, вул. Замарстинівська, 162а.

Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .

Суддя О. Ф. Федорова

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення18.10.2023
Оприлюднено27.10.2023
Номер документу114436757
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —466/3438/23

Рішення від 18.10.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Ухвала від 08.05.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні