Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/3186/23 Провадження № 2-о/376/128/2023
У х в а л а
"20" жовтня 2023 р. Суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Сквирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Сквирське управління пенсійного фонду України про встановлення факту батьківства,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою про встановлення факту батьківства.
При вирішенні питання про відкриття провадження, встановлено, що заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Статтями 175,177 ЦПК України, визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно ст. 318 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе за умови, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто, від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Справи за заявами про встановлення фактів батьківства, враховуючи зміст норм ст.130 СК України розглядаються за правилами окремого провадження.
Частина 1 ст. 135 СК України встановлює, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Передумовою звернення до суду за заявою про встановлення факту батьківства є смерть того, батьківство кого встановлюється.
Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе за умови, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто, від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до вимог ЦПК України (стаття 128 СК України).
Також, при встановленні батьківства суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір`ю дитини і покійним до народження дитини, або спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.
Проте, в заяві та доданих матеріалах не зазначено доказів, які б підтверджували наявність даного факту, (акти,анкети,автобіографії,листівки,сімейні фотографії,листи діловогота особистогохарактеру,особові справи,погосподарські книги,виписки здомових книгта іншідокументи,які усобі містятьвідомості прородинні відносиниосіб).
Також, заявник вказує, що запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень був проведений за прізвищем матері, а ім`я і по батькові дитини були записані за її вказівкою, відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
Однак до матеріалів заяви додано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 , але не надано документального підтвердження того, на якій підставі внесені дані про батька ОСОБА_2 .
Свідоцтво про народження даної інформації не містить, що позбавляє суд встановити чи може ОСОБА_1 звернутись до суду із заявою про встановлення факту батьківства за правилами окремого провадження.
Отже, заявник має надати суду повний Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із якого б вбачалось, на якій підставі були внесені відомості про батька дитини.
Крім того, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Закон України «Про судовий збір»визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Так, заявником додано до заяви фіскальний чек ПН 215600426655, ЗН СП802006822 ФН 3000990847 від 09.10.2023 р. про сплату судового збору в розмірі 536,80 грн.
Проте, як вбачається з журналу судового збору, сформованого в АСДС «Д-3» не міститься інформації про зарахування судового збору на казначейський рахунок по цивільній справі № 376/3186/23.
Поряд з цим, суд зауважує, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір»,судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд передвідкриттям (порушенням)провадження усправі,прийняттям дорозгляду заяв(скарг)перевіряє зарахуваннясудового зборудо спеціальногофонду Державногобюджету України.
Відповідно до ч. 9ст. 185 ЦПК Українизаяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Враховуючи вищенаведене, заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків.
Способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду позовної заяви з копіями для учасників справи з урахуванням виявлених суддею недоліків, зазначених в даній ухвалі, та з доданням належним чином оформлених документів та доказів.
Керуючись ст.ст. 175,177,185,294-297,300 Цивільного процесуального кодексу України,
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Сквирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Сквирське управління пенсійного фонду України про встановлення факту батьківства - залишити без руху.
Для усунення вказаних недоліків надати заявнику строк до п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху,в іншомувипадку заяву будеповернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С Суддя І. Г. Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2023 |
Оприлюднено | 27.10.2023 |
Номер документу | 114440715 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні