Рішення
від 17.10.2023 по справі 910/10189/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

17.10.2023Справа № 910/10189/23Суддя Мудрий С.М., розглянувши справу

за позовом акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Головне управління по м. Києву та Київській області акціонерного товариства "Державний ощадний банк України"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Канкріт"

про стягнення 2 475 269,92 грн.

При секретарі судового засідання: Габорак О.М.

Представники сторін:

від позивача: Світич Павло Володимирович - представник за довіреністю №19/4-02/195 від 21.04.2023

від відповідача: не з`явились.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Головне управління по м. Києву та Київській області акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Канкріт" про стягнення 2 475 269,92 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором про надання овердрафту №32/2019 від 03.04.2019 року.

У зв`язку з чим, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 2 475 269,92 грн. (1 998 091,27 грн. загальна сума заборгованості за простроченим кредитом, 477 178,65 грн. сума прострочених відсотків за кредитом).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.07.2023 вищевказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення її недоліків з дня вручення цієї ухвали.

10.07.2023 до канцелярії суду позивач подав заяву про усунення недоліків з доданим документом.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 08.08.2023.

У підготовче засідання 08.08.2023 не з`явився представник відповідача, хоча про місце, дату та час засідання відповідач повідомлений належним чином.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.08.2023 відкладено підготовче засідання на 19.09.2023.

У підготовче засідання 19.09.2023 не з`явився представник відповідача, хоча про місце, дату та час засідання відповідач повідомлений належним чином.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.09.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті за правилами загального позовного провадження на 17.10.2023.

В судове засідання 17.10.2023 представник відповідача не з`явився, хоча про місце, дату та час засідання відповідач повідомлений належним чином.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити.

Відповідач не скористався наданим їм законом правом подати письмові заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

В судовому засіданні на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Частина 2 статті 509 ЦК України передбачає, що зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно з ч. 1 статті 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

03.04.2019 року між публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" в особі філії - Головне управління по м. Києву та Київській області акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (банк) та товариством з обмеженою відповідальністю "Канкріт" (позичальник) укладено договір про надання овердрафту №32/2019.

Відповідно до п.1.1 договору, у порядку та на умовах, визначених цим договором, банк протягом строку дії ліміту, надає позичальнику можливість використання овердрафту шляхом здійснення платежів з рахунку в обсягах, що перевищують фактичні залишки на ньому, в межах ліміту овердрафту, внаслідок чого на зазначеному рахунку виникає дебетове сальдо.

Згідно п.п13 п.1.1 договору овердрафт - це форма видачі кредиту позичальнику в рамках відносин з кредитування відкритого йому рахунку в разі відсутності/недостатності грошових коштів на його рахунку шляхом здійснення платежів (переказів) в межах ліміту овердрафту, визначеного договором, внаслідок чого за рахунком утворюється дебетове сальдо.

Ліміт овердрафту - максимальний розмір овердрафту, в межах якого позичальник має відновлювальне право здійснювати платежі з рахунку у разі відсутності/недостатності на ньому грошових коштів (пп.11 п.1.1договору).

Основна сума боргу - розмір грошового зобов`язання позичальника перед банком за цим договором щодо повернення суми наданого йому кредиту у формі овердрафту, яке обліковується як дебетове сальдо на рахунку або на рахунку для обліку простроченої заборгованості за наданими кредитами (пп.14 п.1.1договору).

Призупинення надання овердрафту: тимчасове припинення надання овердрафту, при цьому здійснення платежів з рахунку можливе лише в рамках суми кредитного залишку на рахунках позичальника. У випадку вказаного тимчасового припинення надання овердрафту банк має право здійснювати облік основної суми боргу на рахунку для обліку наданих кредитів у випадках, передбачених цим договором. Поновлення надання овердрафту можливе за умови усунення у строки передбачені договором, обставин, які спричинили таке призупинення овердрафту (пп.17 п.1.1договору).

Підпунктом 20 п.1.1 договору строк безперервного користування (СБК) - фактичний безперервний строк існування дебетового сальдо за рахунком позичальника. Початком СБК вважається перший банківський день, починаючи з якого утворилось дебетове сальдо. Зменшення чи збільшення суми дебетового сальдо після зазначеної дати не впливає на зміну дати початку СБК. Позичальник повинен не допускати тривалість СБК понад 60 календарних днів, при цьому перевищення такого строку в межах максимального СБК не створює виникнення простроченої заборгованості з погашення основної суми боргу, однак є підставою для призупинення надання овердрафту та для початку банком процедури відкликання овердрафту. У випадку призупинення надання овердрафту/відкликання овердрафту передбачене цим договором перенесення основної суми боргу на відповідні рахунки для обліку наданих кредитів/простроченої заборгованості за наданими кредитами не вважається закінченням СБК.

Строк ліміту - період часу, протягом якого позичальник має право здійснювати платежі з рахунку в межах ліміту овердрафту та до закінчення якого позичальник повинен повністю виконати перед банком усі зобов`язання. Строк дії ліміту закінчується в дату, зазначену в договорі або в іншу більш ранню дату (день повного виконання зобов`язань), визначену відповідно до умов договору, в тому числі внаслідок відкликання овердрафту (пп.21 п.1.1договору).

Пунктом 2.1 договору передбачено, що у порядку та на умовах, визначених цим договором, банк протягом строку дії ліміту, надає позичальнику можливість використання овердрафту шляхом здійснення платежів з рахунку в обсягах, що перевищують фактичні залишки коштів на ньому, в межах ліміту овердрафту, внаслідок чого на зазначеному рахунку виникає дебетове сальдо.

Позичальник зобов`язується використовувати овердрафт з дотриманням вимог чинного законодавства України, повернути наданий йому овердрафт, сплатити проценти за користування наданим йому овердрафтом та комісійні винагороди (комісії), а також виконати інші зобов`язання, визначені договором (п.2.2 договору).

Згідно з п.2.3 договору овердрафт вважається наданим позичальнику з моменту виникнення дебетового сальдо на рахунку, по якому банком встановлено ліміт овердрафту. Дебетове сальдо, що існує на рахунку на кінець кожного календарного дня, вважається залишком заборгованості позичальника за овердрафтом.

Відповідно до п.2.4 договору строк дії ліміту овердрафту: з дати виконання позичальником умов, передбачених п.4.1 договору, по 01 квітня 2022 року або інший останній день виконання зобов`язань, визначений договором, у тому числі внаслідок відкликання овердрафту.

Максимальний СБК за цим договором складає 75 календарних днів. Якщо останній календарний день максимального СБК не є банківським днем, то основна сума боргу має бути погашена наступного банківського дня за таким небанківським днем (п.2.5 договору).

Згідно з п.2.6 договору цільове призначення кредиту - поповнення обігових коштів та фінансування господарської діяльності позичальника, що здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства України та виконання зобов`язань позичальника, визначених цим договором. Платіжні доручення позичальника на перерахування грошових коштів за рахунок овердрафту можуть не виконуватись банком якщо цільове призначення таких платіжних доручень не відповідає вимогам цього пункту договору.

Ліміт овердрафту встановлюється в розмірі 600 000,00 грн. (п.2.8 договору).

Відповідно до п.3.1 договору процентна ставка за користування овердрафтом є фіксованою процентною ставкою. Розмір процентної ставки, яка застосовується при розрахунку процентів за користування овердрафтом, визначається залежно від фактичного періоду користування кредитом та процентної ставки, яка застосовується за відповідний період строку безперервного користування овердрафтом чи після його закінчення, а саме: до 7 днів (включно) - 20% річних, від 8 до 14 днів (включно) - 20,25% річних, від 15 до 30 днів (включно) - 20,75% річних, від 31 до 60 днів (включно) - 21,25 % річних, більше 60 днів - 24% річних.

Проценти за відповідною процентною ставкою за користування овердрафтом нараховуються починаючи з дня, наступного за днем закінчення періоду нарахування процентів за попередньою процентною ставкою, і діють до закінчення періоду, передбаченого для даного розміру процентної ставки.

13.10.2020 року між сторонами укладено додатковий договір №1 до договору про надання овердрафту №32/2019 від 03.04.2019 року, відповідно до умов якого сторони внесли зміни в договір, а саме:

П.2.8 ліміт овердрафту встановлюється в розмірі 1 200 000,00 грн.

П.3.1 процентна ставка за користування овердрафтом є фіксованою процентною ставкою. Розмір процентної ставки, яка застосовується при розрахунку процентів за користування овердрафтом, визначається залежно від фактичного періоду користування кредитом та процентної ставки, яка застосовується за відповідний період строку безперервного користування овердрафтом чи після його закінчення, а саме: до 7 днів (включно) - 15% річних, від 8 до 14 днів (включно) - 15,25% річних, від 15 до 30 днів (включно) - 15,75% річних, від 31 до 60 днів (включно) - 16,25 % річних, більше 60 днів - 19% річних.

29.04.2021 року між сторонами укладено додатковий договір №2 до договору про надання овердрафту №32/2019 від 03.04.2019 року, відповідно до умов якого сторони внесли зміни в договір, а саме:

П.2.8 ліміт овердрафту встановлюється в розмірі 2 000 000,00 грн.

П.3.1 процентна ставка за користування овердрафтом є фіксованою процентною ставкою. Розмір процентної ставки, яка застосовується при розрахунку процентів за користування овердрафтом, визначається залежно від фактичного періоду користування кредитом та процентної ставки, яка застосовується за відповідний період строку безперервного користування овердрафтом чи після його закінчення, а саме: до 7 днів (включно) - 11% річних, від 8 до 14 днів (включно) - 11,5% річних, від 15 до 30 днів (включно) - 12,0% річних, від 31 до 60 днів (включно) - 12,5 % річних, більше 60 днів - 18% річних.

Пунктом 5.1 договору передбачено, що протягом строку дії ліміту позичальник зобов`язаний здійснювати погашення основної суми боргу (овердрафту) не пізніше останнього дня максимального СБК або не пізніше дати закінчення строку дії ліміту, в залежності від того, яка дата настане раніше.

У випадку, якщо дата закінчення строку дії ліміту не є банківським днем, то позичальник зобов`язується погасити основну суму боргу (овердрафт) в банківський день, наступний за датою закінчення строку дії ліміту.

Погашення основної суми боргу (овердрафту) відбувається в рахунок коштів, що надходять на рахунок позичальника. Овердрафт вважається погашеним у випадку відсутності на рахунку дебетового сальдо на кінець дня (п.5.2 договору).

Відповідно до п.5.5 договору проценти за користування овердрафтом нараховуються щомісячно у валюті овердрафту на основну суму боргу (фактичну суму заборгованості), виходячи із розрахунку фактичної кількості днів існування заборгованості за основною сумою боргу та умовної кількості 360 днів в році.

Пунктом 5.6 договору передбачено, що проценти за користування овердрафтом нараховуються:

- в останній банківський день звітного місяця за період з першого дня видачі овердрафту/першого дня виникнення простроченої кредитної заборгованості/першого дня звітного місяця по останній день звітного місяця,

- в останній день строку дії ліміту в день повного виконання зобов`язання, за період з першого дня звітного місяця по день, що передує останньому дню строку дії ліміту/що передує дню повного виконання зобов`язання.

У разі прострочення погашення овердрафту (в т.ч. при відкликанні овердрафту), проценти за користування позичальником овердрафтом продовжують нараховуватись на всю суму простроченої кредитної заборгованості до моменту повного виконання зобов`язання за максимальною ставкою, визначеною п.3.1 договору.

Відповідно до п.5.7 договору нараховані проценти на основну суму боргу сплачуються позичальником:

- щомісячно до 10-го числа місяця, наступного за звітним,

- в останній банківський день строку дії ліміту/в день повного виконання зобов`язання.

Перший раз позичальник сплачує нараховані проценти не пізніше 10 травня 2019 року.

Як зазначено позивачем банк виконав свої зобов`язання за договором, видавши позичальнику кошти в межах визначених договором ліміту (2 000 000,00 грн.), однак позичальником порушуються зобов`язання встановлені договором овердрафту та не сплачується кредит та проценти.

У зв`язку з невиконанням відповідачем своїх договірних зобов`язань, позивач 23.11.2022 направив на адресу відповідача лист-повідомлення № 100.19-07/35896/16/2022-26/вих. від 15.11.2022 в якому зокрема, пропонував звернутися до управління реструктуризації заборгованості та стягнення філії - Головне управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» для врегулювання питання погашення заборгованості. Проте, надісланий лист залишився без задоволення та повернувся позивачу за закінченням терміну зберігання 24.12.2022.

24.02.2023 позивач надіслав на адресу відповідача повідомлення-вимогу №100.19-07/5502/2023-26/вих. від 21.02.2023 в якому вимагав сплатити не пізніше 7 (семи) календарних днів з дати направлення банком повідомлення-вимоги заборгованість за договором овердрафту. Також повідомлено, що у разі непогашення всієї заборгованості за кредитом, банком буде розпочато процедуру примусового повернення заборгованості за договором овердрафту, шляхом звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості.

Проте, протягом встановленого строку вищевказаний лист банку залишився без виконання, порушення умов договору овердрафту позичальником усунені не були.

У зв`язку з невиконанням відповідачем своїх зобов`язань, позивач звернувся в суд з вимогою по стягнення заборгованості за договором про надання овердрафту за період з 03.04.2019 по 05.06.2023 в розмірі 2 475 269,92 грн., з якої: 1 998 091,27 грн. загальна сума заборгованості за простроченим кредитом, 477 178,65 грн. сума прострочений відсотків за кредитом.

Наявна заборгованість позичальника за договором підтверджується розрахунком заборгованості, який виконано на підставі виписок по банківським рахункам позичальника, та відповідно, самими виписками по рахункам.

Суд зазначає, що банківська виписка є належним та допустимим доказом у справі щодо підтвердження видачі кредитних коштів (відповідна правова позиція викладена у Постанові від 23.09.2019 року у справі № 910/10254/18 Верховного Суду України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду та у Постанові від 30.08.2019 року у справі № 353/614/15 Верховного Суду України у складі колегії судців Касаційного цивільного суду).

Таким чином, банк виконав свої зобов`язання, надавши відповідачу кредитні кошти у порядку, сумі, строки та на умовах, передбачених кредитним договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частиною 1 статті 1054 Цивільного кодексу України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно з ч.2 статті 345 ГК України кредитні відносини здійснюються на підставі кредитного договору, що укладається між кредитором і позичальником у письмовій формі. У кредитному договорі передбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов`язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.

До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору (ч.2 статті 1054 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 статті 1048 Цивільного кодексу України передбачено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. 3 ст. 1049 Цивільного кодексу України).

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим до виконання сторонами.

Як визначено абзацом 1 п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Згідно з п. 7 ст. 193 Господарського кодексу України не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Враховуючи вищезазначене, заборгованість по кредиту в розмірі 1998 091,27 грн. та заборгованісті по відсоткам в розмірі 477 178,65 грн. позичальника перед банком належним чином доведена, документально підтверджена та відповідачами не спростована.

Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 статті 76 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до положень ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, згідно положень ст. 74 ГПК України.

Згідно зі ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Судовий збір згідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3,4 ст. 13, ч.1 ст. 73, ч.1 ст. 74, ч.1 ст. 77, ст.ст. 79, 129, ч.2 ст. 178, ст.ст. 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Канкріт» (03061, м. Київ, вулиця Героїв Севастополя, будинок 35-А, квартира 396; код ЄДРПОУ 41772320) на користь акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (01001, м. Київ, вулиця Госпітальна, будинок 12-Г, код ЄДРПОУ 00032129) в особі філії - Головне управління по м. Києву та Київській області акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (01001, місто Київ, вул. Володимирська, будинок 27, код ЄДРПОУ ВП: 09322277) заборгованості за простроченим кредитом в розмірі 1 998 091 (один мільйон дев`ятсот дев`яносто вісім тисяч дев`яносто одна) грн. 27 коп., прострочені відсотки за кредитом в розмірі 477 178 (чотириста сімдесят сім тисяч сто сімдесят вісім) грн.. 65 коп. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 37 129 (тридцять сім тисяч сто двадцять дев`ять) грн. 05 коп.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата підписання рішення: 26.10.2023 року.

Суддя С. М. Мудрий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено30.10.2023
Номер документу114452156
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання

Судовий реєстр по справі —910/10189/23

Рішення від 17.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 03.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні