Справа № 736/2280/23
Номер провадження 2/736/332/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2023 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Чурупченка М.І.,
за участю секретаря Макуха О.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Корюківської міської ради Чернігівської області, третя особа на боці позивача яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: приватний нотаріус Корюківського районного нотаріального округу Дремлюга Раїса Михайлівна,про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в :
05жовтня 2023 року позивач звернулась до суду з цим позовом та просить визначити їй додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці з моменту набрання рішенням чинності для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 78 років.
Свої вимоги аргументує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 у віці 78 рік, про що Корюківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Корюківському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції видано свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 та складено 10.01.2023 року відповідний актовий запис №19. За життя мати отримала: державний акт серія ЧН № 119630 від 08 січня 2004 року на право власності на земельну ділянку площею 2,18 та для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422489200:07:000:0248), державний акт серія ЧН № 115586 від 08 січня 2004 року на право власності на земельну ділянку площею 1,81 га для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422489200:07:000:0600). Мати своїм майном не розпорядилася, заповіт не склала, на момент смерті проживала одна. Після її смерті спадщину ніхто не приймав, до нотаріуса ніхто не звертався, спадкова справа не відкривалась. Саме на дане майно після смерті матері відкрилась спадщина.
Вона не звернулася до Корюківської районної державної нотаріальної контори або ж до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в передбачені законом строки, бо не знала про зміни в діючому законодавстві, вважаючи, що достатньо мати при собі правовстановлюючі документи на спадкове майно померлої матері, аби вступити у володіння спадковим майном, щоб прийняти спадщину. За таких обставин вона пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини. Тому змушена звернутись до суду для визначення додаткового строку три місяці (з моменту набрання рішенням суду законної сили) на подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її матері.
У судове засідання позивач не прибула, в позовній заяві вказала про можливість розгляду справи без її участі.
У судове засідання від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи без їх участі, проти позову не заперечують.
У судове засідання від третьої особи надано заяву про розгляд справи у їх відсутності, заперечень не надано, в рішенні покладаються на розсуд суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 у віці 78 рік, про що Корюківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Корюківському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції видано свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 та складено 10.01.2023 року відповідний актовий запис №19. За життя мати отримала: державний акт серія ЧН № 119630 від 08 січня 2004 року на право власності на земельну ділянку площею 2,18 та для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422489200:07:000:0248), державний акт серія ЧН № 115586 від 08 січня 2004 року на право власності на земельну ділянку площею 1,81 га для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422489200:07:000:0600). Мати своїм майном не розпорядилася, заповіт не склала, на момент смерті проживала одна. Після її смерті спадщину ніхто не приймав, до нотаріуса ніхто не звертався, спадкова справа не відкривалась. Саме на дане майно після смерті матері відкрилась спадщина.
Вона не звернулася до Корюківської районної державної нотаріальної контори або ж до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в передбачені законом строки, бо не знала про зміни в діючому законодавстві, вважаючи, що достатньо мати при собі правовстановлюючі документи на спадкове майно померлої матері, аби вступити у володіння спадковим майном, щоб прийняти спадщину. За таких обставин вона пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини. Тому змушена звернутись до суду для визначення додаткового строку три місяці (з моменту набрання рішенням суду законної сили) на подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її матері.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Статею 1270 ЦК України цей строк визначений як шість місяців, і починається він з часу відкриття спадщини (дня смерті).
Відповідно до ст.1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оцінивши докази, суд вважає, що дійсно позивач пропустила строк з поважних причин, оскільки вона вважала, що фактично прийняла спадщину від померлої матері, вступивши в управління спадковим майном, окрім того вона не знала, що мати була власником земельних ділянок, а дізналася про це вже після шести місячного строку.
Враховуючи вищевказане, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню, бо саме такий термін, який вона просить, буде достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до суду, слід залишити за нею.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 200, 206, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , уродженці с. Сахутівка, Корюківського району Чернігівської області, додатковий строк 3 (три) місяці, з моменту набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 78 років.
Судовий збір залишити за позивачем.
На рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Корюківський районний суд. Учасник справи, якому не було вручено рішення у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Суддя М.І.Чурупченко
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114454002 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Чурупченко М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні