Ухвала
від 26.10.2023 по справі 757/7192/20-ц
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 757/7192/20-ц

УХВАЛА

26 жовтня 2023 року

Рівненський міський суд Рівненської області в складі судді Левчука О.В.,

за участі секретаря судового засідання Янка М. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу

за позовом ОСОБА_1 , Політичної партії "Партія Шарія"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Креатив Групп", Народного депутата України Аліксійчука Олександра Васильовича

про захист честі, гідності та ділової репутації,

учасники справи у судове засідання не з`явилися

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Рівненського міського суду Рівненської області перебуває справа за позовом ОСОБА_1 , Політичної партії "Партія Шарія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Креатив Групп", Народного депутата України Аліксійчука Олександра Васильовича про захист честі, гідності та ділової репутації.

Ухвалою суду від 21 вересня 2023 року підготовче провадження у справі закрито, призначено справу до судового розгляду по суті 18 жовтня 2023 року та 26 жовтня 2023 року.

Учасники справи у судове засідання не з`явилися, хоч про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.

02.08.2021 від представника позивача ОСОБА_1 надійшла заява, згідно якої просить суд залишити його позов без розгляду та справу розглядати за участі іншого позивача Політичної партії "Партія Шарія".

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав до суду заяву про залишення позову без розгляду.

Як слідує із даної норми, вказане право позивача може бути реалізоване ним лише до початку розгляду справи по суті та є абсолютним, тобто не залежить від мотивів позивача чи волі інших сторін у справі.

Суд, давши оцінку заяві представника позивача про залишення його позову без розгляду, встановив, що залишення позову без розгляду в цій частині не суперечить законодавству, не порушує чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси, а відтак приймається судом.

Крім того, слід зазначити, що за приписами ч. 3 ст. 13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до вимог ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

На осіб, які беруть участь у справі, покладається загальний обов`язок - добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки. Під добросовісністю необхідно розуміти користування правами за призначенням, здійснення обов`язків у межах визначених законом, недопустимість посягання на права інших учасників цивільного процесу, заборона зловживання процесуальними правами.

Відповідно до ч.5 ст.223 ЦПК України, у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Згідно з п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Крім того, рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

Матеріалами справи стверджується, що позивач - Політична партія "Партія Шарія" в судові засідання не з`явився, при чому не повідомив про причини неявки, не подав заяви про розгляд справи за його відсутності, а з урахуванням суті заявлених позовних вимог нез`явлення останнього перешкоджає розгляду справи, що є підставами для залишення позову без розгляду.

Враховуючи викладене вище, позов ОСОБА_1 , Політичної партії "Партія Шарія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Креатив Групп", Народного депутата України Аліксійчука Олександра Васильовича про захист честі, гідності та ділової репутації, необхідно залишити без розгляду.

Згідно з ч. 2 ст. 257 ЦПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Керуючись ст. 223, 257, 260 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 , Політичної партії "Партія Шарія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Креатив Групп", Народного депутата України Аліксійчука Олександра Васильовича про захист честі, гідності та ділової репутації, залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Левчук О. В.

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення26.10.2023
Оприлюднено30.10.2023
Номер документу114456435
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —757/7192/20-ц

Ухвала від 26.10.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Левчук О. В.

Ухвала від 21.09.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Левчук О. В.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Левчук О. В.

Постанова від 04.07.2023

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Ковальчук Н. М.

Рішення від 04.07.2023

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Ковальчук Н. М.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Ковальчук Н. М.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Ковальчук Н. М.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Ковальчук Н. М.

Ухвала від 05.12.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

Ухвала від 18.02.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні