А6/501-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"20" листопада 2007 р. Справа № А6/501-07
10.00
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Стецюк Ю.І.
розглянувши адміністративну справу №501-07
за позовом Управління пенсійного фонду України у Баришівському районі, смт. Баришівка
до Відкритого акціонерного товариства „Баришівська сільгоспхімія”, смт. Баришівка
про стягнення 461,97 грн.
Представники:
від позивача: Ющенко О.В.(дов.№4/01 від 05.01.2007р.)
відповідача: не з'явився
обставини спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України у Баришівському районі (далі-позивач) до Відкритого акціонерного товариства „Баришівська сільгоспхімія” (далі-відповідач) про стягнення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України з виплати пільгових пенсій у сумі 461,97 грн.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 15.11.2007 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач, як платник страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, своєчасно не сплатив фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, в результаті чого утворилась заборгованість в сумі 461,97грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримує, вважає його обґрунтованими і правомірними та таким, що підлягає задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача без поважних причин в судове засідання не з'явився, письмовий відзив на позов та інші витребувані документи ухвалою суду від 15.11.2007р не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується реєстрами відправки вихідної рекомендованої кореспонденції суду від 16.10.07р. за № 1147.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті.
Розглянувши матеріали справи, суд, -
встановив:
Згідно з п. 17 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” збір на обов'язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів.
Об'єкт оподаткування, коло платників збору, ставки і порядок справляння збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування врегульовані Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. №400/97-ВР.
Згідно ст.ст. 15, 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. №1058-ІV (далі по тексту –Закон України №1058-ІV) відповідач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду і зобов'язаний своєчасно здійснювати обчислювання та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В порушення вимог вищезазначеного законодавства відповідач своєчасно та в повному обсязі не сплатив до Пенсійного фонду України у Баришівському районі фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, в результаті чого утворилась заборгованість в сумі 461.97 грн., що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату і доставку пенсій
Згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п.6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 стверджує, що відповідач зобов'язаний відшкодовувати позивачу фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.
Підприємства, установи та організації, відповідно до п. 6.1. згаданої Інструкції, відшкодовують витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 100 відсотків фактичних витрат застрахованим особам, які працювали або працюють за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам рекомендованим листом. В розрахунку вказується прізвище, ім'я, по-батькові пенсіонера за якого проводиться відшкодування, стаж його роботи на даному підприємстві та сума місячного відшкодування. Підприємство в свою чергу щомісяця до 25-го числа вносить до пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Не сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій. Пільгові пенсії з нарахуванням пені та штрафних санкцій. Пільгові пенсії призначаються на підставі довідок про стаж роботи на підприємстві, які видає саме підприємство.
ВАТ „Баришівська сільгоспхімія” 19.09.2007р була надіслана претензія про погашення заборгованості по виплаті пільгових пенсій за серпень місяць 2007 року на суму 461,97 грн.
Заявлену в претензії суму товариством станом на 28.09.2007р не сплатило
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню повністю в розмірі 461,97 грн.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.
Зважаючи на вищенаведене та керуючись ст.ст. 17, 94, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, -
постановив:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Баришівська сільгоспхімія” (07500, Київська область, смт. Баришівка, вул.. Червоноармійська,1, код ЄДРПОУ –05489326; р\р 2600500300037 АКБ „Правекс-Банк”, МФО 321983) на користь Управління пенсійного фонду України у Баришівському районі(07500, Київська область, смт. Баришівка, вул.. Леніна,48, р,р 2560630011001 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код 22200194) заборгованість по платежах у сумі 461,97 коп. .
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя Маляренко А.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1144614 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Маляренко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні